Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budrom pozdrówki :)

Ja z kolei odwrotnie do Ciebie okna dachowe z zerową ilością drewna - pcv z wentylacją Fakro 78x140, takie jak stosuje się do łazienek i pomieszczeń z wilgocią. Powody czysto praktyczne, drewno wymaga impregnacji i odnowienia co jakiś czas. U nas tego czasu jak na lekarstwo, dlatego wszystkie okna, zwykłe i połaciowe, mamy pcv. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katw - u nas dla odmiany nie ma okien połaciowych :)

Nasz Pan architekt powiedział nam coś takiego: Minimalna powierzchnia okien – to właściwie jedyne wymaganie, które dotyczy oświetlenia pomieszczeń i jest określone przez odpowiednie przepisy. Wynika z nich, że w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania ludzi, wielkość okna powinna wynosić przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi, a w pomieszczeniach, w których ludzie przebywają nie dłużej niż 2 godziny dziennie, stosunek tych powierzchni może wynosić 1/12. Tak więc zrezygnowaliśmy i nie czujemy braku światła na poddaszu (łazienkę przesunęłam do szczytu - wiec mam okno na ścianie). Pokój syna jest od zachodu więc popołudniu jest mocne słońce - musieliśmy nabyć roletkę zaciemniającą w 100%, bo zgłaszał niemożność gry na kompie :), mamy jedynie 2 okienka połaciowe wyłazowe na strychu - są drewniane i chyba Fakro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia sz-n,z czego masz parapety?czy to jest konglomerat?niewyraznie widać na zdjęciu,a tak w ogóle to poprosze o wiecej fotek,gratuluję ci tak szybkiego tempa,bo u nas zastój,aż mnie to wkurza,ale czekamy na fachowców,zajęci gdzieś indziej,aha,kupilismy drzwi zewn.i będziemy montować,no i cały czas przemyslenia w różnych kwestiach,pozdrawiam oczywiście wszystkich na forum :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violuś,

w pokojach mam parapety z marmuru -breccia sarda, w dolnej łazience biały konglomerat - nie pamiętam nazwy, w kuchni wyszedł mi parapet równo z blatem więc mam szeroki blat kuchenny wchodzący na parapet, a w kotłowni mam zamiast parapetu kafelki te same co na ścianie. Zdjeć nie robię, bo jestem zarobiona i nie mam czasu :) Non stop sprzatam drobinki sttropianu, które wpadają do domu.

Ale poprawię się i w wolnej chwili pstryknę co nieco :)

Tym czasem wracam do obowiazków, pozdrawiam i miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

U nas zaproponowali wpuszczenie ostatniego stopnia w podest, ale jakoś to do mnie nie przemawia.

Zaczynam czepiać się szczegółow a to dobrze nie wróży, heheh

Zaczynam marudzić męzowi o deskę barliniecką chociaż w korytarzu na górze, ale jak to później zrównać z panelami w pokojach i płytkami w łazience które mają po 10 mm grubości, deska chyba jest grubsza??? sto pytan na minutę:)

Schody macie cudne.

Aha a kominek jakiej firmy wybraliście? My będziemy go używać rekraacyjnie więc nie musi być on full wypas. Czy ktoś ma wkład z KFD? Jakieś opinie??

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/a/img338/7871/dompapa.jpg

dach mamy pokryty papą:) teraz czekamy na dekarza, co nam blachodachówkę położy:) ale na niego będziemy czekać gdzieś do listopada;/ niestety na dobrych fachowców trzeba czekać;/ no i wtedy może okna zimą wstawimy i będziemy dalej działać:) pomału wszystko się da:)

Edytowane przez inka.ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej inka.ja - masz rację cisza jak makiem zasiał :) wszyscy zapracowani, każdy chce jajk najwiecej zrobic przed zimą :)

Widzę, że masz scięte narożniki dachu - nasz kierownik budowy nazywał to 'przyliczkiem' i też nam proponował, ale jakoś nie zdecydowałam się, ale fajniuko to wyglada. My w ubiegłym roku walczyliśmy z czasem by mrozy nie przeszkodziły nam w budowie i pokryciu dachu. No ale udało sie, w ubiegłym roku jesień była u nas cudowna - nie padało i świeciło słonko. Teraz trochę chłodniej i popaduje co jakiś czas.

A u nas robi się elewacja - domek już obłożony styropianem, zatopiona siatka, osadzone parapety i kładzie się podbitka. Od wczoraj panowie zaczęli kłaść grunt. Mam nadzieję, że nie zacznie padać i w przyszłym tygodniu zakończą z elewacją. Mamy zamiar jeszcze w tym roku zrobic podjazdy, taras i schody do domu. Wokół domu póki co poligon i wnosi się do groszka piach, no ale nie od razu Rzym zbudowano ;) Pa.

Edytowane przez gosia sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum aczkolwiek śledzę je uważnie od ponad roku. Postanowiliśmy że decydujemy się na wersje „dom w groszku 4” choć jest to uzależnione od tego czy architekt zgodzi się na garaż w piwnicy jeśli będą jakieś problemy to weźmiemy projekt „dom w groszku G2”. Zmiany jakie chcemy wprowadzić to oprócz wspomnianego garażu pod domem to na parterze kominek przesunąć do rogu tym samym zlikwidować to okno przy nim które wypada nam od północy. Zamiast dwóch okien tarasowych będzie tylko jedno to od jadalni a drugie damy normalne. Na piętrze likwidujemy okna połaciowe prócz tego do garderoby (choć jeszcze się zastanawiamy czy by i go nie wyrzucić) i rezygnujemy z balkonu od strony salonu ale okna balkonowe zostają.

 

Budować będziemy się na Pomorzu a konkretnie w Rumi (miejscowość tuż obok Gdyni), planujemy rozpocząć na wiosnę przyszłego roku.

 

Mam pytanie odnośnie kosztów budowy, czy moglibyście w przybliżeniu podać jak to u was wyglądało, jakim sposobem budowaliście, gospodarczym a może jedna firma. Jak ktoś pamięta to najlepiej jaki koszt poszczególnego etapu.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia sz-n te ścięcia dachu to naczółka:) nam się baaaaardzo podobają:)

 

katw1 blachy jeszcze nie mamy wybranej bo mamy problem z dekarzami.... najbliższe terminy mają na styczeń! jeszcze dzisiaj ma jakiś być ale nie liczę na jakiś przełom w terminach

ale na pewno będzie to albo z balex metal albo prószyński

 

xrufus, to będziemy dalekimi sąsiadami, bo ja z chwaszczyna:D my też mamy zmiany:) kominek właśnie w rogu, ale okno zostawiliśmy, okno tarasowe jedno a drugie skrócone do standardowych wymiarów:) wg na parterze mamy okna zmienione do standardowych wymiarów

na poddaszu mamy 4 pokoje i przesunięte ściany łazienki i garderoby:) ogólnie dość dużo zmian, ale jak dla moich potrzeb zmiany na lepsze:) mamy też zmienione schody na takie ze spocznikiem:)

Architekt proponował nam garaż w piwnicy ale ja nie chciałam, bo mamy piwnice mocno wkopaną i nie chce mieć atrakcji w postaci zalanej piwnicy podczas deszczu, choć wiem że można pompy montować ale mimo wszystko zrezygnowaliśmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Słuchajcie, takie pytanko do doświadczonych budowniczych...

 

Skorzystałem z promocji w Archonie i wykorzystałem ich dziennik jako oryginalny dziennik budowy - przysłali go z projektem za 1 zł.

Jestem w trakcie budowy i okazało się, że numeracja stron jest zamieniona i poprzestawiana, Czyli jestL Strona 5, Kopia5, Strona6, Strona 8, Strona 7, Kopia 7, Kopia 6, Kopia 8,

A powinno być na przemian, Strona z kopią i numery pokolei.

Zgłupiałem, ludzie którzy robią wpisy i kierownik też zgłupiał.

 

Co z tym zrobić może mieliście podobnie.....

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernik, też kupowałam dziennik za 1 zł od Archonu ale strony były OK. Na Twoim miejscu nie przejmowałabym się układem stron - przed rozpoczęciem budowy dziennik trzeba dać do Urzędu tam podbijają każdą stronę i to jest najważniejsze a czy 5 czy 8 jest z przodu to chyba bez znaczenia trzeba pisać po kolei i po temacie ;) Albo idź do Urzędu i skonsultuj z urzędniczką co i jak pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/a/img338/7871/dompapa.jpg

dach mamy pokryty papą:) teraz czekamy na dekarza, co nam blachodachówkę położy:) ale na niego będziemy czekać gdzieś do listopada;/ niestety na dobrych fachowców trzeba czekać;/ no i wtedy może okna zimą wstawimy i będziemy dalej działać:) pomału wszystko się da:)

 

Witaj inka.ja :) Jestem tutaj nowa i chciałbym się poradzić Ciebie o kilka kwestii. Moim faworytem jet dom w groszku 4 na 100% ( z niewielkim zmianami). Czy byłabyś tak miła i podpowiedzieć jakie zmiany wprowadziłaś w swoim groszku. Czekam teraz na warunki zabudowy. Mam nadzieję że będą pozytywne, bo nasz urząd rządzi się swoim prawem, ale dobrze że mam znajomego, który pracuje w tej branży w innym mieście to mi pomaga:) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...