Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Robertnicki, dołączam się do pytania DorkiS w sprawie odległości od kominka do ściany na prawo :wink:

a także zapytuję ile miejsca jest od kominka do ściany z drzwiami balkonowymi lub oknami (zależy kto jak ma) naprzeciw kominka :D

pozdrawiam Groszkowiczów

my czekamy nadal na pozwolenie :x

Jutro zmierzę. Wymiary samego kominka to: szerokość 120 cm, głębokość 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

PROMYKI nie rezygnujcie z okna na klatce schodowej! Dzięki niemu kuchnia jest pięknie oświetlona z dwóch stron. Byliśmy tym bardzo mile zaskoczeni, kiedy oglądaliśmy dom u Ulci. Dzięki temu można też, np. ustawić kuchenkę gdzie się chce, a i tak będzie przy niej jasno. Teraz mam kuchenkę z dala od okna i, nawet w dzień, muszę zapalać nad nią światło. Okno na klatce schodowej, zwłaszcza takie duże jak w projekcie, daje moc światła i nadaje swoistego uroku wnętrzu.

 

jarosia3 życzymy powodzenia, jak najmniej kłopotów i jak najwięcej przyjemności podczas stawiania swojego wymarzonego domku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertniccy - kochani my jeszcze raz w sprawie okna na klatce schocowej. No macie racje, chyba nie zrezygnujemy, ale czy można zrezygnować z tego "gołębnika" jak to określa mój mąż, no tej jaskółki w dachu - da to radę? A tak propos możesz zmierzyć przy okazji ile jest cm ściany w tym wystającym oknie no tej prostopadłej do okna, czy da radę tam wstawić okienka z jednej i drugiej strony, coby mieć wgląd na trzy strony podwórka - z okna. Mam nadzieje że rozuniecie co nabazgrałam, jak nie no to trudno, może za jakiś czas bardziej fachowo się będę mogła rozpisywać. Pozdrawiamy Asia i Jarek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Groszka! Jestem pierwszy raz na forum!

Ja wybrałam podstawową wersję Groszka, właśnie rozpoczynam budowę w okolicach Krakowa. Mam już zrobiony szalunek. :D

Z mężem zdecydowalismy się na parę zmian, m.in: schody będą ze spocznikiem, zrezygnowaliśmy z jaskółki nad schodami- (może to Was zainteresuje Promyki!). Jednak nie zrezygnowalismy z okna, jest ono po prostu mniejsze. Mamy zrobiona wizualizację, wygląda to ładnie. Zrezygnowalismy też z okien dachowych oprócz łazienki. Przyznaję, że kierowały nami przede wszystkim koszty.

A już pod koniec maja ma wejść nam ekipa, aby stawiać ściany. :lol:

Trzymajcie za nas kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Groszka! Jestem pierwszy raz na forum!

Ja wybrałam podstawową wersję Groszka, właśnie rozpoczynam budowę w okolicach Krakowa. Mam już zrobiony szalunek. :D

Z mężem zdecydowalismy się na parę zmian, m.in: schody będą ze spocznikiem, zrezygnowaliśmy z jaskółki nad schodami- (może to Was zainteresuje Promyki!). Jednak nie zrezygnowalismy z okna, jest ono po prostu mniejsze. Mamy zrobiona wizualizację, wygląda to ładnie. Zrezygnowalismy też z okien dachowych oprócz łazienki. Przyznaję, że kierowały nami przede wszystkim koszty.

A już pod koniec maja ma wejść nam ekipa, aby stawiać ściany. :lol:

Trzymajcie za nas kciuki!

 

Witamy na forum i od razu mówię że zazdroszczę tak zaawansowanych postępów w budowie. :roll:

Dzęki za odpowiedź. Mam tylko pytanko czy zrezygnowaliście z okien dachowych, ale balkon u góry zostaje? My chcemy zrezygnować z gornego balkonu, ale boimy się, że wtedy okna połaciowe muszą zostać, bo będzie zbyt ciemno, no w sypialni akurat jest zbędne, ale dzieci muszą mieć jasno. Planujemy jeszcze wyciągnąć garaż w tył dorównać do bryły domu i w miejscu okna będą drzwi wyjściowe. Chcemy okienko w pomieszczeniu kotłowni, no i pewnie jeszcze coś wymyslę, ale to juz na pewno. Trochę to przykre, że człowiek musi ciąć koszta, my również szukamy oszczędności, tylko ciekawe czy nam to uda. Pozdrawiamy gorąco wszystkich groszkowców :wink: Asia i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum i od razu mówię że zazdroszczę tak zaawansowanych postępów w budowie. :roll:

Dzęki za odpowiedź. Mam tylko pytanko czy zrezygnowaliście z okien dachowych, ale balkon u góry zostaje? My chcemy zrezygnować z gornego balkonu, ale boimy się, że wtedy okna połaciowe muszą zostać, bo będzie zbyt ciemno, no w sypialni akurat jest zbędne, ale dzieci muszą mieć jasno. Planujemy jeszcze wyciągnąć garaż w tył dorównać do bryły domu i w miejscu okna będą drzwi wyjściowe. Chcemy okienko w pomieszczeniu kotłowni, no i pewnie jeszcze coś wymyslę, ale to juz na pewno. Trochę to przykre, że człowiek musi ciąć koszta, my również szukamy oszczędności, tylko ciekawe czy nam to uda. Pozdrawiamy gorąco wszystkich groszkowców :wink: Asia i Jarek

Promyki, można zlikwidować balkon a zostawić drzwi balkonowe z barierką - będzie wtedy jasno - ja tak robię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum i od razu mówię że zazdroszczę tak zaawansowanych postępów w budowie. :roll:

Dzęki za odpowiedź. Mam tylko pytanko czy zrezygnowaliście z okien dachowych, ale balkon u góry zostaje? My chcemy zrezygnować z gornego balkonu, ale boimy się, że wtedy okna połaciowe muszą zostać, bo będzie zbyt ciemno, no w sypialni akurat jest zbędne, ale dzieci muszą mieć jasno. Planujemy jeszcze wyciągnąć garaż w tył dorównać do bryły domu i w miejscu okna będą drzwi wyjściowe. Chcemy okienko w pomieszczeniu kotłowni, no i pewnie jeszcze coś wymyslę, ale to juz na pewno. Trochę to przykre, że człowiek musi ciąć koszta, my również szukamy oszczędności, tylko ciekawe czy nam to uda. Pozdrawiamy gorąco wszystkich groszkowców :wink: Asia i Jarek

Promyki, można zlikwidować balkon a zostawić drzwi balkonowe z barierką - będzie wtedy jasno - ja tak robię :D

My nie zrezygnujemy z balkonu, ponieważ też boimy się, że będzie za ciemno. Chociaż z drugiej strony nasza pani archtekt powiedziała, że nie powinno. Natomiast tak jak agakz, w sypialni zostawimy drzwi balkonowe z barierką.

Zastanawiam się też nad zlikwidowaniem przejścia pomiędzy kuchnią a jadalnią. Miałabym więcej miejsca na szafki kuchenne...

Natomiast co do garażu- to daleka przyszłość. Nasza działka leży na terenie Parków Krajobrazowych, przez to nie mogliśmy wybrać domu szerszego jak 9,5 m. Poza tym jest umiejscowiona tuż przy ulicy ( stety i niestety), co przez tzw. linię zabudowy i linię uciążliwości nie mogliśmy za bardzo połączyć dom z grarażem ( nasza działka ma 9 ar, trochę trzeba było się napocić aby to jakoś rozplanować :oops: ). Dlatego garaż będziemy budować właśnie pomiędzy linią zabudowy a uciążliwości.

Pozdrawiamy- Magda i Paweł :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fajne, że każdy z naszych Groszków jest troszeczkę inny, każdy dostosowuje go do swoich potrzeb i możliwości :D

Co do szafek kuchennych, to ja też lubię dużo szafek i długi ciąg roboczy i dlatego robię szafki w L na ścianie z wiatrołapem i pod oknem oraz przedłużam ściankę pomiędzy salonem a kuchnią tak, aby wszedł tam zestaw - 40 - kuchenka - 40. Rrzejście pozostanie tylko 110 cm zamiast 130. Obecnie mam podobnie tzn wejścia do kucjni z dwóch stron i jest fajnie. Fotosik własnie zdechł więc nie wkleję planu, ale jest w moim dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! My też mamy pytanko. Właśnie zamawiamy więźbę dachową. Nie wiem czy 1000 zł brutto za metr sześcienny impregnowanej więźby to nie za drogo? Proszę o odpowiedź. Przerażają nas ceny drewna :( , szczególnie tego na szalunek i stempli. Dobrze chociaż, że będzie je można wykorzystać, np. na plac zabaw

Pozdrawiamy serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda M. dzięki za informację.

My też jesteśmy na etapie dachówki. Zdecydowaliśmy się na "Jesienny liść" Roben. Niestety, okazało się, że nie ma jej w wersji szkliwionej, gładkiej, więc musimy wybrać inną. Zależy na na gładkiej, ponieważ taka znacznie mniej porasta i brudzi się. Poszukiwania musimy zacząć od nowa. Może ktoś z Was poradzi nam jakąś gładką, szkliwioną , błyszcząca dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...