Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O pogodę to my również się modlimy, bo u nas robią elewację. Nasz piękny biały domek na razie zrobił się okropnie szary - ale to tak na razie. Poźniej chcemy pomalować elewację na jasny beż. Teraz jednak najważniejszy środek. Ekipy od wykończeniówki już działają. Ogrzewanie już też miało próbę generalną - na szczęście udaną. Na razie cieszę się, bo robota wre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wykończeniówka już idzie pełną parą. Ostatnio udało nam się trafić na dobrego i w miarę niedrogiego stolarza. Na szczęście szukamy fachowców dużo wcześniej, bo na wszystko się czeka. Schody robimy na końcu - mam nadzieję, że będzie to lipiec - sierpień.

Mam pytanie czy ktoś z was zdecydował się na elewację taką jak jest w projekcie - czyli na deski. My chcieliśmy to zrobić, ale koszty ogromne i trudno to utrzymać w ładnym stanie przez wiele lat. Wygląda to cudnie, bo widziałam, ale cóż........

Plaga - jeśli budujesz własnymi siłami to 3 lata to i tak optymistycznie. U nas od wszystkiego są ekipy, a już minął rok odkąd zaczeliśmy budowę. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U nas też jest ekipa - duża! No fachowcy tam są od wszystkiego. Teraz nasze fundamenty + stan zero sobie schnie. Jeszcze jakiś czas tak ma być. Teraz (właściwie to w maju) będziemy robić wiazd (mostek) na działkę taki już zgodny z planem. Czeka nas wyrywanie leszczyn z korzeniami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy ktoś z was ma już zrobiony taras i może go pokazać, bo my właśnie dumamy co zrobić z tym fantem.

Jesteśmy już rozmowach ze stolarzem - będzie robił schody, parapety i meble w kuchni. Terminy długie, ale do lata ma być wszystko gotowe. Pogoda cudna więc jedziemy zbierać śmieci (czyt. butelki, puszki itp. ) i robić porządek dookoła domu. Pozdrawiam i czekam na jakieś pomysły na taras. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu cichutko...

Pewnie budujecie. U nas szaleją elektrycy. Dosłownie i w przenośni. Ostatnio nieco poszerzyły mi się horyzonty - wcześniej myślałam, że ilość myśli na sekundę jest jednak ograniczona - teraz zmieniłam zdanie. Mam nadzieję, że wystarczy mi kasy na kabel, bo większość pomysłów "elektrycznych" zamierzam zrealizować.

Tarasu, Kasiu nie mam jeszcze. Owszem wylali mi już beton, zgodnie z projektem taras będzie półokrągły, ale to wszystko. Jedyne, co mogę powiedzieć - widziałam w Klementynce taras prostokątny i mi się nie podobał.

Czy ktoś robił już tynki i jest w stanie "rzucić" przybliżoną ilością metrów jakie są do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Ruszyła i u nas robota :)

Wreszcie pogoda pozwoliła nam grzebać się w ziemi. A więc ławy mamy juz wylane. Trzy dni kopania, potem grucha i pompa, godzinka roboty i po robocie :) teraz przymierzam się do murowania bloczków :)

Hmm, kiedy ja bede miał problem z tarasem? :)) Pozdrówka.

 

W naszym dzienniku budowy są zdjęcia dla ciekawych. Zapraszam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras u nas jest tak jak w projekcie i jest OK. Tylko co na niego położyć?Chyba weźmiemy płytę tarasową w kolorze piaskowca.

Dzisiaj byliśmy po farby na górę do pokoi. Facet w sklepie nie był szczęśliwy, że musi się namieszać tyle kolorów. Pytał: ale to dzisiaj chcecie już te farby?

Cz 2 maja to niezbyt dobry dzień na zakupy?

Wczoraj nazbierałam kolejne 2 taczki kamieni różnego kalibru. Już się zastanawiamy czy nie wykorzystać tych kamieni do zrobienia chodnika dookoła domu. Mamy zebranych kilka metrów tych kamieni, a co chwila po deszczu wychodzą nowe.

Goha tynków wyszło około 780 metrów kwadratowych.

U nas góra już poszpachlowana , płytki, kible, wanny itd. kupione. Za miesią góra ma być gotowa na tip top.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na taras też mam pomysł. Wszędzie będzie trawa (o już jest tego u mnie na działce nie brakuje) i planuję wkopanie - ułożenie takiego drewnianego bruku z kawałków pniaków zakopanych w ziemi. Oczywiście ziemia odpowiednio usypana i ubita. Wiem jak to ma wyglądać, tylko nie wiem jak to opisać. I kiedy to będzie!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek z dnia na dzień piękniejszy. Sufity na górze pomalowane, ściany w toku malowania, terakota w pomieszczeniu gospod. i na górze glazura - położona. Najważniejsze że mamy super fachowców od wykończeniówki. Pomysłowi i dokładni. :D

Tylko mamy jeden malutki problem - kasa się pomału kończy, a jeszcze tyle do zrobienia. Ogrodzenie i ogród zostaną chyba na następny rok. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Monika, że każdy z czymś walczy na swojej działce- wy z leszczynami, a my z kamieniami. Powiem Ci, że ja nawet lubię tę fizyczną pracę. Po 8 godzinach siedzenia za biurkiem to to jest nawet niezła rozrywka - zbieranie kamieni, grabienie ( na razie piachu ), machanie łopatą. No po prostu rewela.

U nas na osiedlu jest dużo stawów więc mamy teraz wylęgarnię komarów - MUTANTY. No ale to chyba jedyny minus, bo śpiew ptaków i rechot żab jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...