Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Witaj qsawojtek!!!

:D :D :D

grono klementynkowiczow nam sie powieksza!

 

Napisz cos wiecej o sobie - jaka duza macie dzialke, czy macie media, czy robiliscie jakies zmiany w projekcie, ile osob bedzie mieszkac w Klementynce... i na jakie papiery z urzedu czekacie? na pozwolenie na budowe?

 

Niestety, nikt z budujacych Klementynki nie mieszka kolo Trojmiasta (spore skupisko jest na poludniu), ale moze sie ujawnia :wink:

My maly dzialke w zachodniopomorskim (pare km od Szczecina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lepiej pózno niż wcale przyznaję się bez bicia trochę o tym forum zapomniałem :oops: mamy działkę 960 m taki prawie prostokąt na osi wschód zachód no i mamy tam prąd. czekamy na pozwolenie na budowę

myślę że jeszcze ok.1 miesiąc.Ponieważ działka jest mieszkalno-usługowa

trochę przeróbek było ale mamy teraz garaż 30m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ludziska.

Właśnie dziś natknęłam się na Klementynkę i się po prostu zakochałam!! My co prawda będziemy mieć projekt indywidualny, ale szukałam jakiegoś natchnienia - no i jest!! Magmi gratuluję - piękny domek. My w tej chwili jesteśmy na etapie papierkowej roboty, ale mamy gorącą nadzieję w tym roku postawić stan surowy zamknięty.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Klementynkowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam nowych klementynkowiczów.

Magmi-w jakim czasie przesyłają projekt, bo dziś złożyłam zamówienie i czy rzeczywiście kontaktują się telefonicznie. Wczoraj dla odmiany jako że jestem uziemniona w domu z wietrzną ospą :evil: którą złapałam od dziecka wisiałam na telefonie i uzgadniałam z wykonawcami wykonanie projektów poszczególnych przyłączy i na szczęście robią to od ręki. Chyba mają teraz czas spokoju i czekają na zlecenia. I zaczyna się sypanie kasy bo każdy coś tam woła i dodatkowo mapka do celów projektowych za 7 dni. Mam nadzieję, że do połowy lutego uda mi się złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Zrobiłam parę zdjęć mojej maleńkiej gleby ale dopiero jak wrócę do pracy to spróbuję je dołączyć.

Do usłyszenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :lol: :D

Cześć wszystkim. Miski, działeczka super :D :D :D , widzę że bardzo podobna wioska do naszej. Też cisza i spokój. a otoczenie też niezłe :lol: ( kawałki lasu ). Trochę cierpliwości i Wy niedługo zaczniecie,a czas tak szybko płynie, że nawet nie obejżycie się jak będziecie pić kawkę na własnym klementynkowskim tarasie i patrzeć na wspaniały zachód słońca. Jak to powtarza mój mąż "USZY DO GÓRY".

Ja wczoraj naniosłam plan działki na kalkę, jutro jedziemy z miarą i będziemy dopasowywać wjazd do garażu między piękne stare brzozy i wstępnie wrysuję dom w działkę - może zaakceptują. W przyszłym tygodniu zaniosę do gminy, żeby wrysowali dom, a później do dalszych projektantów. Dobrze że jest okres zimowy i mam nadzieję wszystko w tym czasie załatwić, aby jak najszybciej się da (koniec marca, początek kwietnia) zacząć. Już nie mogę doczekać się, a narazie zaopatruję się w fachową literaturę na temat ogrodów, bo nie ma co ukrywać jest to moją pasją i może stąd pomysł na zakup tak dużej ilości gleby?Ale póki co trzeba zimować.

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

:D :D Witajcie,

aż miło popatzreć że tylku jest zwolenników Klementynki i jak jeden waż wszystcy robią jakieś poprawki- super. My wybraliśmy (a dokładniej mężulo po ponad pół roku uczicwych szperań) KLLEEEEEMMEENTYNKĘ i oczywiście tkwimy terez w zmianach.

Z góry uprzedzam - będę pewnie miała sporo pytań do tak doświadczonych już życiowo współ-klementynkowiczów.

Czy ktoś z Was myślał/wybudował Klementynkę z keramzytu wielko-płytowego (PRAEFA)?

serdeczności

dymuniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

czekalim czekalim i zaczelim koparki poszły w ruch ziemia ściągnięta budynek wytyczony 4.05.05r.zaczynamy budować Klementynke z małą przeróbką projektu mamy garaż prawie 30 m i dużą łazienkę obok sypialni

zamiast pokoju wraz z garderobą a w kuchni spiżarnię.Zlikwidowaliśmy też boczne okno w kuchni i komin przeniesiony został na ścianę z sypialnią

co daje lepsze rozprowadzenie z kominka.No i na 90% zaistalujemy pompe ciepła ( czekamy na oferty )oraz rekuperator.Co prawda pozostaje

jak zwykle aspekt finansowy ale zamierzamy budować 3 etapami więc jakoś to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

gratuuulacje Gsie... jak już koparki poszły w ruch to jesteście zuchy!!!!

My dzisiaj zakończyliśmy ciąg zmian w projekcie podstawowym i w przyszłym tygodniu ruszamy w pełni sił do projektu adaptacji.

My na parterze zrobiliśmy podobne zmiany tj.

* przesunięcie kominka na ścianę z sypialnia,

* skasowanie w sypialni jednego okna na ścianie tam gdzi epomieszczenie gospodarcze,

* przy sypialni garderoba i łazienka przylegająca do sypialni

*WCet tuż obok łazienki tylko z "ogólnodostępnym" wejściem bo skasowaliśmy ten przy kwiatrołapie,

* garaż też dwu-stanowiskowy.

Jedyne w czym się "rozjechaliśmy to brak spiżarki i spore pomieszczenie gospodarcze. Nie wiem jak macie wyjście na taras ale u nas jest tuż koło kuchi bo akurat tak wyszło z układu działki.

Ciekawa jestem jak u Was wygląda poddasze, możecie opisać?

Nad rekuperatorem tez poważnie się zastanawiamy i na chwilę obecna wychodzi że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj GsieWojtku,

My poddasze zamykamy razem z gółwnym projektem tj. już z Archipelagu. Chłopy musieli się trochę wysilić i nie było łatwo ale udało się. Dwie /trzy sypiealnie (cia to u nas bibilioteczka/kolmuterolandia) praktycznie w tych samych krztałtach i wymiarach-całkiem ładny rozkład, no i oczywiście spora łazienka, osobny WCet i 2m/2m pomieszczenie na saunę. Jeżeli chcecie szpic orientacyjny to dajcie znać na priva.

Jak idzie budowanko???????????

pozdrowionka

dymuniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...