Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Włączę sie do dyskusji, mogę? :oops: My zwężyliśmy okno na klatce schodowej do 100 cm i dodamy od zewnątrz barierkę zabezpieczającą. Takie zabezpieczenie ma Ulcia i jest OK. To okno ma bardzo wiele uroku i daje ogrom światła. Zastanówcie się nad skracaniem go. Naszym zdaniem wystarczy barierka i będzie bezpiecznie. Trzeba uważać ze zmianami w oknach, ponieważ bardzo łatwo można zaburzyć harmonię wyglądu zewnętrznego budynku. Z tego względu zwężyliśmy też otwór okienny w gabinecie do 100 cm.

Pozdrawiamy wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Basia i Sławek - oczywiscie - projetant tak pokombinowal by bylo ładnie i funkcjonalnie ale mimo to każdy z nas cos w projekcie zmienil.

Ciekawy pomysł z tym przedłuzeniem dachu nad tarasem u Was..

 

Magda M drzwi wejsciowe zostawilismy tak jak sa w projecie (temat drzwi teraz akurat przerabiam i nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji).

Podobaja mi sie takie:

http://images33.fotosik.pl/261/0c84a7cdc43439fd.jpg

http://images32.fotosik.pl/261/049c04df637860a4.jpg

ale do naszego groszka takie wielkie nie pasuja :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankar! Drzwi na zdjęciach są śliczne! Ale mimo to zastanawiamy się, czy nie zmniejszyć otworu wejściowego do 90 cm. Sama nie wiem. Jeśli już ktoś przerabiał ten temat to proszę o podpowiedź!!! :D

I jeszce jedno- ankar, agakz, robertnicki- jak "wklejacie" te zdjęcia bezpośrednio w odpowiedzi?

Na serwerze udało mi się umieścić zdjęcia, ale co dalej..??? :o

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda M - ja sie niezle spocilam zanim doszlam do tego jak je tu zamiescic. Napisze jak blondynka blondynce :oops: bo mnie te wszystkie dziwne informatyczne opisy jak wkleic fotki tylko ogłupiaja i w rezultacie nic nie wychodzi .

Skoro umiesciłas juz zdjecia na serwerze to dalej robie tak - wyswietlam zdjecie ktore chce umiecic w osobnym oknie (ja akurat umieszczam je na fotosiku), klikam na nim prawym przyciskiem myszy i w tabelce ktore sie pojawi wybieram z samego dołu wlasciwosci -wtedy pojawi sie nastepna tabelka i kopiuje z niej adres URL, pozniej przenosze sie w okienko postu wciskam przycisk IMG i wklejam ten link i znow IMG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankar, ale te drzwi z obrazków chyba są szersze niż 110 cm? Co do okien, to w projekcie jest: jadalnia 90+140 = 230, kuchnia 90+140= 230 i później drzwi 220 oraz kotłownia 90+130=220 czyli są 2 poziomy. A u Was i u nas też jest okno kotłowni podniesione do poziomu kuchni i jadalni a drzwi niżej? O zwężeniu okna porozmawiam z wykonawcą i przypilnuję wpisu w dzienniku. I tak juz podniesliśmy tylne do h=90 cm zamiast 80 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie- cały czas mowa o oknach, a co z drzwiami wejściowymi? W projekcie są zaprojektowane na 110 cm. Czy nie są za szerokie? Czy ktoś zdecydował się na zwężenie otworu wejściowego?

Pozdrawiam!

My zmniejszyliśmy do 90 cm. Początkowo miały być 100, ale zadecydowała tu cena drzwi. Poza tym jeśli wstawicie szerokie drzwi wejściowe to zapomnijcie o jakiejkolwiek porządnej szafie wnękowej w wiatrołapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem zwolenniczka symetrii tak wiec wszystkie okna u nas sa na tym samym poziomie (zmieniłam tez okno w gabinecie bo razila mnie ta kolosalna róznica pomiedzy oknem w salonie) . Faktycznie wychodzi na to ze drzwi beda sie konczyly wczesniej niz poziom okien - to akurat mi nie przeszkadza.

Te drzwi ktore zamiescilam bardzo mi sie podobaja ale niestety po pierwsze nie pasuja do naszego groszka - patrzac z zewnatrz lewa strona drzwi właziłaby chyba na sciane a druga kwestia - cena!

Nie planujemy szaf wnękowych i innych w wiatrołapie u nas szafa na wierzchnie ubrania bedzie w pom. gosp. ktore u nas bedzie pełniło role zimowej garderoby.

 

Robertnicki piękna łazienka! Prosimy o wiecej zdjęc poddasza.

 

Kazdy etap jest fajny ale ta wykończeniowka narazie mnie przeraza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankar, czyli mamy tak samo :D wszystkie okna na równym poziomie a drzwi niżej. Tez myślałam o garderobie w pomieszczeniu gospodarczym, ale piec kondensat + zasobnik i do tego pies będzie tam miał legowisko - więcej się nie zmieści :( Myslałam też o przesunięciu scianki pomięszy gospodarczym a holem tak, aby powstała szafa wnękowa, ale chyba się nie uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...