Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla zainteresowanych kosztorysem:

Na stronie Archonu jest promocja miesiąca - kosztorys za 122 zł na atrakcyjnym nośniku w postaci przenośnej pamięci USB (1GB Samsung)

:wink:

Pamięć USB jest już w tej cenie.

 

Zobaczę, czy się załapię (liczba ograniczona), a chcę mieć kosztorys do banku, ale też dla porównania z ofertami fachowców. Na razie mamy nietaniego :o

A przy okazji: czy znacie solidną i rozsądną cenowo ekipę w okolicach Krakowa. I taką, która znajdzie czas dla nas?

 

Pięknie rozną te Wasze groszki. Mamy nadzieję, że nasz też kiedyś tak wyrośnie.

Pozdrawiamy wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, gratuluje wszystkim postępów!

 

Ja niestety muszę się "pochwalić" pierwszym poważnym problemem. Zamówiliśmy okna, drzwi, bramę garażową, moskitiery, rolety w tej samej firmie, która 3 lata temu wymieniała nam okna w obecnym domu. Okna te są super: solidne, świetnie wykonane, funkcjonalne, piękne itp. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup w tej samej firmie. Niestety, tym razem jakiś partacz na linii produkcyjnej spaskudził wszystkie złączenia ram w skrzydłach okiennych, a w niektórych miejscach nawet w ościeżnicach. Okleina jest zdarta od 1 do 3 mm, w niektórych miejscach poszarpana i wszystko zamazane zostało korektorem. Poza tym okna są bardzo ładne, sprawne, od wewnątrz wykonane solidnie. Odbyliśmy rozmowę z właścicielem. Najbardziej zabolało nas to, że Człowiek nie przyznał sie do błędu ludzkiego, tylko twierdził, że przy oknach licowanych inaczej nie da się zrobić. Upierał się przy tym nawet wtedy, kiedy przypomnieliśmy mu, że w domu mamy podobne okna wykonane super i, że oglądaliśmy już takie okna niedawno montowane w innych domach. Podczas drugiej rozmowy trochę spuścił z tonu, ale i tak zgodził sie jedynie wymienić 1 okno pod warunkiem, że podpiszemy brak roszczeń co do pozostałych lub zamiast wymiany "jakiś tam" rabat. Twierdzi, że w sądzie i tak możemy najwyżej dostać rekompensatę finansową, ale raczej wątpi w to. Prawnik, rzecznik konsumenta uważa, że jeśli możliwa jest fizycznie wymiana okiem to powinien to zrobić, a jeśli nie to powinien znacznie obniżyć cenę. Nie wiemy co robić... Nie uśmiecha nam się procesowanie o coś takiego, zwłaszcza, że od środka wszystko jest super. Nie potrafię zamieścić zdjęć na forum, a w naszym albumie nie chcę. Czuję się okropnie, ponieważ miałam zaufanie do tego producenta i zawiodłam się.

Proszę wszystkich o radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt delikatnie rozmawiasz. Nawet z oszustami nie dyskutuj. Nie przyjmuj okien i zażądaj przywiezienia bez wad!

Szukają jelenia pieprz... złodzieje. Typowo polskie. Szlak człowieka trafia (wybacz język, ale ja już nie mogę z tymi oszustami w tym cholernym chociaż pięknym kraju).

Bezczelne gnoje. Nie daj się! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia Sławek - szczerze Wam współczujemy - twardy orzech do zgryzienia... Myśle podobnie jak grzegorz_si - powinni wymienić na nowe. Jakbyście chcieli od razu po rabacie to nie ma sprawy, ale zamawialiście produkt pełnowartościowy, a te okna takie nie są.

Wiem, że ciężko dochodzić swoich praw wtedy, gdy czas goni, ale jeśli Wam się nie spieszy to może warto poczekać na wymianę. Tylko kwestia co na to producent..., bo niby chce wymienić jedno okno - z jakiego powodu je wymienia? z powodu uszkodzenia - to skoro jedno, to dlaczego nie wszystkie? czy pozostałe są całe, bo jeśli mają uszkodzenia, to tak samo się kwalifikują do wymiany jak to pierwsze...

Ciężka sprawa...

 

Trzymamy kciuki za dobre rozwiązanie sprawy.

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...