Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Drodzy Groszkowcy!

Dolaczam do Was w koncu! Pokrotce nasza sytuacja obecna wyglada nastepujaco:

Po dlugich zmaganiach (10 lat od kupna dzialki, 13 miesiecy ostatniej batalii o WZ) mamy szczesliwie warunki zabudowy. Sa dosc restrykcyjne ze wzgledu na granice z parkiem krajobrazowym. Glowne dane, ktore zabijaja moje wizje to maksymalnie 17% powierzchni dzialki moze byc zabudowane (dzialka ma 898 m2, co daje max. pow zab. 152 m2), dom nie moze miec dachu o rozpietosci wiekszej niz 9,5m, nie moze byc tez wyzszy niz 9m. I w dodatku geolog dobil nas snujac wizje posiadania basenu w piwnicach, o ile sie na nie zdecydujemy.

Tak wiec moje marzenia o groszku 4 + garaz zostaly brutalnie rozwiane.

Z racji duzej rodzinki 2+3, potrzebujemy jednak troche miejsca, wiec groszek 3 jest teraz na wokandzie. I tu pierwszy zachwyt koncepcjami LuMy, ale architekt mowi nam, ze wtedy powierzchnia zabudowy zostanie przekroczona.

 

Tyle wstepu, a teraz konkretne pytanie:

W ramach kompromisu proponuje nam podwojny garaz o wym:

szerokość 6,4m a głębokosć 5,50m. Czy to faktycznie wystarczy na dwa samochody? Czy lepiej zrobic garaz na 1 samochod i dodatkowo male pomieszczenie gospodarcze na jego przedluzeniu? A drugi samochod porzucic na zewnatrz? Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności!!!!! :D

Mam pewien problem, dotyczy on kominów. Kończymy przeróbki w naszym projekcie i już wszystko było postanowione, a tu wypadło ostatnio spotkanie ze znajomym i temat zszedł na budowlany.

Teraz zaczęliśmy się zastanawiać jakie zrobić kominy, na początku miały być normalne murowane, ale podobno są kominy systemowe z gotowych pustaków, które też są dobre a napewno wypadają taniej w budowie.

Może ktoś ma juz rozeznany temat i może podzielić się opiniami na ten temat?

Robertnicki, i Grzegorz si, napewno już to gdzieś opisali, ale gdyby zechcieli jeszcze raz w dwóch zdaniach wyrazić swoje opinie to będę wdzięczna.

I jeszcze jedno , jaka firma waszym zdaniem posiada najlepsze te kominy systemowe?

Pozdrawiam Pa. :wink:

 

Ps. Ciekawe gdzie podziewa się Agakz, pewnie ruszyli z budową na całego????? Fajnie no nie! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej bangy, nie ruszyli :(

Papiery w starostwie i jeszcze poleżą, a nasza pani architekt taka jakaś z Księżyca, naszej kopii projektu jeszcze nam nie zrobiła (4 poszły do starostwa a dla nas i wykonawcy miała przygotować zapasowe, na kserówce ale tak samo opisane a nawet dokładniej) My kominy robimy z cegły, bo tak nam doradził nasz Generalny Wykonawca a ja miejscami chcę wykorzystać ceglaną ścianę :D

Jak coś potrzebujesz z planu to mam kserówkę rzutów

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnicki, i Grzegorz si, napewno już to gdzieś opisali, ale gdyby zechcieli jeszcze raz w dwóch zdaniach wyrazić swoje opinie to będę wdzięczna.

I jeszcze jedno , jaka firma waszym zdaniem posiada najlepsze te kominy systemowe?

Ja drugi raz bym systemowego nie postawił. Mam Schiedla, kosztował w pierony pieniędzy i teraz sobie nawet przyłacza do kominka nie mogę zrobić z boku bo przecież nowej dziury w kamionce nie zrobię.

Drugi raz gdybym miał wybierać to kupił bym PORZĄDNĄ cegłę i wymurował komin tradycyjny.

Wtedy przyłącz mogę zrobić gdzie chcę, dużo taniej to wyjdzie i dużo bezpieczniej. Zobaczysz co te nasze fachmany potrafią wyprawiać z takimi "wynalazkami".

Niby tysiące takich stawiali...

Wyboru komina systemowego żałuję podobnie jak Porothermu 44 i zaprawy ciepłochronnej. NIGDY WIĘCEJ.

Aha, żeby nie było: to nie ma być zrzędzenie. Jesteśmy z żoną szczęśliwi że mamy domek taki jaki jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma juz rozeznany temat i może podzielić się opiniami na ten temat?

Robertnicki, i Grzegorz si, napewno już to gdzieś opisali, ale gdyby zechcieli jeszcze raz w dwóch zdaniach wyrazić swoje opinie to będę wdzięczna.

I jeszcze jedno , jaka firma waszym zdaniem posiada najlepsze te kominy systemowe?

Witam.

U nas mamy kominy systemowe "Presto". Są to kominy produkowane w Polsce dokładnie w Warszawce. Natomiast wkłady ceramiczne są bodajże niemieckie. I teraz tak - wkłady są zrobione porządnie, a pustaki keramzytowe są gorsze (czyt. do d..y). Nierówne i niedokładne. Mają natomiast inną zaletę - cenę. Najlepsze są oczywiście Schiedla. Ale widziałem też IBF i to jest taka średnica. Ostatecznie kominy systemowe są OK. Widziałem co wyprawiają "fahofcy" z kominami murowanymi z cegły. TRAGEDIA!!! Dlatego polecam z całą odpowiedzialnością kominy systemowe. Przy nich napewno popełną mniej błędów. Oczywiście należy ściśle nadzowrować owych "fahofcuf", do każdego komina jest instrukcja montażu - napisana bardzo prostym językiem, tak że inwestor jest w stanie ją zrozumieć i egzekwować ściśle technologię wykonania. U mnie rozbierali końcówkę, bo został im jeden element z którym nie wiedzieli co zrobić, więc walał się po strychu. A to był element przez który przewietrzana jest wełna w kominie. A kominy z cegły - moim zdaniem, żeby zrobić takowy to:

- potrzebna jest naprawdę porządna cegła;

- muszą być idealnie proste;

- porządnie zafugowane w środku;

- nie mogą być murowane powyżej dachu z cegły klinkierowej;

Wyobraźcie sobie, że widziałem komin gdzie spoina pionowa przez pięć(!) warstw cegły wypadła "fahofcom" w tym samym miejscu. To idealne miejsce pęknięcia komina. Widziałem też komin gdzie spoiny wewnątrz komina był pozostawione tak jak wypodło podczas murowania - dziurawe i nierówne. Najlepsze jest to, że w obu przypadkach inwestorzy na zwróconą uwagę wogóle nie zareagowali :roll: Stwierdzili, że tak może być...

Wyboru komina systemowego żałuję podobnie jak Porothermu 44 i zaprawy ciepłochronnej. NIGDY WIĘCEJ.

A ja nie żałuję ani systemowych kominów, ani Ytonga na kleju :wink:

Aha, żeby nie było: to nie ma być zrzędzenie. Jesteśmy z żoną szczęśliwi że mamy domek taki jaki jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Pepcia ładny domek. Nie wydaje nam się "dziwnie wysoki". Na pewno będzie bardzo wygodny.

My ruszamy z budową we wtorek po świętach. Dziś zdzieraliśmy humus pod taras. U nas będzie narożny i zadaszony.

Pozdrawiamy!

 

Basia i Sławek, jak będzie zadaszony ten narożnikowy taras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnicki, no i bądź tu mądry. Co inwestor to opinia ;)

Kominek już masz??

Pozdrawiam

Jeszcze nie, ale pan "kominkowy" już był. Jeszcze badamy rynek, ale myślę, że niebawem będziemy musieli podjąć decyzję, kto ma go zrobić.

Na stolarza od obudowy schodów już prawie jesteśmy zdecydowani. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy również robiliśmy systemowe. Są wygodniejsze w wykonaniu i lżejsze. Jeśli wejście czopucha zrobi się odpowiednio wysoko to nie powinno być później kłopotów z połączeniem pieca z kominem. Elementy ceramiczne były ocieplone wełną, która ma na celu zapewnienie lepszego ciągu spalin ogrzewając kominowy kanał spalinowy. Robiłem kiedyś kalkulacje. Ceny komina murowanego i z elementów gotowych są przybliżone.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grzegorz_si, i robertnicki!!!

Chłopaki dzięki za naświetlenie tematu, no i znowu mam kłopot.

Co osoba to inna opinia, ale to tak jak w życiu.

Nie ma co ukrywać chcieliśmy zaoszczędzić na kosztach, a kominy do tanich nie należą, choć mam świadomosć, że przy ytch wszystkich budowlanych wydatkach, to nie jest to tak duzo, no ale zawsze coś.

teraz muszę, jeszcze troche doczytać na ten temat i zobaczymy?

Oj panowie ale Ja wam zazdroszczę tych wspaniałych Groszków!!!!!

Juz nie mogę się doczekać takiego mojego, ale wiem ,że to jeszcze musi potrwać.

Mimo to jestem pełna nadzieji i dobrej myśli.

Pozdrawiam Was serdecznie i napweno jeszcze nie raz bedę miała do was budowlane pytania.

Serdecznie pozdrawiam :p

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Agakz!!!

Przykro mi, że troche się przeciągaja wam terminy, ale niestety tak to u nas już jest.

U mnie też wszystko sie wlecze, kobitka miała juz dawno skończyć projekt, ale ciągle coś nie tak jak miało być :-?

Już mnie to denerwuje, :evil: Teraz czekamy na poprawienie konstrukcji dachy, bo tak jakoś wyszła, że jakis słup pojawił się w łazience , a napewno go tam byc nie ma!!!!!!!

Mam nadzieje, że jakoś to będzie.

Niedługo sie odezwę. Bardzo dziękuję że oferujesz mi pomoc, jak będę musiała to napewno się po nia zgłoszę. daj znać gdy ruszycie z budową, przyjadę może co nie co podpatrzeć :wink:

Pozdrawiam 8) ale pogoda, właśnie świeci słonko na maxa, choc przed dosłownie chwilą padał deszcz!!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, co prawda nie mamy jeszcze komina :wink: , ale będziemy robić komin systemowy Schiedla. Słyszeliśmy podobne opinie jak Robertnicki. Również nasz zaprzyjaźniony inspektor budowlany i kierownik budowy w jednej osobie, ręczy swoim doświadczeniem, że lepiej postawić dobry komin systemowy. Mniej błędów można popełnić i, jeśli jest prawidłowo postawiony, jest podobno lepszy.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzymy o wybudowaniu groszka 2, bardzo się boimy ze pieniędzy bedzie mało, ale postanowiliśmy spróbować, niedługo zamawiamy projekt działka upatrzona i zaklepana, jak zaczniemy pewnie mój mąż bedzie mał wiele pytań, super że tak jeden drugiemu pomaga (na tym forum lepiej jak w rodzinie). Pozdrawiamy wszystkich groszkowych serdecznie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...