Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

UWAGA! Poszukujemy dobrego dekarza, który przyjechałby w okolice Torunia i położył nam dachówkę ceramiczną na dach odeskowany i pokryty papą oraz wykończył go. Termin między 10 czerwca a 1 listopada. Prosimy o pomoc, ponieważ tutaj nikogo dobrego w tym terminie nie możemy znaleźć.

Pozdrawiamy serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dorkaS - taras jest dość wysoko i może nie widać tego na zdjęciu, ale ziemia wokół niego trochę się wznosi, dlatego myślę, że trzeba będzie dolać jeszcze jeden stopień. Pierwotnie nie chciałem jeszcze zalewać tarasu, ale okazało się, że została mi tona cementu i trzeba było coś z nią zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie jesteśmy po rozmowie z doradcą kredytowym i zastanawiamy się ile kasy musimy mieć, żeby wystawić dom groszka G2 w stanie zamkniętym. Jeśli możecie napisać nam ile was kosztowały "groszki" to będzie to dla na nieoceniona pomoc.Pozdrawiam wszystkich.

Anulawasz! Wczoraj byłam u mojego wykonawcy- obliczył, że postawienie domu w stanie surowym otwartym razem z dachem będzie nas kosztowało 30 tys.

Mam pytanie do innych Groszkowców, szczególnie tych którzy też wybrali podstawowego Groszka- czy to przyzwoita cena, czy trochę drogo. Ekipa co prawda jest sprawdzona u rodziny i znajomych, nie chciałabym z nich rezygnować, ale z drugiej strony "zdzieranie" z inwestorów, bo nie mają innego wyboru, gdyż wszyscy fachowcy wyjechali budować domy do Anglii... :cry:

Pozdrawiam wszystkich Groszkowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda M 30 tys. to bardzo mało! Jeśli ekipa jest sprawdzona to warto dać nawet dużo, dużo więcej, aby mieć dobrze wybudowany dom. My za stan surowy otwarty z odeskowanym i pokrytym papą dachem + daszek nad tarasem i kilka innych dodatków, płacimy 38 tys. Jak na nasz region to też mało. Niektórzy za to samo chcieli 60 tys. zł, a nasza ekipa też jest sprawdzona i robią bardzo dobrze.

 

Pozdrawiamy wszystkich przy niedzieli!

 

P.S. A u nas robota idzie jak burza, co widać na zdjęciach w albumie. Dodaliśmy też fotki wolno stojącego, dwustanowiskowego garażu z pomieszczeniem gospodarczym (razem ok. 40 m kw.), jeśli to kogoś zainteresuje :wink: . Niestety, nadal nie mamy dekarza, a w listopadzie musimy sie wyprowadzić. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A u nas robota idzie jak burza, co widać na zdjęciach w albumie. Dodaliśmy też fotki wolno stojącego, dwustanowiskowego garażu z pomieszczeniem gospodarczym (razem ok. 40 m kw.), jeśli to kogoś zainteresuje :wink: . Niestety, nadal nie mamy dekarza, a w listopadzie musimy sie wyprowadzić. :cry:

 

Trzymam kciuki za znalezienie fachowca! Chcialabym bysmy juz byli na podobnym etapie!

 

PS.Jak oceniasz spizarke, czy ona jest bardzo malutka, tak jak mi sie wydaje z parametrow, czy w rzeczywistosci robi duzo lepsze wrazenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nie odwiedzałam forum, ale tak to juz przy budowie jest. W Groszku 2 mieszkamy od 5 mcy i powiem tylko tyle, że domek jest niemal idealny. Bardzo funkcjonalny i wbrew pozorom przestronny. Niewiele zmienilismy oryginał, jedynie trochę góre, aby uzyskać większą przestrzeń na łazienkę, przez to musiał się też zmienić wygląd zewnętrzny i bardziej przypomina Groszka 3. Zresztą sami zobaczcie http://www.femke.ao.pl

Pozdrawiam wszystkich budujacych i mieszkających już w swoich wymarzonych Groszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nie odwiedzałam forum, ale tak to juz przy budowie jest. W Groszku 2 mieszkamy od 5 mcy i powiem tylko tyle, że domek jest niemal idealny. Bardzo funkcjonalny i wbrew pozorom przestronny. Niewiele zmienilismy oryginał, jedynie trochę góre, aby uzyskać większą przestrzeń na łazienkę, przez to musiał się też zmienić wygląd zewnętrzny i bardziej przypomina Groszka 3. Zresztą sami zobaczcie http://www.femke.ao.pl

Pozdrawiam wszystkich budujacych i mieszkających już w swoich wymarzonych Groszkach.

 

Femke, jaki śliczny dom. A fasada zupełnie mnie urzekła. Mieliście znakomity pomysł z oknami w łazience. I ten klinkierowy fragment, mniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nie odwiedzałam forum, ale tak to juz przy budowie jest. W Groszku 2 mieszkamy od 5 mcy i powiem tylko tyle, że domek jest niemal idealny. Bardzo funkcjonalny i wbrew pozorom przestronny. Niewiele zmienilismy oryginał, jedynie trochę góre, aby uzyskać większą przestrzeń na łazienkę, przez to musiał się też zmienić wygląd zewnętrzny i bardziej przypomina Groszka 3. Zresztą sami zobaczcie http://www.femke.ao.pl

Pozdrawiam wszystkich budujacych i mieszkających już w swoich wymarzonych Groszkach.

 

Gratulacje!!! Suuuper! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agakz-Niestety rzut poddasza mam taki prowizoryczny, naniesione zmiany długopisem przez architekta, który adoptował projekt, Zrobiłam zdjęcie, więc dodam do galerii, może będzie coś widać. Dodatkowo poszliśmy troche na samowolke aby wygospodarować w pokoiku synka, który przylega do łazienki szafę wnękową, kosztem łazienki, która i tak po zmianach miała ok. 14 m 2 po podłogach. Toaleta ze względów praktycznych przeniesiona na przeciwległą ścianke i wanna inaczej ustawiona jak widać na zdjęciach. Dziękuję wszystkim za miłe słowa,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agakz-Niestety rzut poddasza mam taki prowizoryczny, naniesione zmiany długopisem przez architekta, który adoptował projekt, Zrobiłam zdjęcie, więc dodam do galerii, może będzie coś widać. Dodatkowo poszliśmy troche na samowolke aby wygospodarować w pokoiku synka, który przylega do łazienki szafę wnękową, kosztem łazienki, która i tak po zmianach miała ok. 14 m 2 po podłogach. Toaleta ze względów praktycznych przeniesiona na przeciwległą ścianke i wanna inaczej ustawiona jak widać na zdjęciach. Dziękuję wszystkim za miłe słowa,

Dzięki :D w ściankach działowych można mieszać dowoli, byle się nie zawaliło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkający w Groszku 2!

Dzisiaj ekipa wykopała "prawie całość" fundamentów :D. Czy też mieliście wrażenie "za małych" pomieszczeń: salonu kuchni i holu? Ja mam takie odczucia że rękami mozna siągnąć przeciwległe ściany. Ogladając wasze zdjecia widać jednak że nie jest tak żle.

 

Jak głęboko kąpaliście fundamenty? Czy 100-cm wystarczy w glebie gliniastej? Jak wysoko obsypywaliscie fundamenty?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...