Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witamy wszystkich groszkowców!

Jesteśmy nowi na tym forum...

 

Kupiliśmy z żoną projekt domu w groszku w wersji bez garażu, garaż chcemy wybudować obok domu. Planujemy dwustanowiskowy. Od dawna śledzimy forum, aby korzystać z Waszych doświadczeń.

Nurtuję nas jednak jedno pytanie. Czy ktoś podliczył już, bądź jest w stanie w przybliżeniu określić koszt budowy domu. - nie licząc działki i "papierologii" - Czy wartości podane przez Archon są realne?

Będziemy brać kredyt na budowę i ta informacja w chwili obecnej jest dla nas niezwykle kluczowa. (będziemy budować pod Wrocławiem)

 

Będziemy wdzięczni za informację!!

 

pozdrawiamy

Aga i Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !!!

Razem z mężem kupiliśmy projekt domu w Groszku i zaczynamy naszą przygode :)

Od dawna śledze to forum i skrzętnie zapisuje wszystkie porady. Powiedzcie prosze jeszcze czy koszt budowy podany w Archon jest realny? Zastanawiamy się nad kwotą kredytu jaki mamy wziść w banku. Projekt jest w wersji podstawowej tzn bez garażu. Mówiąc krótko ile PLN potrzeba aby wybudować dom w groszku wraz z wykończeniem?

 

Będziemy wdzięczni za informacje

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tantar, LuMa - gratuluję ślicznych domków!

LuMa, łazienka na zdjęciu ślicznie się zapowiada, wklej proszę więcej zdjęć do albumu! Muszę przestudiować Twoje rozwiązanie poddasza bo nadal nie wiem jak rozwiązać wejście na mój "dwójkowy"strych.

 

Życzenia pomyślności w Nowy Roku dla wszystkich Groszkowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Bartek witamy na forum! Z naszych obliczeń wynika, że koszt podany w katalogu jest niższy niż w rzeczywistości tak do 25%. Zależy to od wielu czynników, np. od cen w regionie, w którym budujecie, od tego w jakim systemie i z jakich materiałów. Poza tym dużo pieniędzy pochłonie wykończenie i, ewentualne meble. Lepiej więc brać pod uwagę większa kwotę, szczególnie, jeśli bierzecie kredyt. My też budujemy Groszek w wersji podstawowej i ten etap, który widać na zdjęciu, czyli do zasypania fundamentów kosztował nas ok. 24 tys zł. Myślę, że wypowiedzą się jeszcze inni "Groszkowcy", szczególnie Ci, którzy już mieszkają lub wykańczają swój domek. Pozdrawiamy serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź !

Widze że będziecie mieć garaż osobno, też się zastanawimy. Chcemy garaż dwustanowiskowy ale przeraża nas myśli o koszcie. Działke mamy pod Wrocławiem. Chcemy pudować systemem gospodarczym. Niestety nie mamy w rodzinie żadnego budowlańca ani fachmana ale wybierając poszczególne ekipy samodzielnie napewno przyoszczędzimy. Mam nadzieje ze inny Groszkowcy podzielą się informacjami o kosztach. Z budowy tak czy siak już nie zrezygnujemy bo ceny mieszkań we Wrocławiu są bardzo wysokie i już lepiej wybudować dom. Na jakąś kwote trzeba się jednak przygotować.

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Bartek my właśnie budujemy garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. To nie jest aż tak duży koszt, szczególnie, jeśli buduje sie go razem z domem. Obecnie mamy taki i jesteśmy bardzo zadowoleni. Odradzam garaż pod domem. Też taki mieliśmy i był utrapieniem, zwłaszcza zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Basia i Sławek chyba będziemy waszymi wiernymi kibicami :p bo będziemy chcieli postawić identyczny domek ( tzn dom i garaż ) szkoda że mieszkamy w tak odległych częściach Polski.

U nas z budową może się troche przedłużyć, na razie jesteśmy na etapie zbierania " papierów" i kasy oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zastanawiam się nad kupnem pustaków na dom - no i pojawił się problem bo miesiąc temu biały gazobeton był o 10% tańszy niż dzisiaj i sprzedawcy mnie straszą że beda jeszcze droższe. Może ktoś z Was doświadczonych groszkowiczów poradziłby kiedy kupować i jaki pustak.

Bo się zastanawiam dlaczego ceny w ciągu miesiąca idą w górę i czym to jest podyktowane, jak dzwoniłem do sprzedawcy zastanawiałem się też nad pustakiem ceramicznym 370x24x24 i on w Austrii kosztuje 3.85 brutto a z transportem 6.35 ale to też nie jest zła cena (transport kosztuje wiadomo). Tylko nurtuje mnie fakt drogiej produkcji w naszym kraju gdzie robocizna jest tańsza surowiec z tego co wiem też a zarobki polaczka napewno niższe jak w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!! Od kilku tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką projektu Dom w groszku2 :D .Forum będzie dla mnie najcenniejszym przewodnikiem podczas budowy za co serdecznie dziękuję.Na razie adaptacja z uwzględnieniem kilku zmian i reszta dokumentów :wink: Z budową ruszamy na wiosnę w ok. Legnicy.Pozdrawiam wszystkich budujących jak szczęśliwców zamieszkujących w swoich wymarzonych domkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

od pewnego czasu jest to moja ulubiona strona i najczesciej tu zagladam - my rowniez zdecydowalismy sie na dom w groszku w wersji G2 czekamy jednak bo projekt bedzie dostepny po 22 stycznia.

Mam w zwiazku z kupnem projektu pytanie czy ewentualne drobne zmiany powinno naniesc biuro projektowe i powinnam zglosic to teraz przed zakupem projektu do biura projektowego czy tez dokonuje ich we wlasnym zakresie?

 

czy ktos slyszal lub stosuje uwaga cytuje "Reqperator - wentylacja mechaniczna z odyskaniem ciepla" do ogrzewanie domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ankar u nas zmian dokonuje architekt robiący adaptację projektu.Za adaptację życzy sobie 1200zł+300zł za zmiany a jest ich troszkę m.in. doprojektowanie pokoju nad garażem.Przed zakupem projektu dzwoniłam do archonu z prośbą o wydanie zgody na możliwość poszerzenia salonu i przysłali bardzo ogólnikową zgodę na "zmianę gabarytów budynku"oczywiście bezpłatnie.Pochwalcie się co planujecie udoskonalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agakz - tak czekamy własnie na ten projekt w sumie to dzieki Tobie wiem ze powstaje - jestem dozgonnie wdzieczna :D dzieki dzieki dzieki...

 

jarosia3 - Groszek G2 troszke sie rózni od Groszka 2 między innymi ma ten podwojny garaz, dwuspadowy dach i dodatkowe pomieszczenie nad garazem do ktorego wchodzi sie przez sypialnie (troszke mi to nie pasuje ale moze sypialnie przeniose do innego pokoju a nad garazem poczatkowo bedzie suszarnia a pozniej jakis salon gier z bilardem - sobie snuje odwazne plany a co tam), sa juz dwuzabiegowe schody zamiast jedno, jest piekne okienko w gospodarczym (ja je przeniose bardziej na lewo zeby miec wygodny podglad na to kto stoi pod drzwiami) ... Agakz zapomnialam o czyms?

 

Dodatkowo chce zlikwidowac balkony na poddaszu i tak jak jeden z forumowiczow skroce scianke miedzy kuchnia i jadalnia oraz cos pokombinuje zeby wyszla wieksza spizarnia w ktorej bedzie tez piec gazowy. Mam zamiar z gospodarczego zrobic taka przechodnia garderobe na zimowe plaszcze i buty a pralnie zrobic kosztem garderoby na górze bo jakos nie usmiecha mi sie przechodzic z garazu do domu mijajac porozwieszane gatki i inne czesci garderoby.

Chce tez zmiejszyc okno w kuchni a powiekszyc w stolowym w sumie moze je tylko zamienie wielkosciami.

Chcialabym jeszcze o ten metr o ktorym wspominacie poszerzyc salon ale niestety moje warunki zabudowy na to nie pozwalaja. Spedza mi to sen z powiek ze bedzie taka dluga chuda kiszka :(

 

Napiszcie co o tym sądzicie.

 

Narazie jeszcze to wszystko mnie przeraza obcobrzmiace terminy itp ale mam nadzieje ze z czasem bede w tematyce budowlanej conajmniej takim ekspertem jak Wy jestescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zakończyliśmy stan surowy otwarty "Groszek 2" Pustak EDER 30, dachówka Roben czarno - brązowa angoba. Zmiany to odwrotny układ schodów ze względu na fakt, żeby wyczystka od sadzy kominka nie znajdowała się na schodach tylko pod nimi oraz spocznik (zabiegowe jak dla mnie trochę męczące - jednak stopień należy wtedy wysunąć kosztem korytarza ale to tylko ok 16 cm. Brak daszku nad garażem tylko wyjście na taras oraz taras na parterze z tyłu domku, a nie z boku. Na piętrze łazienka powiększona kosztem pokoju. Wszystkie ściany na piętrze murowane z pustaka ceramicznego 12. Strop teriva. Ściany zewnetrzne docieplane będą styropianem 10 cm - w zupełności wystarczy. Okolice Wrocławia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankar, wszystko się zgadza, myślę, że Groszek G2 będzie popularny :D

Z garderobą fajny pomysł, u mnie nie przejdzie bo w gospodarczym oprócz pieca gazowego będzie mieszkał pies... Ja pralnię i suszarnię robię w pomieszczeniu nad garażami. Pokój przechodni mi nie przeszkadza bo to będzie taki gabinet - pokój do pracy. Nasz Groszek ma większe możliwości aranżacji górnej łazienki dzięki przesunięciu komina wentlacyjnego na ścianę ze strychem - tak mam w koncepcji wrysowane.

K.Rokicki - witaj i dawaj zdjęcia! Zwłaszcza plan tej powiększonej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...