Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

my mamy dużo zmian:)

- naczółka

-w salonie zostawione okno tarasowe jedno a pozostałe zmniejszone do standardowych wymiarów 150x150, bo jak zobaczysz to w salonie i kuchni kazde okno w projekcie jest na innej wysokości

-kominek przesunięty do rogu

-ściankę w gabinecie mamy przesuniętą kosztem korytarza, zeby nie było tego "schodka" w ścianie

- na klatce schodowej do piwnicy mamy okno

-w piwnicy tez mamy zmienione ścianki i zrobione drzwi na dwór; chcieliśmy robić garaż w piwnicy z wjazdem od tyłu domu ale jednak nie zrobiliśmy ze wzgledu na zalewanie podczas deszczu

-na poddaszu też mamy zmiany, a co:) w sypialni, garderobie i łazience mamy przesunięte ścianki tak, że powstał nam dodatkowy pokój na garderobę dostępną z korytarza, a w przyszłości moze dla potomka:D ściany sa tak poprzestawiane, ze pokoje są prostokątne:) jedynie w pokoju koło komina jest węgarek:)

- podniesioną mamy ścianę kolankową:)

- schody ze spocznikiem

-wszystkie okna dachowee są zlikwidowane

innych rzeczy niż w projekcie jest znacznie więcej ale to wynika z błędów a nie z zaplanowania:p

 

coś jeszcze było z nadprożami miedzy salonem a kuchnią a salonem i holem, ale już nie pamiętam... chyba jakieś dorobiliśmy, bo nie było w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja dałem 8 tys za drzewo, 12 tys za robotę i 16 tys za blachę i dodatki blacha ruuki monteryo czekoladabrąz, - ale nie jestem zadowolony z ekipy.

Okna dachowe dałem Roto, jak będę mieszkał to napiszę co o onich myśle a narazie to spoko

Okna zewnętrzne lokalna firma oknostyl na profilu schucco profil Cava, 3 szybki 4x16x4x16x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nasz dach pokryliśmy blacho-dachówką Acellor Mital Germany, matową w kolorze ciemny brąz. Z wyboru jesteśmy bardzo zadowoleni. Koszt 11 000zł (wraz z rynnami, wkrętami, blachą płaską, gotowymi gąsiorami i wyłazem na dach). Więżba dachowa 3 500zł. Podprzybitka drewniana 1 900zł + farba 800zł. Robocizna 6 500zł. (Ekipę do dachu mieliśmy fantastyczną :) ). Mamy wylewany strop i jego ocieplenie wraz z ociepleniem kominów kosztował nas 5 000zł. W sumie dach kosztował nas : 28 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nas dach również kosztował ok 40 tys.

jakieś 11 tys więżba, deski i boazeria (dach jest cały odeskowany i opapowany)

13 tys dachówka ceramiczna Wienebergera w okazyjnej cenie (kupujcie zimą:) mają duże rabaty kolor Antracyt

13,5 tys robocizna (ekipę z czystym sumieniem polecam) rewelka

reszta to okno do łazienki Roto (takie fajnie okręcane dookoła coby umyć było łatwiej, wyłaz na dach i kosmiczna cena schodków dla kominiarza (ok 1000 zł za 4 sztuki)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dylemat. Jak sie pojawi dach (najpewniej do konca miesiąca) pasowałoby zamknąc dom-żeby mi okna dachowe nóg nie dostały :) Wiec albo zabijamy otwory okienne na zime, albo sie spieszymy i kombinujemy okna w calym domu

Napiszcie jakie okna kupowaliscie.

 

I jeszcze pytanie do Inka,ja= co w koncu w lazience na gorze wymysliliscie-jakie u was ma wymiary to okno? Musze podjac dezycje jakie mam tam okno zrobic, czy go nie zamienic na zwykłe prostokatne-zostaly mi gora 2 dni na przemyslenia ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeniosłem okno garażowe na ścianę wschodnią garażu i rozmnożyłem je na dwa okna o wymiarach 90x90

Zastosowałem okna 3 szybowe 4x16x4x16x4 schucco model cava produkowane przez oknostyl, wszystko tanio sprawnie szybko - koszt na cały dom kosztowały 11,5 tys zł z montażem, okleina drewnopodobna sienna noce z jednej strony z drugiej białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katw, my mamy półokrągłe tak jak w projekcie:) i nie zmieniłabym go na prostokątne, bo to okno nadaje cały urok:) musimy jednak pomyśleć co z otwieraniem, bo facet od okien mówił, że jak zrobimy sufit to jest ryzyko, że nie da się otworzyć okna a tylko góra uchylić

mamy jechać na działkę i zrobić z kartonu imitację okna i sprawdzić:) bo ja się upieram by to okino było podzielone tylko z góry na dół a nie na krzyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie - okno łukowe dodaje uroku. U nas podzieliliśmy je poziomo i aby nie było później problemów uchyla się tylko dolna część okna. Dodatkowo zrobiliśmy szybę ornamentową, co oczywiście warto rozważyć jeśli nie chce się montować rolety wewnętrznej w łazience

łazienkowe okno.jpg

Edytowane przez delmonio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyglada okno łukowe, ale czy nie ma problemów z jego umyciem od zewnątrz, nie będzie problemów z "wyslizgnięciem się" przez poziomą część na zewnątrz by umyć całą ramę łacznie z jej szczytem?

Niedaleko mnie developer buduje dom w morelach i widze tam również takie okienko. Mają jeden podział pionowy na dwie połówki - ale nie wiem jak jest rozwiazane od środka gdy dojdzie zabudowa k-g, no ale chyba pomysleli, że czasem trzeba je nie tylko uchylić ale i umyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...