Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

jakieś rady co do instalacji ?

 

Supernik, podpinam się pod Ciebie :) Czy ktoś oprócz tego mógłby powiedzieć, jak z grubsza szacuje się koszt elektryki i hydrauliki w Groszkach. Wiem, że to się bardzo różni od domu do domu, ale zależy mi na tym, żeby pi razy oko wiedzieć w pułapie ilu dziesiątek powinno to oscylować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My właśnie jesteśmy na etapie castingów na elektryka i hydraulika.

Ceny są bardzo różne. Wszystkim Panom daliśmy nasze projekty do zapoznania i obejrzeli dom. Hydraulikom (z uprawnieniami również gazowymi) powiedzieliśmy podłogówka na dole (bez gabinetu) + kaloryfery góra (bez łazienki).

Np. elektycy wypowiedzieli się nastepująco:

I- 8500 zł,

II- 6500 zł.

III-9200 zł.

Panowie I i II podali ceny z głowy bez wyszczególniania co i jak. Pan III obejrzał, popytał o dodatkowe nasze preferencje i przedstawił na piśmie co będzie w podanej cenie (jeśli zachce nam się w trakcie do 10 dodatkowych punktów świetlnych to cena bez zmian), nie pamiętam, ale coś nie zostało w tej cenie uwzględnione.

Hydraulik póki co jeden sie wypowiedział na piśmie zaproponował piec Vaillanta i dał cenę 65 000 zł., czekamu na dwie kolejne wyceny (panowie obecnie są na nartach z dziećmi - ferie zimowe :) )

Podejrzewam, że w innych rejonach Polski ceny mogą byc masakrycznie niższe. Panowie we wszystkich przypadkach byli z polecenia. Jak widać przed nami trudne wybory. Dam znać na czym stanie ostatecznie.

Jakie ceny obowiązują w Waszych częściach kraju?

 

P.S. Sa to ceny robocizna + materiały.

Edytowane przez gosia sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budrom 72 to chyba zniezły zbieg okoliczności. Gdzie dokładniej stawiasz Groszka? Ja też zamierzam budować w Lędzinach (dzielnica Zamoście) jak tylko uda mi się zdobyć pozwolenie na budowę. Wczoraj odebrałem WZ. Teraz tylko krótka konsultacja z architektem, zakup projektu i czekanie na PNB. No oczywiście poimjając adaptację projektu ;).

Pozdrawiam

 

jak wcześniej mówiłem w lędzinach ul plebiscytowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej u nas elektryk robocizna 3000zł + materiały około 10.000zł.

A teraz nasz groszek z widokiem na kominek (jeszcze bez kominka:))

DSCF2179.JPG

 

 

Fistaszku, świetna perspektywa! Twój groszek wydaje się olbrzymi. Czy dobrze widzę, że rozszerzyliście otwór wejściowy do salonu od strony schodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertdl, widzę duże postępy, przybywajace mury cieszą oko :) jak miło gdy zima pozwala kontynuować dzieło :)

 

Odnośnie cen hydrauliki i elektryki to tak jak myślałam - ceny różne. Nasi fachowcy twierdzą, że cena zależy od użytych materiałów np. rurka miedziana nie jest zawsze taka sama. Może byc grubsza ścianka przy tym samym przekroju i wtedy jest to materiał lepszy, a wiec i droższy czyli ilość miedzi w rurce z miedzi - to tak jak z ilością cukru w cukrze :) - ale coś w tym jest. Ogólnie fachowcy nie polecają materiałów z marketów.

 

Jeśli zima nie pokrzyżuje nam szyków to 16 lutego będzie montaż okien :) Póki co u nas cały czas wiosennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fistaszku, świetna perspektywa! Twój groszek wydaje się olbrzymi. Czy dobrze widzę, że rozszerzyliście otwór wejściowy do salonu od strony schodów?

DorkaS, chcieliśmy powiększyć nieco salon dlatego powiększyliśmy otwór drzwiowy odsłaniając schody.

Od dawna podgladam Twoją budowę. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze postępy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich Groszkowiczów.

Projekt zakupiony z odbiciem lustrzanym. Mam właśnie pytanie ile kosztowała was adaptacja pokaze to nizej

 

WYCENA ADAPTACJI

 

- podpiwniczenie budynku wraz ze zmianą fundamentów

- przeniesienie komina

- likwidacja kominka

- podniesienie budynku w stosunku do terenu istniejacego

- powiększenie garażu ( wszystkie wyniary) o 0,5m

- zmiany otworów okiennych i drzwiowych

- plan zagospodarowania

- projekt zjazdu z drogi publicznej + warunki, droga służebna

- warunki przyłączenia wody + adaptacja projektu inst. wodociągowej

- warunki przyłączenia kan. sanitarnej + adaptacja instalacji

- warunki przyłączenia gazu + adaptacja instalacji

- warunki przyłączenia en..elektrycznej + adaptacja instalacji

– uzgodnienie ZUDP

 

czy 6600 netto to nie za dużo? - Teren Rzeszów

 

Podeślijcie wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dj.janek

o naszej adaptacji pisałam na str. 136-137, myslę, że 6 600 to nie jest drogo, zwłaszcza gdy zmienia się obrys budynku to nastepuje zmiana konstrukcji dachu a to już chyba trochę większa sprawa niż zmiana otworów okiennych :)

Nasz Pan wział 5 000 zł, ale gdy rozmawialismy z panią architekt w puncie (filii) Archonu to Pani dała nam kosztorys co za ile - wyszło nam cos ok. 10 000 zł Podziekowaliśmy Jej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Staram się oszacować koszty budowy i znalazłem w sieci kosztorys dachu Domu w Groszku.

Moglibyście rzucić okiem czy to zestawienie kosztu dachu (kompletnego - z folią, oknami, rynnami itp) jest realne?

http://www.wycenadachu.pl/wycena/dom-w-groszku

 

Ile Wy płaciliście za kompletny materiał na dach (bez robocizny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...