Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam nowych "groszkowców" :)

Anio123 krótką lekcję na temat wklejania zdjęć podałam na str. 150 - zerknij, i pokaż swego zmienionego groszka. My też mamy zamurowane okno przy kominku, mamy schody ze spocznikiem i pogłębioną spiżakę pod schodami (dziś już wiem, że był to doskonały pomysł, jest bardzo pojemna i podręczna). Też mam groszka bez garażu (mamy częściowe podpiwniczenie - krzywa działka i przerobiliśmy ten mankament na plus (rowery, kosiarka i inne przydasie mają swoje miejsce). My przygotowujemy dom do zakładania paneli, mam obolałe nadgarstki, ale co tam za chwilę przeprowadzka :).

Pozdrawiam

 

P.S. dodałam do albumu kilka bardzo roboczych zdjęć :)

Edytowane przez gosia sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do zaliczek to my najczęściej mamy tak : materiały budowlane przywożą na budowę, meilem wysyłają nam później fakturę z terminem do 10 dni płatna. piasek, żwir,deski,więźba płatna przy odbiorze na budowie u kierowcy.

W środę zalewamy strop nad parterem.

teraz mieliśmy jaja z wodociągami 4 tygodnie zajęło im przyjechanie i podłączenie wody (gdzie jak składaliśmy podanie o podpięcie (4 lipca) to kazali już kopać rów bo za 3 dni przyjadą). Niestety są to monopoliści w Wałbrzychu i robią co chcą. Elektrykowi położenie kabla na mniej więcej tej samej długości zajęło to 2 godziny z podłączeniem.

Pozdrowienia dla groszków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie-cos sie ostatnio rozpisalam :)

Bede w Krakowie w nastepny weekend i chcialabym Groszki w realu poogladac, wiec prosze osoby w Krakowa i okolic byscie napisali gdzie dokladnie wasze groszki sie buduja? Nie chce nikomu przeszkadzac i Groszkiem z zewnatrz chociaz sie naciesze, Krakow znam dosc dobrze bo krakuska jestem,wiem ze jest groszek w zielonkach, bibicach, jezdzilam kilka razy i nic :( nie mogle zlokalizowac, moze jakis szczegół okolicy? Jesli ktos bedzie chail sie pochwalic swoim groszkiem to ja bardzo chetna jestem moj gg 2974072

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia sz-n

kuchnia super.

Ogólnie, to jeszcze rok temu, jak mieliśmy tylko fundamenty, to oglądałam różne groszkowe zdjęcia i zazdrościłam (tak pozytywnie oczywiście) Wam postępów i myślałam "Kiedy u nas tak będzie????" choć prawdę mówiąc nadal tak mam:)

Niżej nasz groszek z zewnątrz. Ostatnie zdjęcie to widok "z kanapy":)

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anio123, domek ładniutki. Jesteście już blizej niż dalej. Też tak miałam, ze ogladałam bardziej zaawansowane w budowie i wykonczone groszki i ubolewałam kiedy u nas tak będzie a wtedy Stefany mi napisały, że za chwilę będę biegać z mopem :) i to była prawda - bardzo szybko się dzieje i nie zauważysz jak bedziesz mieszkać :) U nas tynki były w kwietniu i wylewka 30 kwietnia, za 2 tyg. mam zamiar mieszkać :)

Mam tylko pytanko - czy przypadkiem przed tynkarzami nie powinni jeszcze wkroczyć z posadzką by nie zniszczyć rurek - nie podziurawić, nie zachlapać? Prace tynkarskie to chyba najbrudniejsza robota w całym domu.

Już zapomniałam, ze na górze miały być okna balkonowe :)

dzięki za ciepłe słowo o kuchni :)

Powodzenia, pa

 

P.S. Katw1 - odpowiedź poszła na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anio123, chcieliśmy suszyć kozą ale nasz kierownik nam zakazał. Powiedział żeby otwierać okna i suszyć naturalnie. Na poddaszu wiatr hulał otworami między ścianami a dachem, a na dole tylko otwarte okna. Podobno zbyt szybkie osuszenie tynków moze im zaszkodzić - pękaja i odparzają się???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela007, dziekuję za ciepłe słowa o mojej kuchni. Jest zwyczajna, ale miło że się podoba :) Odnosnie Twojego pytania o okno - zmniejszałam, mój otwór okienny był przygotowany w rozmiarze 1500 x 1500 mm. Gdy okna zamawialiśmy okazało się ze otwór jest zbyt duży dla moich ciężkich okien (mam jedno skrzydło i 3 szyby w tym jedna antywłamaniowa - 2 sklejane z folią czyli de facto 4 szyby stąd powstał mały problem), ostatecznie otwór został troche zmniejszony i okno (wg zapisu w umowie) ma wymiar 1400 x 1440 mm. Moim zdaniem takie okno w zupełności wystarczy, w kuchni jest jasno, jest miejsce na szafki i ewentualne zasłonki jeśli ktoś lubi :)

 

Ze spraw bieżacych - od wczoraj mamy podłogi, zdjęcia będą dopiero pojutrze - aparat zosłał na budowie, a jutro nie jadę :( Wczoraj doszłam do wniosku, że budowa ostatecznie zamieniła się w dom - podłoga zrobiła swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas krokwie nie wystają daleko - zmieniliśmy to na etapie projektu.

 

Załączam obiecane zdjęcia domku z podłogami - w całym domu jednakowe, udało sie dobrać kolor paneli do koloru schodów, wg mnie jest OK. Nadal brak listew przypodłogowych, nie jest do końca pomalowane i wogóle jeszcze mnóstwo pracy, za tydzień montaż drzwi wewn. :)

P8079427 - Kopia.jpg

P8079432 - Kopia.jpg

P8079449 - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wasze krokwie tez tak daleko wystają poza mury? dość długie te krokwie wyszły... mam nadzieję, że jak będzie pokrycie dachowe to nie będzie to tak dziwnie wyglądać...

 

Ładnie masz wykończone te krokwie. Przyjdzie jeszcze ocieplenie, to ta odległość od murów się skróci optycznie i fizycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam obiecane zdjęcia domku z podłogami - w całym domu jednakowe, udało sie dobrać kolor paneli do koloru schodów, wg mnie jest OK. Nadal brak listew przypodłogowych, nie jest do końca pomalowane i wogóle jeszcze mnóstwo pracy, za tydzień montaż drzwi wewn. :)

 

Ten salon wydaje się olbrzymi! Świetnie Twój domek wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...