Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

U nas za kompletny dach na groszku 4 wyszło ok 33 tys (nie pamiętam dokładnie kwoty bo nie wiem czy wszystko zostało teraz ogarnięte myślowo :) ale na pewno nie mniej...) Zaznaczę, że mamy dach całkowicie obity płytą osb, na to papa i dachówka. Okno dachowe zrobiliśmy tylko jedno, a jako że chcieliśmy takie o dobrych parametrach, to kosztowało nas niestety prawie 2,5 tys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gosia, ale macie fajnie! U nas od stycznia wciąż przesuwamy termin montażu okien z powodu pogody..Mamy tzw montaż ciepły więc pogoda musi dopisać no i do tego mieszkamy za granicą więc trzeba się jakoś zgrać..Ostatecznie przesunęliśmy termin na połowę marca i już teraz musi się udać :)

Gosia, zakupiliście już kable puszki itp? Ile mniej więcej Was to kosztowało? Ile płacicie za elektryka? Wiem, że wszystko zależy od indywidualnych wymagań inwestora ale interesuje mnie jaki to rząd wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Delmonio,

mam cynk, że okna już wprawione :) zobacze dopiero jutro :(

Odnośnie elektryka to płacimy 6 500 zł (robocizna + materiał) oczywiscie bez pstrykaczy, kontaktów to wg naszego wyboru dokupimy gdy już ostatecznie będzie wiadomo co i jak. Elektryk jest sprawdzony i nie robi problemu jedno gniazdko więcej itd. Dodatkowo zapłacimy 3 000 zł za montaż alarmów, TV i coś tam nie wiem, bo mąż to załatwia. Mieliśmy różne oferty, wszyscy byli poleceni ale rozrzut cenowy był spory - wybraliśmy najtańszego. Wybiera dobre materiały ale ma mniejszy zarobek ??? no ale tak ma i mnie to cieszy :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fistaszku pokaż nam domek z okienkami :)

U nas elektryk działa od 3 dni, częśc kabelków już na swoim miejscu. Od 7 marca wchodzi tynkarz, będą tynki gipsowe knauffa (twardsze). Wyszło 456 m kw. po 23 zł/m kw. Po Wielkanocy hydraulik :)

Robertdl, spokojnie jeszcze chwila i będziesz na tym samym etapie co my. Pozdrawiam już trochę wiosennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskułeczka, braliśmy kredyt i oczywiście był potrzebny kosztorys. Zrobiliśmy go przy pomocy pani z banku. Pani podpowiedziała nam aby rozpisać kredyt do stanu developerskiego czyli wszystko wpisywaliśmy dosyć drogie :) Pani argumentowała nam tym, że jeśli rozpiszemy kosztorys pod klucz to może być problem z końcowymi transzami np. gdy transza będzie np. na kafelki a nam fizycznie zabraknie kasy na kafle np. do górnej łazienki to bank nie wypłaci następnej transzy, bo działanie nie zakończone. Tak wiec wzięliśmy na developerski. Zaczynaliśmy budować za swoje oszczędności więc jesteśmy do przodu względem kosztorysu bankowego. Po zgłoszeniu do banku potrzeby wypłacenia kolejnej transzy przyjeżdża człowiek z banku uzbrojony w aparat fotograficznu i sprawdza czy jesteśmy na danym etapie - to że jesteśmy do przodu nie przeszkadza bankowi :) Jeśli potrzebujesz wieczorem podeślę Ci naszą rozpiskę (dla orientacji).

 

Fistaszek okna oczywiście ładniutkie, pora zaczynać wykończeniówkę :) U nas elektryk do konca tygodnia zakończy dzieło oświetleniowe, od 7.03 ma wejść tynkarz. Wczoraj podpisałam umowę na schody drewniane - cena 12 600 zł. (wzór podobny jak u Agikz)

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde, najmniejsze działania na budowie cieszą :) A człowiek wciąż ma niedosyt że jeszcze coś chciałby zrobić :) U nas jest ten problem, że budujemy "zdalnie" a wiadomo na każdym etapie trzeba być, wszystkiego dopilnować, więc mamy ograniczone czasowo możliwości...I zazwyczaj urlop, nawet dwutygodniowy to za mało, aby wszystko zgrać, bo albo dostawa nawali albo pogoda albo inne nieprzewidziane okoliczności...No ale jakoś to idzie powolutku i byle do przodu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj archon zamieścił na swej stronie wizualizacę salonu dla groszka - tylko jedną. Jutro ma sie ukazać wizualizacja kuchni :)

 

Papier wszystko przyjmie :) Projektanta chyba poniosła fantazja z aranżacją kominka. Nie ma opcji, aby zmieścił się na tej ściance telewizor wraz z kominkiem, a tym bardziej narożnym przesuniętym tak w prawo. Pomijam kwestię głębokości wkładu, a co za tym idzie głębokości obudowy. Normalny kominek ma jak nic jakieś 50 cm, czyli wg tej aranżacji musiałby być wmurowany w ścianę. Dobrze by było aby projektant informował o takich "detalach" potencjalnych kupujących projekt, bo można się rozczarować w trakcie budowy :) pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś trafiłam na projekt "Groszka" i przyznaję że mnie zafascynował. Po obejrzeniu galerii STEFANY pokochałam ten projekt jeszcze bardziej :)

 

STEFANY - jest gdzieś informacja ile kosztował was ten domek? Przyznaję że obecnie nie jestem w stanie przebrnąć przez ponad 150 stron które zostały napisane o tym projekcie :)

Będę wdzięczna za wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...