Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkim dzieciom, które mieszkają lub będą mieszkały w "Groszkach" życzymy radości i szczęścia w Dniu Dziecka!!! :p

 

W imieniu moich dziekuje :) Dzis znienacka oswiadczyly, ze kazdy chce miec wentylator w swoim pokoju, gdy wreszcie wybudujemy nowy domek. Jak bym cala liste zyczen spisala to koszt zamknietego stanu surowego rownalby sie wyposazeniu pokoi dziecinnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich groszkowców!

Myślę i myślę nad wybraniem projektu, na moją wąską działkę i ile nie wertowałabym katalogów z projektami przeróżnych firm to na koniec i tak idealnym rozwiązaniem jest groszek, wersja podstawowa.Jest domkiem prostym, mam nadzieję funkcjonalnym i chyba go wybiorę. Forum jest super sporo się dowiedziałam ale też mam sporo pytań do forumowiczów, mam nadzieję że znajdę tu odpowiedzi na moje pytania. :)

Chciałaby wiedzieć czy ktoś buduje groszka w okolicach Lublina lub Ryk, zawsze lepiej zobaczyć dom w realu, zależy mi na wersji podstawowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektu jeszcze nie zakupiłamale na początek zastanawiam się nad modyfikacją domku i tak: -myślę, że jest tak zaprojektowany, że niewiele trzeba zmieniać ale?na forum pojawiały się dylematy związane z wielkością salonu czy nie za "kiszkowaty" ja zrobiłam sobie prowizoryczny obrys na działce i rzeczywiście szału nie ma, choć w odpowiedziach na ten dylemat czytałam, że jest spory i wystarczający obstawałabym jednak o wydłużeniu salonu o 0,5 m i byłoby akurat.-następna kwestia to okno w kuchni zwężyłabym je z obu stron zewzględu na to ,że kuchnia jest jak dla mnie mała, dlatego każdy centymetr się liczy dla szafek kuchennych a symetria do reszty okien? teraz jest modna asymetria,zresztą w salonie lepiej jak będą większe okna będzie dzięki temu więcej światła i mojego ukochanego słońca oczywiście bardzo ważne jest usytuowienie domku wg stron świata przynajmniej dla mnie nienawidzę ciemnych zimnych nor od północy bo w takiej do tej pory mieszkam brrr coś okropnego.-schody ze spocznikiem i pod nimi spiżarnia z okienkiem widziałam na zdjęciach super sprawa,dom ma mało pomieszczeń gosp. dlatego każdy kąt trzeba wykorzystać, tak jak schowek w jaskółce nad kuchnią .Wracając do salonu alarmuje wszystkich groszkowców,że wg jednej z zasad aranżacji wnętrz nie stawia się na jednej ścianie z kominkiem ukochanego T, .wiem że to już kosmetyka a szczególnie u mnie do tego baaaaardzo daleko ale już o tym myślę.

Zastanawiam się jeszcze nad poddaszem, dzieci dostaną pokoje z wyjściem na taras, w mojej przyszłej sypialni wejcie do garderoby likwiduje, przesunę okno dzięki temu zyskam całą ścianę na wielarną szafę a w łazience zrobię przejście do zaprojektowanej garderoby i tam zrobię pralnio-suszarnie , wstawię tam okno równolegle do sypialni.

O rany ale się rozpisałam ,narazie wystarczy, jak mi się coś odmieni to napewno zaalarmuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam poważny problem , chodzi o moją działkę, jest to niski teren bardzo wilgotny , co z fundamentami? jak głęboko kopać ? jak się z tym uporać? na początek z mężem chcemy dowieźdż ziemi . Prosiłabym o dokładny opis prac na takiej działce. :)

Najważniejsze to zapytać się fachowców, którzy przyjadą na miejsce zobaczą co i jak i sami się wypowiedzą.

Zwłaszcza jeżeli chodzi o fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mamy zrobić, zapytać fachowca ale pomyślałam, że może ktoś z forumowiczów miał podobny problem . Najważniejsze to dobrze zaizolować fundamenty na wilgotnym terenie i zrobić dreny wokół nich, chyba, specem nie jestem ale muszę wiedzieć wszystko, bo nie chcę w przyszłości siwieć przez grzyba w nowym domu bo już częściowo osiwiałam przez tego domownika mojego obecnego mieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to dobrze zaizolować fundamenty na wilgotnym terenie i zrobić dreny wokół nich, chyba, specem nie jestem ale muszę wiedzieć wszystko, bo nie chcę w przyszłości siwieć przez grzyba w nowym domu bo już częściowo osiwiałam przez tego domownika mojego obecnego mieszkania.

Jeżeli nie ma piwnic to i tak najważniejsza jest izolacja pozioma przed pierwszą warstwą pustaków i izolacja na pierwszej wylewce. Osobiście radzę zrobić to tradycyjnie 2x papa na lepiku, pod pierwszą warstwą pustaków tak aby w stronę wewnętrzną ( do domu) na pierwszej wylewce wystawała co najmniej 0,5m. Papie na lepiku nic nie będzie, po stwardnieniu nie da się tak łatwo uszkodzić. Potem łatwo to połączyć z izolacją pod drugą wylewką.

 

Co do fundamentów to jeżeli teren jest grząski (tak wywnioskowałem z pierwszego wpisu) to dodatkowo specjalista musi sam zdecydować czy tradycyjny fundament wystarczy. Jest zupełnie inna technologia posadowiania budynków na grząskich, niestabilnych gruntach.

Jeżeli to "tylko" teren gdzie wody gruntowe są wysoko to faktycznie drenaż pewnie wystarczy.

O tym i tak powinien specjalista zdecydować, bo my się nie znamy :)

 

Aha rada dla tych przed tynkami: NIE TYNKUJCIE ŚCIAN GDZIE MAJĄ BYĆ PŁYTKI. Zostawcie tą robotę tym którzy będą je układać.

U mnie obie łazienki idą do poprawki a płytkarz mówi że jeszcze nigdy nie zdarzyło mu się żeby przyszedł do świeżo otynkowanej łazienki i nie musiał prostować ścian.

Pieniądze wywalone w błoto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich!

 

Grzegorz_si dzięki za radę dotyczącą tynków!

 

U nas zapowiada sie intensywny tydzień. Dziś wchodzi elektryk, a jutro dekarze zaczynają kłaść dachówkę i obrabiać dach. W międzyczasie ogrodzenie, a od następnego tygodnia wod-kaniarz.... ufff... Dobrze, że gorąco, ponieważ wszystko ładnie schnie.

 

A... i mamy już ścianki działowe! Pomieszczenia są , jak na nasze potrzeby super! Wszystko wydaje się większe niż my myśleliśmy! A mamy do czego porównać, ponieważ dom, w którym obecnie mieszkamy ma bardzo duże pomieszczenia. Jedyne co bym zrobiła inaczej to zwężyłabym korytarz na dole i powiększyła przez to kuchnię i wiatrołap.

 

Życzymy wszystkim owocnego tygodnia i jak najmniej nerwów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Właśnie dołączyłem do wznoszących cudo w groszku. Buduję pod Krakowem dom w groszku 2. Na razie jestem na etapie fundamentów, więc doświadczeń mam niewiele. Ale chętnie zapoznaję się w Waszymi doświadczeniami i już widzę, że kilka uwag z pewnością wykorzystam :wink:

Pewnie podniosę okna na parterze (wszystkie), być może zmniejszę drzwi wejściowe, może będzie okno w kotłowni. Podoba mi się pomysł likwidacji okna koło kominka, ale nie bardzo wiem, czy nie zepsuje to elewacji?

No nic. Na razie muszę zapoznać się z wszystkimi wypowiedziami na tym forum, a potem wrócę do pisania.

Pozdrawiam wszystkich

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Dzięki Grzegorzu za niezbędne jak dla mnie informacje, teraz będę polować na geotechnika niech mi zbada te mokradła.

Dziś zamierzam zakupić projekt, jestem bardzo podekscytowana i już się nie mogę doczekać ale najpierw chciałam to ogłosić . Mam pytanko jeśli chodzi o zmiany, które chciałabym nanieść , robi się to już po zakupieniu projektu u architekta za opłatą czy archon zezwoli mi na to bezpłatnie i naniesie zmiany tak jak chcę?

Teraz trochę o moich zmianach:

-na forum pojawiały się dylematy związane z wielkością salonu czy nie za "kiszkowaty" ja zrobiłam sobie prowizoryczny obrys na działce i rzeczywiście szału nie ma, choć w odpowiedziach na ten problem czytałam, że jest spory i wystarczający obstawałabym jednak o wydłużeniu salonu o 0,5 m i byłoby akurat ale po dłuższym namyśle to przecież większe koszta bo i automatycznie pokoje na górze się wydłlużają i więżba dachowa dłuższa, trudno, jakoś się pomieścimy.

-następna kwestia to okno w kuchni zwężyłabym je z obu stron zewzględu na to ,że kuchnia jest jak dla mnie mała, dlatego każdy centymetr się liczy dla szafek kuchennych

- w salonie zostawiam wszystkie okna tak jak są , będzie dzięki temu więcej światła i mojego ukochanego słońca ,oczywiście bardzo ważne jest usytuowienie domku wg stron świata przynajmniej dla mnie, nienawidzę ciemnych zimnych nor od północy bo w takiej do tej pory mieszkam brrr coś okropnego.

-schody ze spocznikiem i pod nimi spiżarnia z okienkiem widziałam na zdjęciach super sprawa,dom ma mało pomieszczeń gosp.a ja będę budować wersję podstawową, dlatego każdy kąt trzeba wykorzystać, tak jak schowek w jaskółce nad kuchnią .

-zastanawiam się jeszcze nad poddaszem, dzieci dostaną pokoje z wyjściem na taras, w mojej przyszłej sypialni wejcie do garderoby likwiduje, przesunę okno dzięki temu zyskam całą ścianę na wielarną szafę a w łazience zrobię przejście do zaprojektowanej garderoby i tam zrobię pralnio-suszarnie , wstawię tam okno równolegle do sypialni.

O rany ale się rozpisałam ,narazie wystarczy, jak mi się coś odmieni to napewno zaalarmuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...