Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Mieszkający w Groszku 2!

Dzisiaj ekipa wykopała "prawie całość" fundamentów :D. Czy też mieliście wrażenie "za małych" pomieszczeń: salonu kuchni i holu? Ja mam takie odczucia że rękami mozna siągnąć przeciwległe ściany. Ogladając wasze zdjecia widać jednak że nie jest tak żle.

Każdy tak ma, ja też :)

Hol to raczej będzie za duży a nie za mały, uwierz mi na słowo. Kuchnia będzie w porządku. Mały to będzie gabinecik, ale też wystarczy.

Ogólnie: przy fundamentach a wcześniej palikach geodety to domek jak kurnik wyglądał. Jak staną ściany będzie już w porządku.

Nie martw się

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Jak głęboko kąpaliście fundamenty? Czy 100-cm wystarczy w glebie gliniastej? Jak wysoko obsypywaliscie fundamenty?

 

Pozdrawiam

 

Właśnie jestem po rozmowie z architektem, i cały czas dyskutowaliśmy na temat bardzo wysokich wód gruntowych.

I patrzę na tego Twojego posta, a Ty o kąpaniu fundamentów piszesz, wypisz wymaluj moja sytuacja :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozekz każdy ma takie odczucie na początku. Dopiero jak już jest strop ma się właściwe pojęcie o wielkości pomieszczeń. Dzięki naszemu wspaniałemu forum i wypowiedziom Groszkowych Przyjaciół wiedziałam, że tak będzie i nie zdążyłam się zdenerwować :wink: Jest tak jak pisze grzegorz_si. Z tym wyjątkiem, że nam wszystko wydawało się dużo mniejsze niż jest w rzeczywistości, nawet gabinet :wink:

Dlatego byliśmy tak ogromnie mile zaskoczeni po obejrzeniu domu u Ulci. U nas jest już zalany strop, wiec widać rzeczywistą wielkość pomieszczeń na dole :p .Naszym zdaniem jest OK.

 

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozekz, my kopaliśmy fundamenty na głębokość 1 metra. Z uwagi na spadek terenu na naszej działce poradzono nam, abyśmy kopali je w postaci takich "schodków".

A co do wielkości pomieszczeń- my też byliśmy zdziwieni, jakie małe pomieszczenia wydają się po wykopaniu fundamentów. Patrząc na łazienkę, myslałam, że będę miała problemy z obróceniem się.

Femke! Piękny domek! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarosia3 my będziemy mieli jeden słup z cegły klinkierowej, a w miejscu drugiego będzie grill. Będzie on wybudowany również z cegły klinkierowej z kominem wyprowadzonym trochę ponad daszek. W ten sposób dym nie będzie przeszkadzał w imprezie, a grill będzie pod ręką. Nasz architekt twierdzi, że taki daszek dobudować można bez adaptacji budynku.

 

Uwaga na wszelkie elementy drewniane w domu! Trzeba pamiętać, że raz na rok, najwyżej raz na 2 lata trzeba to pociągnąć jakimś impregnatem, np. sadolinem czy drewnochronem. Teraz mamy pergole i altany i wiemy, że jest z tym dużo pracy. Wystarczy, żeby raz zaniedbać takie malowanie, a drewno będzie wyglądało okropnie.

 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia Darek wizualizacji żadnych nie mamy. Po prostu dach nad wyjściem z tyłu domu będzie załamamy, przedłużony i oparty na 2 kolumnach. Z grilla zrezygnowaliśmy. Taras będziemy mieli narożny, ale zadaszona będzie tylko część. Wy też możecie dadać sobie daszek nad tarasem. Musicie tylko oprzeć go na dodatkowej krokwi poniżej istniejącego już dachu. My też wahaliśmy się czy tak nie zrobić.

 

Pozdrawaimy wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia i Sławek dziękuję za odpowiedz,chyba dobrze,że zrezygnowaliście z grilla-aczkolwiek bardzo spodobał mi się ten pomysł-ale nasz wykonawca mówi,że nie do końca jest to dobre rozwiązanie.Nam w ogóle podpowiadają,żeby zrobić taras bezpośrednio na ziemi bez podnoszenia go do wysokości fundamentów,tak,żeby zejście na taras z salonu było po 2-3 stopniach.Podobno dużo taniej to wychodzi.Nie mam pojęcia na co się zdecydować,może ktoś z Was wypowie się w tej sprawie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w ogóle podpowiadają,żeby zrobić taras bezpośrednio na ziemi bez podnoszenia go do wysokości fundamentów,tak,żeby zejście na taras z salonu było po 2-3 stopniach.Podobno dużo taniej to wychodzi.Nie mam pojęcia na co się zdecydować,może ktoś z Was wypowie się w tej sprawie :wink:

 

Będzie trochę jednostronnie, bo użytkowałam dwa tarasy i obydwa były równo z parterem. Jeden z nich był równo także z trawnikiem, drugi wymagał zejścia po dwóch stopniach, by na trawie się znaleźć. Wydaje mi się właśnie dużą wygodą to przedłużenie salonu bez schodzenia po stopniach -potykaczach. Noszenie kawy, imprezy etc. I ciekawostka, goście szybciej przechodzili do ogrodu z tarasu bez stopni niż z tego ze stopniami. Działało to chyba psychologicznie, taka pseudobariera, choć schodki wygodne i szerokie były.

Tak, że gdybym miała wybierać to z salonu chciałabym mieć przejscie na ten sam poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosia3 ja też uważam, że dużo lepszy jest taras bez schodków z salonu. Czasem lepiej zapłacić trochę więcej, aby potem nie żałować decyzji. Budujemy przecież wymarzony dom. Rozumiem dylemat, ale trzeba się zastanowić na czym warto zaoszczędzić, a na czym nie. Naszym zdaniem w tej sprawie nie warto! :wink:

Grzegorz_si, Robertnicki, LuMa i inni wykańczający ... dom oczywiście ... :lol:

Co u Was? Jak postępy? Kiedy będą nowe zdjęcia?

 

Miłego dnia życzymy wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia i Sławek wiem,wiem :) ale tak naprawdę to nie ma na czym zaoszczędzić(choć bardzo by się chciało),gdyż zawsze lub prawie zawsze człowiek pokusi się na lepsze, a tym samym droższe rozwiązania, właśnie dlatego,że buduje swój wymarzony dom :D :D Od początku taras bez schodków z salonu był moim faworytem,więc ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła :wink:

Ile potrzeba piasku do zasypania fundamentów?U nas fundament jest na 8 bloczków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas praca idzie do przodu. Mamy uzbrojoną kotłownię, komnek praktycznie na wykończeniu. Dostaliśmy projekt i wizualki małej łazienki.

 

Jeżeli ktoś z Was chce oglądnąć nasz domek do zapraszamy. Proszę piszcie na maila. Nam wiele pomogli znajomi z forum więc sami nie będziemy gorsi.

 

Zdjęcia postaram się umieścić. Puki co strona nie działa, postaram się przenieść ją na inną maszynę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...