Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Gratulacje K.Rokicki!!Kolejny Groszek w naszym województwie-w ok.Lubina oglądałam już wybudowany.Pozdrawiam.

ankar dziękuję za wyczerpującą odpowiedż.Piszesz,że nie bardzo podoba Ci się fakt przejścia przez sypialnię do pomieszczenia nad garażem.Otóż w moim przypadku było to zamierzenie celowe-dobudówka nad garażem i przejście z sypialni-ze względu na naszą najmłodszą pociechę.Maleństwo śpi z nami w sypialni i podejrzewam ,że minie jeszcze trochę czasu nim będzie mogła się usamodzielnić i korzystać z osobnego pokoju.Tym sposobem będzie blisko nas a zarazem będzie miała swój kącik.W przyszłości zrobię z tego użytek np.dodatkową garderobę. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z poszerzenia salonu,taras przenieśliśmy na tył budynku z częściowym zadaszeniem -jako że może to ograniczać światło otworzyliśmy kawałek ściany na której wg.projektu stoi telewizor (wg.mnie telewizor i kominek na jednej ścianie to lekka przesada)dzięki czemu uzyskamy dodatkowe doświetlenie z klatki schodowej,schody oczywiście będą drewniane ażurowe co da optycznie więcej przestrzeni.Baaaaardzo podoba mi się ta wizja!Cały czas męczy mnie sprawa ogrzewania.Jaką macie koncepcję?Ilu inwestorów tyle opinii i bądż tu człowieku mądrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

agakz - dzieki. Powiedz prosze na jakim etapie jestescie? Martwi mnie ze nie mam jeszcze ekipy budowlanej a im pozniej tym ciezej bedzie cos znalesc.

 

Rena i Rob mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko podglądaczom :D

 

jarosie3 jeszcze nie jestesmy zdecydowani co do ogrzewania pewnie gazowe ale na bank zrobimy tez kominek z plaszczem wodnym. Teśc rzucil nam temat wentylacji mechanicznej z odzykiem ciepla (rekuperator) nie jestem zorientowana ale to tylko do wetylacji - przeraza mnie wilgoc w naszym obecnym mieszkaniu wiec wole sie zabezpieczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki jarosia3 :-)

 

My zakładamy ogrzewanie c.o. na ekogroszek. Kocioł najprawdopodobniej dwu-funkcyjny z rusztem awaryjnym. Ogrzewanie podłogowe w korytarzu, łazience i kuchni. Znajomy pali od pół roku ogrzewając wodę i teraz do ogrzewania pomieszczeń. Bardzo sobie chwali. Teraz najbardziej ekonomiczne tak sądzę.

 

agakz zdjęcia przesłałem łącznie ze zmianą łazienki na większą :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani dostalam kosztorys - stan deweloperski usluga plus materialy Dom w groszku 2 wersja z garazem dwustanowiskowym - 2000za m2 +7%Vat co sądzicie?

Budowa w okolicach Poznania.

Caly czas szukam ale nie mam jeszcze punktu odniesienia.

 

witaj ;-)

a co dokładnie wchodzi w zakres tego stanu deweloperskiego? - czasem zdarzają się różnice ;-)

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke tego jest (materialy oraz robocizna):

 

mechaniczne zdjęcie warstwy ziemi, ręczne kopanie wykopów pod ławy i stopy fundamentowe, zbrojenie i betonownie ław i stóp fundamentowych, pozioma izolacja przeciwwilgociowea ścian fundamentowych, wymurowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych M-6 o grubości 24-25cm , wykonanie pionowej izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych (2x dysperbit), ocieplenie fundamentów (styropian 8cm na kleju, siatka zbrojąca na zaprawie klejącej, 2x dysperbit), zasypanie fundamentów i zagęszczenie gruntu warstwami pod posadzkę parteru, wykonanie instalacji kanalizacyjnej pod budynkiem, wykonanie warstwy betonu pod posadzkę parteru z uwzględnieniem fundamentów pod ścianki działowe, wykonanie schodów zewnętrznych betonowych, izolacja przeciwwilgociowej ścian parteru, ściany nośne murowane z bloczków betonu komórkowego lub z pustaków ceramicznych o grubości 24-25cm (YTONG lub POROTHERM), murowanie kominów z cegły pełnej oraz z cegły klinkierowej ponad dachem (WIENERBERGER- Pomerania, ułożenie, zbrojenie i zabetonowanie betonem towarowym stropu gęsto-żebrowego oraz wieńca, wykonanie schodów wewnętrznych żelbetonowych, zbrojenie i zabetonowanie wieńca na ściance kolankowej oraz rdzeni żelbetowych wzmacniających ściankę kolankową, konstrukcja drewnianej dachu, założenie rynien PCV, membrany wstępnego krycia i pokrycia dachowego z dachówki cementowej (BRAAS lub odpowiednik),montaż okien dachowych (ROOFLITE lub odpowiednik), ścianki działowe z bloczków betonu komórkowego lub z pustaków ceramicznych o grubości 8-12cm (YTONG lub POROTHERM lub ich odpowiedniki) , okiena białych z profilu 3-komorowego (REHAU lub odpowiednik), parapety zewnętrzne stalowe, parapety wewnętrzne PCV, drzwi wejściowych (PORTA lub odpowiednik) bramy garażowej uchylnej (HORMANN lub odpowiednik), wykonanie instalacji kanalizacyjnej (bez zbiornika bezodpływowego na ścieki), wykonanie instalacji elektrycznej, telefonicznej, antenowej i domofonowej (bez włączników i gniazdek wtykowych, anteny i domofonu), instalacja wodna i centralnego ogrzewania z grzejnikami (HENRAD lub odpowiednik) oraz zaworami termostatycznymi (OVENTROP lub odpowiednik), instalacja gazowa miedziana lub stalowa z piecem 2-funkcyjnym (VIESSMANN lub odpowiednik), wykonanie posadzek na parterze (2x folia, styropian 10cm, gładź cementowa 5cm), wykonanie posadzek na poddaszu (2x folia, styropian 5cm, gładź cementowa 5cm), wykonanie tynków wewnętrznych, wykonanie zabudowy skosów i ocieplenia na poddaszu (wełna mineralna 15+5cm, folia paraizolacyjna, płyty GK na ruszcie stalowym) podbitka okapu (płyta OSB + tynk cienkowarstwowy), ocieplenie elewacji (styropian 12cm, siatka zbrojąca na kleju, tynk mineralny biały),

dodatkowo obsługa geodezyjna , formalnosci urzędowe , architekt i kierownik budowy.

 

Przepraszam ze to wyszczegolnienie takie dlugie ale balam sie pominac cos co moze okazac sie wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że cena w miarę rozsądna, aczkolwiek jak dla mnie nieco niepokojące jest wyrażenie "lub odpowiednik". Odpowiednik to "prawie" oryginał, a wiemy jak to z tym "prawie" bywa :roll:

My nie zdecydowalismy się na budowę w syst deweloperskim, bo - być moze sie mylę - mniejszy wpływ ma się wtedy na dobór materiałów. Dlatego kupujemy sami. Z drugiej strony deweloperka to duża wygoda... :wink: jak zawsze dwie strony medalu istnieją :wink:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my już mamy zapłacony projekt w tym tygodniu ma być już pozwolenie na budowę.

A także zakupiliśmy suporex na cały dom no i mamy problem bo firma przywiozła nam to na teren budowy a teren mamy nieogrodzony i strach i wszyscy włącznie z moją żonką mie troche straszą że mogą ukraść.

Więc do wiosny mam następny problem na głowie pilnowanie suporexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy tynki. Ekipa skończyła i kasę zgarnęla-9 tyś to chyba dobra cena?Robiliśmy cementowo-waoienne.Ogólnie jesteśmy zadowoleni,tylko piasek nam przywiezli trochę gruby.Nie chcieliśmy wydawać dużo kasy na zaprawę gotową.Budowlańcy musieli się namachać prz gładzeniu.Filcowaliśmy gotowym tynkiem i teraz jest ok.Dzięki Bogu pogoda była w miarę.Zużyto 18 ton piachu i 1,5 tony cementu i 1,8 wapna.Aż się nie chce wierzyć.Na materiały wydaliśmy ok.1500 a na zaprawę gotową poszłoby pewnie z 8 tyś.Z tym, że może tynk byłby bardziej gładki.Z drugiej strony ściany gładkie jak lustro wyszły podobno z mody :wink: Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy ktos oprócz Renki i Roba buduje Groszka 2 w okolicach Poznania?

Kolejne pytanie i prośba jest trochę nietypowa, ale może akurat ktoś pomoże. Chemy z mężem budować Groszka 2 z pewnymi zmianami, chcemy go powiększyć, ale nie całkiem proporcjonalnie. Rozmawialiśmy z architektem o zmianach i on chce zobaczyc projekt, żeby stwierdzić, czy wogóle te zmiany się da wprawadzić, żeby np. belki podtrzymujące dach nie wyszły na środku korytarza, albo w drzwach, jak okaże się, że się nie da, to po co mi ten projekt muszę wtedy szukać, czegoś innego. Dlatego moje pytanie i prośba zarazem, czy ktoś mógłby mi udostepnić projekt, żeby zrobić kilka zdjęć, lub ksero z tych pomieszczeń, króre chcielibyśmy pozmieniać? Najlepiej jak byłby to ktoś z okolic Poznania. Wiem, że sprawa trochę nietypowa, ale bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bangy rózne sytuacje sie zdarzaja - wyszukalam taka informacje na stronie Archonu

..."Umożliwiamy zwrot projektu!

Dla Państwa wygody umożliwiamy zwrot projektu do 3 miesięcy od daty zakupu (dotyczy to zamówień złożonych bezpośrednio w centrali firmy ARCHON+ oraz u autoryzowanych przedstawicieli).

 

Informujemy również, że zgodnie z art. 10 "Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny" (Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271 ze zm.) mają Państwo możliwość zwrotu zakupionego towaru bez podawania przyczyny w terminie 10 dni od daty odebrania przesyłki.

 

Zwroty przyjmujemy tylko w przypadku, gdy towar nie był kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. W przypadku zwrotów w okresie 3 miesięcy od daty zakupów prosimy o przysłanie pisemnego uzasadnienia rezygnacji z zakupu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...