Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

LuMa śliczny kominek!

 

Dzięki!

 

Też mi się taki marzył... Mam jeszcze w swoim archiwum trochę zdjęć z takimi kominkami. Ale zwyciężył zdrowy rozsądek i DGP. Wg naszego kominkarza porządne DGP gryzie się z wkładem z boczną szybą.

Co majster to inna filozofia :) moja lepsza połowa jest uparta i koniec!

Ci z którymi ja z kolei rozmawiałem twierdzą, ze nie ma problemu jeżeli moc wkładu będzie odpowiednia.

Więc o ile producent nie oszukał to może będzie dobrze.

Luma opisz w których pomieszczeniach będziecie mieć nawiewy i w którym miejscach. Mój namawia mnie na nawiew w łazience i nad schodami. Jakoś mi to nie bardzo się podoba, bo po co tam kratki?

Pochwal się też tymi zdjęciami z narożnymi wkładami. Może to jest to czego szukamy? ;)

My mamy DGP grawitacyjne i nasz kominkarz polecał nam do niego Jotula albo Tarnavę. Przez to mieliśmy ograniczone pole wyboru :D

Nawiewy mamy zrobione we wszystkich pomieszczeniach na poddaszu, z wyjątkiem łazienki. Gdzieś czytałam, że nie jest wskazane robienie DGP właśnie w łazience i w kuchni. Nie mamy też nawiewu nad schodami.

Zdjęcia z kominkami z narożnymi wkładami postaram się wrzucić wieczorem na naszą stronę w onecie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My mamy DGP grawitacyjne i nasz kominkarz polecał nam do niego Jotula albo Tarnavę. Przez to mieliśmy ograniczone pole wyboru :D

Ano my bierzemy chyba Sparke Varm l/p taki wkład. Zobaczymy

Nawiewy mamy zrobione we wszystkich pomieszczeniach na poddaszu, z wyjątkiem łazienki. Gdzieś czytałam, że nie jest wskazane robienie DGP właśnie w łazience i w kuchni. Nie mamy też nawiewu nad schodami.

 

 

Zdjęcia z kominkami z narożnymi wkładami postaram się wrzucić wieczorem na naszą stronę w onecie.

Dzięki czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie Groszkowców.

Dziś zakończyli u nas wylewki. Nawet nie wiem jak jest na piętrze, bo nie mogłem wejść. Całość zajęła fachowcom trzy dni. Jutro wejdę z łatą i z aparatem. Pozdrawiam.

 

Gratuluję. Wylewki całkowicie zmieniają wgląd pomieszczeń :)

Mnie radzono świeże wylewki poprzykrywać folią, aby parująca woda skraplała się i wracała do betonu. W razie przymrozków lepiej je przykryć styropianem, lub przynajmniej jakąś tekturą.

 

agakz - dzięki za zdjęcia.

 

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnicki gratulujemy ukończenia następnego etapu! :D

Dziękujemy serdecznie. W albumie mamy nowe zdjęcia. A ja teraz od dwóch dni walczę z drogą. Kupiłem 30 ton frezowin asfaltowych. I muszę rozsypać to wszystko po bagnie, które nazwane jest naszą drogą. Sąsiadzi kupii kolejne 60 ton, ale coś cięzko im się wziąć do pracy :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUMA Wrzuć zdjęcia DGP na strychu proszę :) Anemostaty macie w suficie nad oknami? Zdjęcia anemostatów też pokaż. Rury rozumiem że nie w wełnie tylko na podłodze??

Dzięki pozdrawiam

 

grzegorz_si, nie mam żadnych zdjęć strychu. Postaram się zrobić jakieś przy najbliższej okazji. Rury są faktycznie na podłodze, ale mamy zamiar owinąć je wełną. Zresztą tak nam zalecił nasz kominkarz. Anemostatów nie mamy jeszcze zamontowanych. Ujścia DGP nie są nad samymi oknami; są od nich trochę odsunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luma trzymam za słowo :)

http://groszek.zsp2.edu.pl/ciagdalszy/index.php --- wrzuciłem wstępny projekt naszego kominka, wszelkie uwagi mile widziane. Nie patrzcie na kolory bo oczywiście takie one nie będą, tam gdzie czerwony będzie marmur.

Co sądzicie o kształtach? Zastanawiamy się na czopuchem symetrycznie umieszczonym na środku wkładu (półka z trzech stron - teraz jest z dwóch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulawasz witamy! :)

 

Grzegorz_si fajny kominek. My nie jesteśmy jeszcze na "etapie kominkowym", więc nie możemy wypowiadać się więcej na ten temat. Na razie wiemy tylko, gdzie on będzie stał :wink: i, że będzie z płaszczem wodnym.

 

A o wentylacji mechanicznej nikt się nie wypowiedział :cry:

 

Pozdrawiamy wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po długiej przerwie

Niestety ale nasza budowa rozpocznie sie dopiero na wiosnę przyszłego roku. Pewnie wszyscy na tym forum już będą mieszkać w swoich groszkach a u nas dopiero zacznie się ten kocioł. Może fundamenty zrobimy sobie do jesien żeby choć to było

pozdrawiamy serdecznie,

ps Rokitnicki, jak sie ekipa od stanu surowego na budowie u twojego szwagra( jesli pomyliłam członka rodziny to przepraszam :) ) sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, chcemy się pochwalić, że po długiej zimowej batalii udało nam się wybudować pod Krakowem Groszka2. Aktualnie mamy stan surowy otwarty. Ze zmian, jakie wprowadziliśmy to ściany zew. i wew. z porothermu, zewnętrzne dwuwarstwowe, poszerzyliśmy garaż o 1 metr, obniżyliśmy podłogę w spiżarni o ok. 60 cm, schody mamy dwubiegowe, zlikwidowaliśmy 1 okno w salonie oraz zmieniliśmy wymiary kilku innych okien. Ponadto na górze w łazience i pokoju zrobiliśmy szafy wnękowe w przedniej jaskółce, zamiast tej "ślepej" ścianki jak w projekcie. Ponadto podnieśliśmy ścianę kolankową o 1 pustaka, dom jest przez to trochę śmiesznie wysoki, ale za to na górze jest o wiele bardziej funkcjonalnie. Ogólnie domek bardzo nam się podoba. Jak nam sie uda to wkleimy kilka fotek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...