Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam wszystkich, dawno tu nie zaglądałam :oops: , a tu takie zmiany. Groszki rosną w siłę. Witamy nowych "zarażonych" :wink:

Ciekawy pomysł z mapą - czy można dodawać samemu?

A u nas właśnie montaż kotła i kaloryferów oraz ocieplanie dachu. Zostają nam do zrobienia kafle w łazienkach i wszystkie podłogi. I jeszcze parę innych rzeczy... Ale plany mamy, a jakże, aby w wakacje już w końcu zamieszkać w naszym Groszku :) Zobaczymy...

 

pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Robertnicki super z ta mapką! Proszę, dodaj nasz Groszek na następujące namiary: BiS Toruń

 

Agakaz i Sylwia Darek gratulujemy postępów!

 

My we wtorek mieliśmy uroczystość "Wiechy". Była cała rodzina i nasza ekipa, razem ok. 20 osób. Spartańskie warunki, tj. ławki i stół z desek, jednorazowa zastawa, barak łazienki, zimny wieczór itp, nikogo nie zniechęciły :wink: Teraz już deskują, kładą membranę paraprzepuszczalną i wiatroszczelną oraz przybijają kontrłaty.

 

Pozdrawiamy gorąco, aby "zimna Zośka" nie była taka zimna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze coś ważnego!

Byliśmy u osoby, która ma pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe w całym domu. Jest bardzo zadowolona. Z pompy ciepła podłogówka działa trochę inaczej niż przy paliwie stałym. Podłoga jest ledwo letnia, a w domu 22 - 23 stopnie! Ciepło rozchodzi się poprzez promieniowanie. Bardzo niski koszt eksploatacji! Nie trzeba murować kominów (tylko wentylacyjne). Pompa ciepła działa też jak klimatyzacja, podgrzewa wodę i można do niej podłączyć solary.

Jeśli ktoś jeszcze się waha lub może zmienić koncepcję, to zachęcam! Zwłaszcza, że na pompę ciepła można dostać kredyt preferencyjny w banku ochrony środowiska. A gwarancja na nią to ok. 20 lat! My zmieniliśmy zdanie, chociaż mieliśmy już kominy. Uważamy, że warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agakz najefektowniejsze i najpewniejsze, choć najdroższe (od 70 do 120 zł za metr), są odwierty pionowe. Do nich wystarczy nawet najmniejsza działka. My mamy bardzo dużą działkę, a i tak robimy odwierty.

Wycena pompy z zasobnikiem na wodę 250 l i osprzętu kotłowni firmy Wiessman oraz odwierty i robocizna dla naszego Groszka wynosi ok. 50 tys zł. Dużo, ale bardzo szybko sie zwraca i cóż za wygoda oraz bezpieczeństwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno sie nie odzywamy, bo co mam pisać, że prawie dwa miesiące czekam na mapkę od geodety :cry: ? Jestem wściekła i tak bezsilna, czasem tylko wchodzę na forum i trochę poczytam, pooglądam Wasze fotki, to mi trochę lepiej, mam wrażenie, że mój groszek nigdy sie nie zbuduje. Wiem jedno, że będziemy mieć pompe ciepła. Pozdrawiamy Wszystkich.

Asia i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które o to prosiły mają naniesione swoje groszki na mapkę. Nie mam pojęcia czy można nanosić punkty samodzielnie na już stworzonej mapce. Być może, że po zalogowaniu się jest to możliwe. Pozdrawiam.

 

To mnie też dopisz... niestety chyba nie ma możliwości dopisania samemu... próbowałam już kilka razy.... coś miętoli i nie ma reakcji :lol:

 

 

A tak wogóle to wszystko wskazuje na to, że w końcu ruszyliśmy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena Pompy dotarła, serdecznie dziękujemy. My chyba nie będziemy robić odwiertu tylko się rozłożymy po działce, zobaczymy. Robertnicki dopisz nas na tą mapkę jak możesz, będzie mi może lżej na sercu i łatwiej przejdę przez to cholerne czekanie na wszystko - my ze Słupska. Pozdrawiamy Groszkowców.

Asia i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje widok domu z zadaszeniem nad tarasem, to właśnie zamieściłam 2 zdjęcia w naszym albumie. To na razie tylko więźba pokryta deskami.

Powstaje złudzenie nadmiernej wysokości daszku, ale to dlatego, że nie ma jeszcze tarasu. Nasz taras będzie podniesiony o ok. 80 cm, a wysokość daszku na końcu ok. 250 cm.

Pozdrawiamy wszystkich "Groszkowych Przyjaciół"! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia i Sławek grtuluję tempa :wink: widzę,że macie dwa słupy podtrzymujące zadaszenie tarasu.U nas architekt zaprojektował trzy.Twierdzi,że dwa to za mało a mnie od początku ta wizja niekoniecznie się podoba :cry: Z trzema będzie zdecydowanie mniej wygodnie :evil:

robertnicki proszę o nasienie naszego Groszka na mapę-Prochowice k/Legnicy.A tak w ogóle to fantastyczny pomysł z tą mapką.Pozdrawiam wszystkich cieplutko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłam projekt dom w groszku i jestem na etapie załatwiania wszystkich "papierów" i mam nadzieję ruszyć z budową jesienią tego roku. Jednak cały czas trapi mnie myśl :roll: ,czy salon w tym projekcie będzie wystarczający. Boję się, że będzie trochę mały, bo przecież sporą jego część zabiera jadalnia.

Jestem ciekawa co na to "groszkowcy" zamieszkujący już swoje groszki, lub mający je na takim etapie gdzie można to już ocenić. pozdrawiam.

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka prośba do wszystkich, którzy życzą sobie naniesienia na mapkę groszków - podawajcie w jakim kierunku od większego miasta mam szukać Waszych miejscowości. Pozdrawiam zapaleńców.

 

Mam takie nieśmiałe pytanie :oops: . Czy mojego "groszka" też można nanieść na mapkę? Problem jest w tym, że on jest na razie w moich marzeniach. W realu... myślę, że do końca 2008 uda się zrobić stan surowy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...