Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Anulawasz

My juz mamy więźbę od zeszłego roku i tylko została nam do zalożenia dachówka.

 

A jesli chodzi o okna to my wstawiliśmy plastki razem z roletami zewnętrznymi. wybraliśmy takie przedwszystki z tego powidu że jest mniej ptoblemów z utrzymaniem - wiesz ci jakiś czas malowanie drewnianych no i mogą się "powyginać" i potem sa problemy z domknięciem wiem coś o tym bo mam takie w mieszkaniu w bloku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grzegorz_si czekamy z niecierpliwością na zdjęcia :-)

 

Agakz jeśli będzie już ukończona jakaś łazienka to prześlę Tobie zdjęcia do zamieszczenia na forum, OK?

 

Pozdrawiamy Wszystkich gorąco!

jasne, czekam :D :D :D

 

Ja tez, bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie kotłowni (Dom w groszku 2).

Czy ktoś z was planuje tam kocioł na ekogroszek z podajnikiem?

Jeśli tak to czy z pieca można poprowadzić wyjście spalin w bok a nie prosto do tyłu? Bo jeśli nie można to trzeba by chyba zmieniać usytuowanie komina, prawda?

My mamy kocioł na eko groszek. Mamy piec zrobiony na zamówienie z wylotem spalin z boku. Koszt takiego kotła jest taki sam jak zwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnicki i Grzegorz_si jak postępy? Czy już mieszkacie? A może chcecie zrobić niespodziankę rodzinie oraz przyjaciołom wyglądem wykończonego domku i dlatego nie zamieszczacie zdjęć? Z tego właśnie powodu my niektóre zdjęcia dodamy do albumu dopiero jak zamieszkamy ;-)

Pozdrawiamy serdecznie!

Witam. Nie robimy tajewmnic, bo znajomi i rodzina odwiedzają nas na bieząco. Poprostu nie mamy czasu na zamieszczanie zdjęć i wogóle na siedzenie przy komputerze. Ale dziś... cos wrzuciłem. Pozdrawiam.

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/10558/normal_DSCF5231.JPG http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/10558/normal_DSCF5227.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH :)

troche pozno odkrylam te stronke.. nie mialam pojecia ilu ludzi dzieli sie tutaj swoimi doswiadczeniami z budowy swoich groszkow;)

jezeli chodzi o naszego groszka to jestesmy na etapie kladzenia dochowki .. dom stoi na zboczu wiec zdecydowalismy sie go podpiwniczyc.. a w piwnicy zrobilismy 2 garaze.. dolaczam zdjecie. ostatnie jakie zrobilam

pozdrawiam

 

http://www.fotoszok.pl/displayimage.php?pos=-74220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnicki super! Piękna kuchnia! Gratulujemy! Tak naprawdę widać czy dobrze się wybrało dopiero wtedy, gdy wszystko jest zamontowane, prawda? Ja się tego najbardziej obawiam :( Wy macie to już za sobą i efekt jest świetny! My również wczoraj mieliśmy odwiedziny rodzinki, więc niespodzianek, niestety, nie będzie ;-)

 

Dlatego zamieściłam 2 nowe zdjęcia w albumie.

 

Podobno do piątku mają nam wykończyć górę i w przyszły weekend będziemy mogli przewozić meble i inne rzeczy. No a koniec robót wewnątrz domu planują na 17 X, więc za 2 tygodnie moglibyśmy przeprowadzić się na dobre... :D Zobaczymy... Pozdrawiamy wszystkich!

 

Malinka22 Witamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA : witamy, to jest Groszek 4 prawda?? gdzie on stoi?? my tez zamierzamy budowac na skarpie- która jest bardziej stroma od Waszej. Więc nasz Groszek bedzie podobny do Twojego;) tylko nie iwem kiedy...bo miedzy jednym deszczem a drugim koparka narobila dużo bałaganu na podwórku;) wielka dziura jest... teraz tylko wykopac pod fundament i do roboty...ale w ostatni weekend tak dolało ze przez pare dni nie da sie wjechac żadnym sprzętem!!

ZAMAWIAM POLSKĄ ZŁOTĄ JESIEŃ!!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.. tak to jest groszek 4 i stoi w Kielpinie kolo Kartuz. w wojewodztwie pomorskim. ten skos ktory widac na zdjeciu to nie to zbocze o ktorym mowilam. tak jak z przodu widac cala piwnice tak z tylu wogole jej nie ma. o takim zboczu mowilam;) wiemy ze chatlka troche wyglada jak stodola z ta piwnica ale mamy na to sposob- bedziemy zasypytac od frontu i praktycznie tylko garaze powinny zostac widoczne. jakbys chciala jakies inne zdjecia to chetnie podesle na maila..

a i jeszcze jedno- jezeli jestescie jeszcze na etapie fundamentow, to zastanowcie sie czy nie chcecie powiekszyc sobie kuchni.. bo jest dosc mala, niestety u nas juz na wszelkie poprawki tego typu zapozno.. zycze owocnej pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamówiliśmy okna w Oknoplast, chociaż w pierwszej wersji myśleliśmy o drewnianych z Natury, niestety ceny nas zniechęciły. Będą montowane za miesiąc bo nasza ekipa poszła n inną budowę i czekamy na dokończenie prac. Zastanawiamy sie nad piecem do centralnego ogrzewania, co sądzicie o eko- groszku, bierzemy pod uwagę również piec gazowy. Jeśli możecie coś doradzić to będę wdzięczna. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też przymierzamy się do groszka. Projekt indywidualny ale na jego bazie.

Mam pytanie do Basi i Sławka o komin Scheidla dla kominka.

 

Czy był on wbudowany w ścianę nośną już w projekcie jak go kupiliście, czy to była Wasza decyzja?

Nasz architekt twierdzi, że kominów prefabrykowanych nie można wbudowywać w ściany nośne. I w związku z tym mamy mały problem, bo komin wchodzi nam w pokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH :)

troche pozno odkrylam te stronke.. nie mialam pojecia ilu ludzi dzieli sie tutaj swoimi doswiadczeniami z budowy swoich groszkow;)

jezeli chodzi o naszego groszka to jestesmy na etapie kladzenia dochowki .. dom stoi na zboczu wiec zdecydowalismy sie go podpiwniczyc.. a w piwnicy zrobilismy 2 garaze.. dolaczam zdjecie. ostatnie jakie zrobilam

pozdrawiam

 

http://www.fotoszok.pl/displayimage.php?pos=-74220

 

Malinka22, czy możesz mi podać wymiary okna półokrągłego z przodu oraz okna na klatce z tyłu? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzą nam powolutku pierwsze wyceny. Mielismy zamiar budowac z generalnym wykonawcą, ale proponowana cena za stan surowy otwarty to 338tys + VAT:o Co prawda mamy miec sciane trojwarstwowa oblozona klinkierem, ktory zostal wyceniony na 17tys. I nawet jesli jak powiadaja polozenie jednej cegly kosztuje tyle co cegla, to do tych 17tys musze max dolozyc prawie drugie tyle. Co daje mi cene za robocizne ca 100tys, nie liczac ocieplenia + klinkieru. Wydaje mi sie to ciut, ciut za drogo :evil:

Mam pytanie do Was, czy moglibyscie zerknac na strone Archonu i zobaczyc na sugerowane koszty budowy (taka mala tabelka z porownaniem kosztow budowy z firma a systemem gospodarczym). Czy ona jest az tak niedoszacowana, czy trafiamy na straszny narzut ? Troche (a nawet bardzo) mnie ta wycena zalamala. Czekam na nastepne, i jestem bardzo ciekawa jak wypadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkaS, budujemy z generalnym wykonawcą, co prawda ścianę 2w z porotonu. Dla naszej wersji projektu DwG G2 mieścimy się w kosztach podanych przez Archon - stan surowy otwarty ok 200 tys, stan deweloperski kolejne 200 tys (tu już zależy od sposobu ogrzewania -j ak drogi piec itp, instalacji, stolarki okiennej, rolet...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkaS, budujemy z generalnym wykonawcą, co prawda ścianę 2w z porotonu. Dla naszej wersji projektu DwG G2 mieścimy się w kosztach podanych przez Archon - stan surowy otwarty ok 200 tys, stan deweloperski kolejne 200 tys (tu już zależy od sposobu ogrzewania -j ak drogi piec itp, instalacji, stolarki okiennej, rolet...)

 

Dzieki. Podnioslas mnie na duchu. Co do wykonczeniowki rozbieznosci oczywiscie moga byc spore, ale stan surowy latwiej sie definiuje... nic, czekam na dalsze wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Groszkowych Przyjaciół!

Agakz widziałam w Twoim dzienniku przepiękne płytki drewnopodobne. Wydają się być dokładnie takie o jakich marzyłam. Ile kosztuje m kw.? Mam nadzieję, że dużo to nie będzie mi żal, że ich nie mam. Nasze są już kładzione. Na razie te jaśniejsze. Jak tylko zafugują jakieś pomieszczenie to zamieszczę zdjęcia.

Zwolniliśmy tempo i przełożyliśmy ostateczny termin przeprowadzki na ok. 23-24 X. Zamieszczam na bieżąco zdjęcia w albumie.

Miłego dnia życzymy i powodzenia w pracach budowlanych i wykończeniowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Groszkowych Przyjaciół!

Agakz widziałam w Twoim dzienniku przepiękne płytki drewnopodobne. Wydają się być dokładnie takie o jakich marzyłam. Ile kosztuje m kw.? Mam nadzieję, że dużo to nie będzie mi żal, że ich nie mam. Nasze są już kładzione. Na razie te jaśniejsze. Jak tylko zafugują jakieś pomieszczenie to zamieszczę zdjęcia.

Zwolniliśmy tempo i przełożyliśmy ostateczny termin przeprowadzki na ok. 23-24 X. Zamieszczam na bieżąco zdjęcia w albumie.

Miłego dnia życzymy i powodzenia w pracach budowlanych i wykończeniowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...