Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witajcie

Czekamy na adaptacje projektu Groszku 1 i tak się teraz zastanawiamy- w projekcie jest ściana Porotherm 44 a my myślimy o 30 + 15 cm styropianu. Ustaliliśmy już wszystko z architektem który robi nam adaptacje w tym cenę adaptacji i boimy sie że zmiana rodzaju ściany wpłynie na nasze ustalenia.

Poradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, Zamierzam z mężem budować groszka2 mam pytanie do "Groszkowców", którzy mają już mury kuchni, czy 2 pary drzwi to dobre rozwiązanie? Ta kuchnia jest trochę mała i zastanawiam się czy pomieszczę tam wszystkie szafki??

To czy przejście bezpośrednie z kuchni do jadalni jest dobrym pomysłem to kwestia gustu. Większość je zostawia.

Nam się tak podoba, szafek dużo się nie zmieści, ale warto zrobić dwubiegowe schody, pogłębić schowek pod nimi i wychodzi super spiżarka, która w zupełności zrekompensuje małą ilość szafek kuchennych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spiżarkę pod dwubiegowymi schodami bo mój Groszek G2 ma takie schody w standardzie, ale i tak wydłużyłam ściankę pomiędzy kuchnią i salonem, żeby zmieścić tam ciąg szafek 40-60-40.

http://images31.fotosik.pl/171/ce13580d2b7a1e69m.jpg

i ponieważ lubię dużo szafek w kuchni ciąg główny będzie w 'L"

http://images24.fotosik.pl/173/785b26c7508fe710m.jpghttp://images33.fotosik.pl/171/eea9e10e138c29f5m.jpg

tylko kolorek będzie raczej biały niż waniliowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:)

Ja już mam zmienione schody (oczywiście dzięki Waszym sugestiom) i też chcemy "podkopać" trochę spiżarkę. Zastanawiamy się jednak, czy zamiast drzwi do salonu, zrobić okno z łukiem, pod którym byłaby jeszcze szafka. Ze względu na wąską działkę musieliśmy zmniejszyć wykusz w kuchni z 1m do 40 cm :( więc zrobi się jeszcze mniejsza... Ale za to w salonie (część jadalni) dodaliśmy wykusz, który poszerzy trochę tę część (ale będziemy mięli długaśny dom...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlaWaldek witamy!

Naszym zdaniem oba przejścia to dobry pomysł. Są praktyczne i nie zabierają dużo miejsca. Tym bardziej, że można je zwęzić (tak jak my to zrobiliśmy). Nie trzeba marnować miejsca na stolik, ponieważ wystarczy zrobić 2 kroki i już się jest przy stole w jadalni :-) Poza tym kuchnia wcale nie jest taka mała. Trochę wyżej na tej stronie Agakz zamieściła projekt naszej kuchni. Widać na nim, że zmieści się całkiem sporo szafek, mimo sprzętu do zabudowy. No, ale, jak napisał Grzegorz_si, wszytko to rzecz gustu.

 

Agakz te waniliowe szafki są piękne! Szkoda, że chcecie zmienić na białe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agakz widzę, że udzielasz się również na forum o glazurze/gresie drewnopodobnej. U nas widziałam mało. Tylko Serissima, Paradyż itp. Czy znalazłaś coś fajnego i miejsce, gdzie to można kupić? Nie wiem czy zwróciłaś uwagę na to, że musi być klasa ścieralności minimum 4, ponieważ 3 wyciera się dość szybko. Sprawa jest pilna, ponieważ potrzebuję je za ok. 2 tygodnie :-(

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (być może już o tym pisaliście ale już nie pamiętam), czy podnosiliście trochę ścianę na poddaszu, aby pokoje były bardziej ustawne? A może ktoś wie jak liczy się powierzchnie na poddaszu (chodzi mi od jakiej wysokości skosu liczy się powierzchnię użytkową?) Ale zakręciłam.. mam nadzieję , że ktoś będzie wiedzial o co mi chodzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agakz widzę, że udzielasz się również na forum o glazurze/gresie drewnopodobnej. U nas widziałam mało. Tylko Serissima, Paradyż itp. Czy znalazłaś coś fajnego i miejsce, gdzie to można kupić? Nie wiem czy zwróciłaś uwagę na to, że musi być klasa ścieralności minimum 4, ponieważ 3 wyciera się dość szybko. Sprawa jest pilna, ponieważ potrzebuję je za ok. 2 tygodnie :-(

 

Pozdrawiam wszystkich!

Szczerze mówiąc u mnie jeszcze tyle czasu do płytek, ze patrzę raczej pod kątem etestetycznym niż technicznym. U nas wybór jest wielki, ale w przedziale cenowym 280 - 350PLN :( U mnie ma być cały parter ok 80m2 więc ta cena odpada. ze sprawdzonych mam tylko płytki, które są przetesowane w salonie rodziców:

http://www.cerim.it/collezione_dettaglio.asp?idd=91

w Poznaniu przy dużej ilości cena około 130 PLN. O klasę nie pytałam :oops:

Dla mnie istotne jest aby płytki nie były zupełnie śliskie jak gres z namalowanym wzorem drewna lub nie były zupełnie szorstkie i porowate, bo obawiam się, że nie doczyszczę.

Ciekawe też wyglądały:

http://www.empikfoto.pl/albumy31/15755/615799/thumbs/18079128_img_1478.jpg

 

aha, na większość płytek się niestety czeka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (być może już o tym pisaliście ale już nie pamiętam), czy podnosiliście trochę ścianę na poddaszu, aby pokoje były bardziej ustawne? A może ktoś wie jak liczy się powierzchnie na poddaszu (chodzi mi od jakiej wysokości skosu liczy się powierzchnię użytkową?) Ale zakręciłam.. mam nadzieję , że ktoś będzie wiedzial o co mi chodzi :)

z tą powierzchnią użytkowa to jest kilka definicji:

http://www.msrm.pl/?st=art&art=17

najpopularniejsza chyba definicja:

Powierzchnia użytkowa: jest to suma powierzchni wszystkich pomieszczeń służących do zaspokojenia potrzeb związanych bezpośrednio z przeznaczeniem budynku. Na kartach katalogów oraz na stronie internetowej podawana powierzchnia użytkowa jest sumą powierzchni wszystkich pomieszczeń. Powierzchnia poddasza liczona jest: dla wysokości > 220 cm w 100 %, dla wysokości 140-220 cm w 50 %, dla wysokości < 140 cm powierzchnię nie zalicza się do użytkowej.

Ja nie pondosiłam ścianek kolankowych, bo są wysokie.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (być może już o tym pisaliście ale już nie pamiętam), czy podnosiliście trochę ścianę na poddaszu, aby pokoje były bardziej ustawne? ...

...

Ja nie pondosiłam ścianek kolankowych, bo są wysokie.

Aga

A my podnieśliśmy o 20 cm, nie ucierpiala na tym elewacja i sądzimy, że byl to bardzo dobr pomysl. Jest więcej miejsca. Mankamentem jest wysokie usytuowanie okien polaciowych. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agakz dzięki. My także dajemy w takich płytkach cały dół ( ok. 70 m kw.) i nie możemy wydać więcej niż w okolicach 100 zł. Takie płytki to już prawie "na zawsze", dlatego zależy nam na wyższej klasie ścieralności. Mamy 2 tygodnie na wybór i zakup płytek :( , ponieważ wykończeniówki zaczynamy prędzej niż myśleliśmy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...