Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

U nas doszedł komin wentylacyny w kuchni i w łazience ten łazienkowy ma być wypuszczony poza mur i obłożony klinkierem będzie chyba dobrze wyglądać. W poniedziałek przyjeżdżają ściany wewnętrzne, siedzimy i kombinujemy jak w kuchni wygospodarować miejsce na małą nazwijmy to "spiżarkę" taką 1x1m. Macie jakieś pomysły? Acha nasz kierownik a zarazem projektant zdziwił się bardzo jak na tarasie można było betonowy podciąg podeprzeć drewnianym słupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Apropos malego pomieszczenia do celow gospodarczych to wykorzystuje miejsce pod wylewanymi schodami. Nieco podobnie jak na starych angielskich filmach :smile:. Oczywiscie nieco podkopalem sie i uzyskalem sensowna wysokosc. Co do slupa to nie bardzo rozumiem. Calosc dachu oparta jest na scianie kolankowej i na wszelki wypadek dodalem po dwa slupki zelbetowe, polaczone zbrojeniem z wiencem. Sam slup utrzymuje wiec jedynie kawalek dachu ponad tarasem , co nie jest zadnym problemem. A co do dachu w najblizszy poniedzialek przyjezdza wiezba i budynek zacznie nabierac koncowy wymiar.

Jak zobaczylem te krokwie przestalem w najmniejszym stopniu obawiac sie o wytrzymalosc konstrukcyjna dachu. Toz to horror :smile:

Pozdrawiam budujacych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam schodów więc tam nie zrobię spiżarni. W moim przypadku możliwe jest wykorzystanie miejsca na toaletę (obok kuchni) jako spiżarni. Słup zrobiłem monolityczny (w projekcie był murowany). Dzisiaj przyjechała więźba. Krokwie mają wymiar 16 na 4 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mamy już serdecznie betonu i stali zdecydowaliśmy się na drewniany podciąg ponoć będzie miał dość duży przekrój jaki dowiemy się w pod koniec tygodnia jak nasz kierownik przeprojektuje nam więźbę trochę ją odchudzi ponoć będzie łatwiejsza w montażu i do przewiezienia no a co za tym idzie ma być tańsza (szczegóły również pod koniec tygodnia). Jeśli chodzi o "spiżarkę" to myśleliśmy że będziemy tam trzymać powiedzmy piwko chlebek jakieś ogóreczki ... no i pod to miejsce pod schodami na takie rzeczy jest trochę za daleko.

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: siewonka dnia 2003-05-20 00:03 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też długo myślałam nad znalezieniem miejsca dla małej spiżarki w kuchni albo przy kuchni, ale zrezygnowałam - zrobiłoby się zbyt ciasno. Oczywiście przy założeniu, że jadalnia zostaje tak jak w projekcie, a na tym mi akurat zależy.

W projekcie oryginalnym faktycznie można się zastanowić nad zmianą przeznczenia tego małego WC - na spiżarkę byłoby akurat. U nas nie wchodzi to w grę, bo przy zmianach w projekcie które robimy to WC i tak zniknie. Ostatecznie zdecydowałam się na wydzielenie części pomieszczenia gospodarczego na spiżarkę (u nas będzie ono sporo wieksze niż oryginalnie). Po ogóreczki z beczki :smile:...

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmi dnia 2003-05-20 09:12 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie schody wylewam a nie muruje , dzieki temu , i obnizeniu poziomu o min 30 cm, uzyskuje sie dostateczna ilosc miejsca na wszystko to o czym wspominaliscie. Po prostu cala przestrzen pod schodami do dyspozycji. A poza ,tym co wazne, nie planuje tam ocieplenia od gruntu i dlatego spdziewam sie odpowiedniej temperatury. Jasne ze wolabym schody azurowe , jednak z braku podobnego miejsca nie jest to do pogardzenia.

No i jeszcze jedno. Dodaje wentylacje tego pomieszcenia ciagnieta w szafie od tylu i na poddaszu w garderobie tam zaplanowanej.Pozwole sobie na poddanie jeszcze jednego pomyslu ktory realizuje. Mianowicie postanowilem nie dzielic kuchni pelna scianka dzialowa. Przesunalem scianke poza otwor wejsciowy do salonu i stawiam ja tylko do wysokosci parapetu okna kuchennego. Tylko sam pierwszy metr bedzie do sufitu a to dla zasloniecia lodowki czy czegos podobnego. Zaleta jest znacznie wiecej swiatla w pomieszczeniu , oraz ten mily kontakt rodzinny.

Wada uciazliwe przejscie do kuchni. Ale ten projekt , niestety, to ciagle kompromisy :smile: Na szczescie zrownowazone przez duza ilosc zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witeq, my też zrobimy schody żelbetowe (wykończone drewnem). Odnośnie ścianki działowej między kuchnią i pokojem - tu z kolei wybralismy inne rozwiązanie: zostawiamy ściankę wysoką do sufitu, ale szeroką tylko na 1m. Przekonuję mojego męża żeby wymurować ją z klinkieru i tak zostawić - widzę że ten pomysł już mu się zaczyna podobać.:smile::smile: A do kompletu też klinkierowy komin w kuchni (doprojektowany) i w pokoju dziennym (ten od kominka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam super że tu jestem. Powodów jest kilka. 1 Mieszkam w Gliwicach 2. Będę się budował pod Gliwicami 3. Prawdopodobnie będzie to klementynka. Siewonka byłem dzisiaj w czechowicach żeby zobaczyć klementynkę w budowie i nie znalazłem. Jeżeli możesz to podaj lokalizację. Magmi może podasz mi lokalizację Twojej klementynki. Chętnie bym zobaczył ją w naturze. :grin: :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie:grin: a co powiecie na to

http://www.agrobisp.com.pl/projekty/projekt.asp?projektID=WB-3422

oczywiście z pewnymi zmianami 1. pokój dzienny cofnięty o 1m od strony ogrodu 2. tą samą ścianę ale przy sypialniach 1m wydłużam , Powstaje coś na kształt naszej ulubionej klementynkli z zadaszonym tarasem. :cool::cool::cool:.4. dalej mam ochotę na chwileczkę zapomnienia w mojej pustelni na poddaszu nieużytkowym.(ale frajda - to jest chyba ten projekt:grin::grin::grin:) Czy powinienem zaplanować zmianę kąta pochylenia dachu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1krokwbudowie, obejrzałam z zainteresowaniem projekt z Agrobispu, przeczytałam jakie zmiany chcesz zrobić i oto moje uwagi:

1. Przesunięcie ściany nośnej w stronę ogrodu (tej przy sypialniach) zmienia rozpiętość dachu i powoduje konieczność całkowitego przeprojektowania więźby dachowej oraz prawdopodobie stropu :sad:

2. Poniewż jest to typowa parterówka, pytanie czy strop (w opisie projektu napisano, że drewniany) jest w ogóle przystosowany żeby robić tam COKOLWIEK użytkowego na poddaszu :???:

3. jeśli chcesz wykorzystywać poddasze, trzeba znaleźć gdzieś miejsce na schody, które całkiem sporo tego miejsca zabierają - a, prawdę mówiąc, pomysł ze składanymi schodami wydaje się mieć sens tylko w przypadku gdy na poddaszu robisz graciarnię i naprawdę rzadko tam wchodzisz

 

Z plusów tego projektu :smile:- garaż podwójny masz od razu, bez przeróbek, układ pomieszczeń jest ładny.

 

Ogólnie, co do POWAŻNYCH zmian w projekcie, oczywiście MOŻNA to robić, tylko zwracam Ci uwagę że to sporo kosztuje. My w tej chwili dość mocno przerabiamy Klementynkę i też za to niemało zapłacimy, ale ponieważ sam projekt dostaliśmy gratis, sumarycznie nam się to opłaca. Niemniej zawsze trzeba rozważyć sens ponoszenia dużych kosztów przeróbek, bo może się okazać że koszt typowego projektu + koszt poważnych w nim zmian dorównuje cenie projektu indywidualnego...

 

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podobnie jak 1krokwbudowie myślę o garażu na 2 samochody.Po różnych eksperymentach z projektami cały czas wracam do Klementynki. Czy ktoś robił przymiarki do garażu dwustanowiskowego?proszę o opinie.

I jeszcze ważne dla mnie pytanie- jaki jest kąt pochylenia dachu w klementynce - w internecie tego nie podają.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marcin. Odnośnie podwójnego garażu: problematyczna sprawa ze względu na położenie i kształt garażu w tym projekcie - obawiam się że jak by tego nie zrobić, odbije się to na urodzie domu - a szkoda by było... . My myślimy o dostawieniu w przyszłości drugiego garażu - wolnostojącego, bo mamy dostatecznie dużo miejsca na działce. Jeśli naprawdę zależy Ci na podwójnym garażu, to chyba le[iej poszukać innego projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi. ja mam niestety wymóg w warunkach zabudowy - garaż i inne tylko w bryle budynku.

szkoda mi trochę, że muszę poszukać innego projektu ... ale chyba nie ma innego wyjścia. Choć pomysł z wiatą jest OK, dochodzi jednak to, że mnie każą pochylać dach tylko w przedziale 38 - 42 stopnie. Powodzenia Klementynkowcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...