Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla wszystkich, których to interesuję przepisałam artykuł o ogrzewaniu podłogowym, który ostatnio czytałam.

 

„Podłogówka zapewnia przede wszystkim równomierne i zbliżone do idealnego dla organizmu człowieka rozłożenie temperatury w pomieszczeniach. Najcieplej jest nad podłogą, dzięki czemu odczuwalna temperatura jest wyższa o 2-3 st. C niż w rzeczywistości (…)

Obniżenie temp. Tylko o 1 st. C zmniejsza zużycie energii o kilka procent, a to korzystnie wpływa na wysokość rachunków, jakie musimy ponieść na ogrzewanie domu.

Poza tym ogrzewanie podłogowe, w odróżnieniu od grzejników, oddaje ciepło przez promieniowanie nie powodując ruchu powietrza i zawartego w nim kurzu. Jest więc optymalnym rozwiązaniem dla alergików.

Do wykończenia posadzki należy jednak zastosować materiały, które dobrze przewodzą ciepło, np. płytki ceramiczne, marmur, terakotę, gres czy panele przystosowane do ogrzewań podłogowych (…)”

 

Może to pozwoli wszystkim, którzy się wahają, podjąć decyzję. Nam pomogło ;-) Tym bardziej, że znalazłam kafelki, które imitują deskę. Naprawdę trudno jest odróżnić, że to nie drewno :-)

 

Pozdrowienia dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

Basia i Sławek. Faktycznie są takie kafelki moi znajomi takie maja są to duże kafle wyglądaja jak deska przynajmniej na pierwszy rzut oka, mnie osobiście też bardzo się podobaja, tylko jak to kafelki są bardzo śliskie, bo mają gładką powierzchnię , a nie matowioną.

Osobiście też sie nad takimi zastanawiam, jak będę u znajomych to zrobię zdjęcie i może potem je wkleję! Pozdrawiam, Pa

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice takie drewnopodobne mają, nie znam producenta bo kładli je poprzedni własciciele. Nie są gładkie, tylko mają fakturę wypłukanego wodą drewna, ale myje sie je swietnie - malarz ostatnio malował sciany bez folii :evil: i nie było problemu z szorowaniem:

http://images34.fotosik.pl/128/e6282dd0f0cb75a9.jpg

fugi jeszcze nie odnowione :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro składamy wniosek o pozwolenie na budowe przy pomocy naszego kierbuda i czekamy...

Jestem w trakcie szukania ekipy budowlanej i materiałow. Po wczorajszym spotkaniu z włascicielem jednej z firm budowlanych jestem malo optymistycznie nastawiona. Pan marudzil marudzil marudzil a pozniej zabil nas ceną.

Strasznie martwi mnie ten przechodni pokoik - sypialnia na poddaszu. Mam pięćset pomyslów na minute jak to rozwiązać łacznie z zamiana sypialni z łazienka i skrocenia tejze tak by powstał korytarzyk (byłby niestety bardzo bardzo wąski).

Agakz widzialam ze tez cos kombinujesz. Moze zdradzisz co Ty zamierzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankar, w moim dzienniku są różne wersje kombinacji. Ale ja potrzebuję tylko 2 sypialnie i 1 pokój do pracy. On może być przechodni. Ponieważ zamierzam łazienkę poszerzyć do osi budynku, dlatego drzwi na strych z osi przeniesliśmy w projekcie bardziej w stronę pokoju. I teraz tak jest w wersji oficjalnej :oops: . Jak nam sie nieplanowo rodzina powiększy to sypialnia przechodnia bedzie nasza i już.

Mnie bardziej męczy łazienka. Byłam u Reny i Roba i wydawała mi się troszkę wąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnicki, melduj no się nam tutaj i napisz jak robiliście podłogę na strychu z OSB :)

Masz z płyty o grubości 25 cm, przykręcałeś na wkrętach, przybijałeś gwoździami (jakimi)?

 

Płyta frezowana?? Robiłeś jakieś podpórki dodatkowe (jeżeli tak to gdzie?), czy wszystko na jętkach tylko Ci wisi?

 

Czy przycinałeś płytę tak aby łączenia wypadały na jętkach, czy też nie?

 

Jak się czujesz chodząc teraz po takiej podłodze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agikz.

co do łazienki, to u ns teraz wyszła, troche większa, bedzie miała 11,65 m2, no i oczywiście skos. Komin mamy tez troche przesunięty, myśle,że też to zwiększy ustawność łazienki.

Pozdrawiam, :wink:

Czy moje skany do Ciebie dotarły?

zastanawiam sie jeszcze nad powiekszeniem okna w naszej sypialni, teraz wszędzie mamy 150x150, i sama już , nie weim, czy robić większe?

Nasza pani architekt twierdzi, że potem nie będzie miejsca na karnisz, bo okno wyjdzie, już blisko skosów, sama nie wiem, w oryginalnym Groszku, jest tam większe okno, a Groszek od Nazego będzie mniejszy. Bądź tu mądry!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bangy, odpisywałam Ci, ale moja poczta tak różnie działa :-?

Chce zrobić łazienkę w kwadracie - około 3,5 x 3,5 z wejściem po skosie jak w jednej sypialni. Ale musze tam upchnąć dużą murowaną kabinę, dużą wannę i blat z 2 umywalkami. Oczywiście kibelek też :D

Najgorzej, że nie moge się zdecydować na styl: z jednej strony podobają mi się mozaiki i miękkie linie a z drugiej strony białe płytki, kanciaste sprzęty i drewniana podłoga... A łazienka jedna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnicki, melduj no się nam tutaj i napisz jak robiliście podłogę na strychu z OSB :)

Masz z płyty o grubości 25 cm, przykręcałeś na wkrętach, przybijałeś gwoździami (jakimi)?

 

Płyta frezowana?? Robiłeś jakieś podpórki dodatkowe (jeżeli tak to gdzie?), czy wszystko na jętkach tylko Ci wisi?

 

Czy przycinałeś płytę tak aby łączenia wypadały na jętkach, czy też nie?

 

Jak się czujesz chodząc teraz po takiej podłodze? :)

 

Meldujesie!

Najpierw wtargałem płyty OSB grubości 2,2 cm na jętki. :lol: 25cm byłyby zdecydowanie za grube :o Przykręcałem je 4,5 cm wkrętami do regipsów. Ale najpierw od spodu jętek wkręciłem wkręty (do regipsów oczywiście) tylko 3 cm. Pozostawiłem je niedokręcone na ok 0,5 cm. Powiązałem je zygzakiem dratwą i od góry położyłem 15 cm wełny. Wtedy poruszałem się tylko po jętkach. Następnie położyłem płyty. Tak jakoś dobrze się ułożyło, że łączenia wychodziły prawie na jętkach, wystarczyły niewielkie cięcia płyt na ok 10 cm. Tylko w jednym miejscu wyszło w polu między jętkami. Żeby nie kupować dodatkowej płyty na łączeniu zastosowałem nawiercone płaskowniki (takie do łączenia krokwi i innych elementów więźby). Wogóle nie stosowałem żadnych podpór oprócz miejsca w którym zamontuję schody strychowe. Ale to widać na tym zdjęciu. Chodząc po tak zrobionej podłodze nie odczuwam żadnych ugięć, a ważę 90 kg. Pełen komfort. I byłem mile zaskoczony wielkością strychu. Masę miejsca na "przydasie". W szczycie chodzę wyprostowany. Fakt nie jestem zbyt wysoki (tylko 180 cm). Tak więc reasumując - grubość płyty 2,2 cm jest wystarczająca. Nie polecam płyty cieńszej. Ja zastosowałem płytę bez frezów. Można je ładnie dopasować. Zrobiłem to zresztą z premedytacją, bo gdzieś na forum wyczytałem, że szpary wentylujące wełnę znajdującą się pod spodem są jak najbardziej wskazane. Płyta OSB nie oddycha, więc po jakimś czasie można mieć na spodniej połaci niespodzinkę w postaci pleśni, albo jeszcze mniej przyjemnej roślinki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wtargałem płyty OSB grubości 2,2 cm na jętki. :lol: 25cm byłyby zdecydowanie za grube :o

Kurdę to ja też takie biorę, ważę 70 kg więc mam 20 w zapasie ;D

 

Jeszcze mi napisz ile sztuk płyty i o jakich wymiarach (jeżeli niestandardowe) zużyłeś? Ja wyliczyłem 14 sztuk płyty o wymiarach 1,25 x 2,5 - dobrze czy niedobrze? :)

 

Dzięki wielkie za szybki odzew.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...