Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Hej Groszkowcy, mam przyjemność pochwalić się faktem zamieszkania w groszku 

Mieszkamy od 18 sierpnia. Do dziś w gabinecie leżą sterty worów i pudeł ale powolutku to rozkładam w docelowych miejscach. Na zewnątrz jest poligon, ale co tam. Od poniedziałku zaczną robić ocieplenie i elewację. Pierwsza noc i pierwszy sen – nie pamiętam padłam ze zmęczenia nim zdążyłam się położyć  Wieczorem zasypiam przy melodiach świerszczy za oknem, rano budzi mnie słoneczko, pianie kura i rżenie koni po sąsiedzku.

Póki co mam mały problem z ogarnięciem się przed wyjściem z domu – szczoteczki do zębów na dole, grzebień na górze, ciuchy na górze, kosmetyki na dole więc biegam od rana góra dół – ale podobno chodząc po schodach dłużej żyjemy 

Na dzień dzisiejszy jest super – mankamentów póki co nie odkryłam, same plusy.

Fantastyczna jest spiżarnia pod schodami – mam pogłębioną - 3 schody w dół – podręczny magazyn na zgrzewki wody, odkurzacz, mop, mydło i powidło – bardzo pojemne pomieszczenie. Wygospodarowałam na górze pomieszczenie zwane pralnią, suszarnią – pralka, suszarka do bielizny, deska do prasowania, kosz z brudną odzieżą – wreszcie nie mam pralki i suszarki w łazience  Odnośnie kuchni – dla mnie jest optymalnej wielkości i bliskość jadalni na plus. Dolna łazienka nie jest mała!! Możliwość wyjścia na „taras” w każdej chwili bezcenna.

Na dole mamy podłogówkę (poza gabinetem) i panele – salon, korytarz, kafle – kuchnia, łazienka, wiatrołap. Póki co była próba podłogówki, jak się sprawdzi zimą czas pokaże, znajomi mają panele przy podłogówce i od lat są zadowoleni. Dodatkowo mamy grzałki elektryczne w łazienkach wmontowane w kaloryfer – szybko się nagrzewają po podłączeniu do prądu – można podsuszyć ręczniki i lustro nie zachodzi parą  Mamy jeszcze w kotłowni jakąś pompkę czy coś takiego, ciepła woda po nocy w górnej łazience melduje się od razu  nie trzeba czekać aż to co w rurce wystygło spłynie.

Projekt domu w groszku jest super, odwiedzający nas są w szoku, że taki mały domek z zewnątrz a tak dużo ma miejsca w środku. Jest bardzo funkcjonalny. Polecam wszystkim wahającym się przy wyborze.

 

Zdjęcia wkleję za jakiś czas. Pozdrawiam. Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hey gosia - no to SUPER SPRAWA. Gratuluję i cieszę się razem z Tobą. Gdzieś w głębi ducha próbuję sobie wyobrazić jak to będzie u mnie. też spodziewam się porannego piania kogutów i pobudki w oborze. Po sąsiedzku mamy typową zagrodę. Czasem swojski smrodek też zaleci. Szkoda tylko, że jeszcze przyjdzie nam sporo czekać. Ale głowa do góry, życzę z tej okazji wszystkim cierpliwości i wytrwałości a Gosi 100 lat w swoim Groszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, moje gratulacje:) Czekamy na zdjęcia:)

 

U nas mamy już tynki, teraz zamówiliśmy parapety, rozglądamy się za drzwiami, płytkami, panelami itp.

 

Co do ogrzewania, to cały dół (oprócz gabinetu) będzie grzany podłogówką. W salonie i korytarzu planujemy panele. Mam nadzieję, że się sprawdzą. Otuchy dodaje mi to, że osoby, które już mieszkają i mają takie rozwiązanie nie narzekają. Na wszelki wypadek mamy zostawione w ścianach rurki do grzejników, więc w razie czego nie będziemy musieli pruć ścian w całym domu.

 

Edit:

A co do wielkości domu, to u nas też każdy jak wejdzie, to się dziwi, że tyle miejsca mamy:) I wszystko tak ładnie rozplanowane:) I jest wszystko co być powinno:)

Edytowane przez anio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia Gratulacje !!! juz sie nie moge doczekac na zdjecia :)

U nas nadal układaja strop, dluzy sie to okropnie, nad garazem mamy juz zalany, teraz sie panowie mecza z terriva nad salonem.

Co chwile cos wychodzi dodatkowego, a to komin trzeba podciagnac, a to kanal wentylacyjny w lazience zapomnieli :) i teraz trzeba kuc :)

Mam nadzieje ze dach sie uda zrobic przed zima, chcociaz nadal nie jestesmy zdecydowani z czego ma byc.

Jak rozplanowaliscie mała łazienke? My troche swoje zwiekszylismy, ma teraz 200x190, i bije sie myslami czy wsadzic tam wanne czy prysznic. jako ze najczesciej korzystamy z prysznica wolałabym zeby prysznic byl na gorze, zeby nie trzeba bylo na dol po schodach latac, ale z drugiej strony jak upchne na dole wanne to tam sie da ledwo obrocic bo tak malo miejsca zostanie.

Macie moze jakies fotki swoich malych lazienek? albo jakies wizualizacje?

Jasli ktos zechce sie podzielic to prosze na maila [email protected]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE GOSIA SZ-N,niech się dobrze mieszka,:yes:dzięki wszystkim za uwagi i porady dotyczace paneli i podlogowki,coraz bardziej jestem przekonana do paneli salon,korytarz a kuchnia,wiatrolap,łazienka płytki,mam nadzieje,że bez problemu się sprawdzi,czego wszystkim mającym akurat takie rozwiazanie życzę,a co do Groszka w którym jeszcze nie mieszkam to też uważam,że ma wszystko co mi potrzeba,nie mam też problemu,że za mały,oby tylko kasy starczyło,by go urządzić,powodzenia wszystkim,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujęza gratulacje, mam nadzieję, ze życie w groszku będzie miłe, długie i przyjemne :)

 

Więcej zdjęć wkleję za jakiś czas, teraz 4 szt. jeszcze robocze - brak szafki nad geberitem, bez roletki itd. :) Ta łazieneczka nie jest wcale mała, spokojnie można się rozebrać, ubrać, wytrzeć itd.

P8019393 - Kopia.jpg

P8019396 - Kopia.jpg

P8169469.jpg

IMG_0404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu jasna łazienka robi swoje :) rzeczywiście przestrzenna, bez zbędnych "pierdółek" i fajerwerków - ponadczasowa. Miło popatrzeć, tym bardziej, że jeszcze nie dorobiłam się dolnej. Widzę, że masz miskę koło style. Daj za jakis czas znać jak Ci się sprawuje deska (masz wolnoopadającą?), bo moja się przekrzywia (zjeżdża) na lewą stronę. Dostałam nowe zawiasy, ale problem się powtarza. A kabina to jaka firma? I jak się sprawuje? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Stefany,

tak miska to koło style, ale nie mam deski wolnoopadajacej - naczytałam się że to w tym modelu jakaś niedoróbka, a u mojej koleżanki zatrzymywała się w połowie drogi i trudno było ją przekierować w dół lub górę :) zdecydowałam się w zwiazku z tym na klasyka. Odnośnie kabiny to jest to radaway - Almatea 80 x 80, umywalka roca - mohave, a kafle to organza biała i szara. Jest faktycznie prosto, jasno i przestronnie. Trochę bałam się czy umywalka nie wyjdzie zbyt duża do całosci ale nie, jest proporcjonalna. Jednakze ma mały mankament - jest wewnątrz prosta i kanciata przez co woda nie spływa idealnie do samego końca zawsze coś pozostaje, boję się czy po dłuższym użytkowaniu nie będzie zakamieniać w narożnikach. Mam nadzieję, że dam radę by ją utrzymać w czystości.

P.S. Kabina póki co OK, po każdej kąpieli sciagamy wodę sciagaczką do szyb przez co jakoś nie widać zacieków, ale to też zależy od twardości wody, poza tym ma powłokę, dzięki której woda spływa - jeśli wierzyć producentom - póki co spływa :)

Edytowane przez gosia sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gosia gratuluję! Piękna łazienka, jaśniutka i uniwersalna

 

CO do tematu paneli pod podłogówką, z fizyki byłam niestety kiepska, więc nie przytoczę obliczeń, ale zgłębiłam temat ponieważ chciałam położyć panele w górnej łazience. A jest tam ogrzewanie podłogowe...

Wybór prosty Quickstep Laguna panele z przeznaczeniem do łazienek. Zadzwoniłam do przedstawiciela i pytam czy na podłogówkę można je położyć. A pan na to że tak jak najbardziej, ale...

No i właśnie są 2 ale. Tak jak pierwsze ale nie robi na mnie wrażenia: czyli że panel sprawia że temperatura na wysokości 1 m może być niższa o 1-2 stopnie w porównaniu z płytką, tak 2 ale niestety sprawiło że koncepcja wystroju górnej łazienki powoli upada.

Chodzi o to że, w przypadku paneli nie może dojść do nagłej gwałtownej zmiany temperatury bo to może spowodować "rozejście" się paneli. Zeby zachować gwarancję (10 lat w przypadku łazienek i 25 lat w przypadku innych pomieszczeń!!! wow) rozruch ogrzewania podłogowego powinien przebiegać powoli a nawet bardzo powoli (2 tygodnie!!!) Dodam że panele te nie są tanie, koszt 1m2 to jakieś 170 zł plus podkład ok 60 zł/m2, uszczelniacze i inne bzdety.... i mam koszt dobrej deski). Mnie drugie ale trochę zniechęciło.

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anio 123 i inka.ja - a kiedy od Was doczekamy się na jakieś zdjęcia ?

 

przecież dodawałam fotki naszego domku:) jutro mamy odeskowanie dachu:) zrobię zdjęcie i się pochwalę:)

 

co do wielkości, to własnie była moja mama i mówi, ze ten dom taki malutki się wydaje a wewnątrz naprawdę jest spory:) my dodatkowo na poddaszu wprowadziliśmy zmiany, tak że mamy tam 4 pokoje i wszystkie są naprawdę ok:) bałam się, ze ten zrobiony z garderoby będzie mały ale nie:)

 

teraz czas na wybór blachodachówki:) mąż upiera się na czarną a ja na bardzo ciemny brąz:) zobaczymy kto będzie miał większą siłę przebicia:D

 

Gosia super łazienka:) lubię takie klasyki:) czekamy na więcej fotek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :)

 

Mało się odzywam ale na bieżąco śledzę Wasze postępy w budowie :) Dorzucę swoje trzy grosze do Waszych dyskusji na temat podłogówki, ponieważ z doświadczenia mogę już co nie co powiedzieć. W naszym groszku mamy podłogówkę w całym domu bez dodatkowych grzejników. W salonie i jadalni mamy panele. Różnica jest tylko taka, że podłoga w kuchni gdzie jest gres jest lekko cieplejsza niż tam gdzie są panele - nie wpływa to jednak na temperaturę w pomieszczeniach. Na dole na otwartej przestrzeni jest przecież 46mkw powierzchni z panelami a tylko 13mkw z gresem w domu było cieplutko nawet przy największych mrozach jakie były w tym roku. Dodam, że dom nie był dogrzewany w tym sezonie kominkiem ponieważ jeszcze go nie było :D Teraz większość paneli dostępnych na rynku przystosowana jest do ogrzewania podłogowego nawet te z dolnej półki.

Kasia i Łukasz co do "ale nr 2" nie dotyczy to tylko paneli na podłogówce - cokolwiek położysz na ogrzewaniu podłogowym to i tak ogrzewanie takie wymaga powolnego rozruchu - podłogówki nigdy nie włącza się od razu na pełną moc trzeba to zrobić powoli. Argument ten był przez tego Pana lekko przesadzony (jeżeli chodzi o utratę gwarancji) - przy ogrzewaniu podłogowym temperatura posadzki nie powinna przekroczyć 29 stopni to o jakich nagłych skokach temperatury on mówił :D Słońce przez okno nagrzewa bardziej panele niż podłogówka :) Myślę, że nie musisz się tymi argumentami martwić chociaż przy tej cenie paneli to drewno byłoby lepszym rozwiązaniem :)

 

Co do pokrycia dachu my mamy dachówkę ceramiczną innej opcji nie braliśmy pod uwagę. W zasadzie tylko podczas wakacji czasami nocowaliśmy w domach pokrytych blachą i prawdę mówiąc można się było ugotować ale to tylko takie wakacyjne doświadczenia :) Myślałam, że blachodachówki są po prostu tańszym pokryciem ale ktoś tu ostatnio podawał cenę kompletu dachu i nie była ona wcale niższa od ceny dachu z dachówką.

 

Gosia śliczna, jasna łazienka :) I potwierdzam "mała" łazienka nie jest wcale taka mała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uważnie przysłuchuje sie rozważaniom na temat paneli i ogrzewania podłogowego,bo bardzo chcialabym mieć panele a boję sie,by wszystko bylo w porządku,znam tez takie opinie,że może i mozna połozyc panele ale plytka to plytka,jest bardziej pewna,dlatego tym bardziej cieszą mnie wpisy tych ,którzy maja panele i podłogówke i jest ok,pozdrawiam i zyczę samych miłych chwil w waszych groszkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno mnie nie było.

 

Gosiu - łazieneczka bardzo ładna:)

 

Jeżeli chodzi o zdjęcia mojego groszka, to gdzieś tam wcześniej są. Teraz co prawda mam już tynki, ale nie porobiłam żadnych zdjęć. Chwilowo zastój w pracach, więc co tu zamieszczać... Ale jak coś ruszy, to będę pokazywać:) Wiem przecież, jakie znaczenie miały dla mnie zdjęcia gotowych groszków, gdy wybierałam projekt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre słowa o dolnej łazience.

Kolejne zdjęcia za jakiś czas, faktycznie każde zdjęcie zamieszczone na tym forum było pomocne przy podjeciu dezyzji o wyborze projektu, wprowadzeniu ewentualnych zmian w projekcie.

A nam dziś mija dokładnie rok od wbicia łopaty w ziemię :) i już mieszkamy. Poszło szybko i sprawnie dzięki naszej super ekipie, która wchodziła na kolejne etapy bez żadnych poślizgów w terminach, bez czekania na materiał itd. Praktycznie prace trwały non-stop z przerwą zimową od 15 XII do 17 II.

Od wczoraj robi się elewacja + podbitka - już nie mogę się doczekać efektu końcowego ale to jeszcze troche potrwa :)

Dzisiaj mam montaż szafy w wiatrołapie, zobaczymy jak to wyjdzie. :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...