Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Nie zmam się na budownictwie, mój jedyny kontakt z tą branżą to budowa własnego domu. Nie wiem dokładnie ile powinna kosztować budowa Klementynki. Mogę się jednak oprzeć na własnych wydatkach szacunkowo (pi razy oko;)) powiększonych o inflację...

Myślę, że 250 -300tysięcy powinno wystarczyć. Oczywiście materiały i robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki bardzo za odzew. Juz teraz będę wiedział w jakim przedziale rzeczywistym można sie poruszać, bo j tez nie znam sie na budownictwie i mam wrażenie, że czasem firmy chcą człowieka wpuścić w przysłowiowe "maliny". Natomiast z drugiej strony wolałbym żeby dom wybudowała mi firma, a nie budowac tzw. systemem gospodarczym, gdyż sie na tym nie znam i nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać. Dzięki za info pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które czasem do mnie dochodzą, można wywnioskować, że sama robocizna stanu surowego (z dachem) to od 60 kzł w górę, najczęściej pojawia się 80. Myślę, że 170kzł powinno wystarczyć na materiały. Nie wiem jak rozróżniasz pojęcia budowy przez firmę, a budowy sys. gospodarczym. U mnie też budowała firma (BTW jest opisana na czarnej liście), ale wszelkie zakupy robiłem sam. Wiadomą sprawą jest, że budowlańcy mają upusty (dość spore) w hurtowniach, ale nie chcą się nimi dzielić z inwestorami;) Tak więc myślę, że dasz radę załatwić sobie materiały w dość korzystnych cenach. Jeśli możesz, wrzuć na forum kilka pozycji z kosztorysu na tą kosmiczną kwotę... Wszyscy się pośmiejemy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o budowie systemem gospodarczym mam na myśli taką sytuację, w której ja kupuje materiały, a budowlańcy buduja, czyli ja zajmuję się kupnem i transportem materiałów. Natomiast mówiąc o budowie przez firme budowlaną mam na myśli, że ja zlecam im budowę i nic mnie nie interesuje - w sensie zakupu materiałów. A co to jest skrót "kzł"? Postaram sie wrzucić kosztorys po niedzieli. W każdym razie bardzo dziękuję za info[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałam, że Ci się 0 pomiędzy 5 i 4 niechcący wcisnęło. Toć to niewyobrażalnie wielka cena. :o . Ceny które podajecie to dla mnie kosmos. Wiem, że wszystko idzie do góry, ale żeby aż tak zdzierać z ludzi to lekka przesada.

Dzisiaj zobaczyłam, że mamy lokatorów - pod dachem zamieszkały osy - chyba. Mają tam ogromne gniazdo. Zastanawiamy się czy to ruszać, czy może wezwać straż lub inne służby. Dzisiaj też na dachu usiadł sobie bocian. Mój maż się ucieszył, że to już znak dla nas. He he he.

:roll:

Zdjęcia wrzucę jak już zainstalujemy drugi komputer, bo w laptopie nie mam zdjęć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam ten kosztorys, o którym pisałem, że "mi sie nie podoba":

 

L.p.Termin od ... doNazwa etapu, zakres robótWartość do zapłaty brutto

 

 

1 Roboty ziemne ławy fundamentowe 15800

2 Mury fundamentowe, kanalizacja podziemna, ocieplenie, podłoże betonowe, 41000,

3 Mury parteru, kominy parteru 35800,

4 Strop nad parterem gęstożebrowy Teriva I 37800,

5 Schody wewnętrzne 3100,

6 Mury piętra, kominy piętra 26750,

7 Konstrukcja więzby dachowej 24000,

8 Pokrycie dachu dachówką 46300,

9 Wykonanie drewnianej podbitki dachu 21900,

10 Wykonanie docieplenia ścian styropianem z wyprawą klejową 22100,

11 Scianki działowe 10800,

12 Stolarka okienna, rolety nad oknami, brama garażowa z napędem 27850,

13 Parapety zewnętzrne 4450,

14 Istalacja elektryczna - okablowanie, instalacja alarmowa - okablowanie 9000,

15 Instalacja wod, kan, co - orurowanie. 13100,

16 Tynki wewnętrzne 15500,

17 Sufit podwieszany z ociepleniem 29000,

18 Posadzki cementowe 12000,

19 Drzwi zewnętrzne, parapety wewnętrzne 7780,

20 Szpachlowanie ścian i sufitów 17000,

21 Malowanie etap pierwszy, montaż stolarki wewnętrznej 11600,

22 Montaż instalacji sanitarnej i elektycznej, montaż kotła co, grzejników 34600,

23 Tynki ozdobne zewnętrzne 17120,

24 Podest wejściowy, taras 10800,

25 Kominek powietrzny z obudową 9350,

26Zakończenie robót

 

Suma do zapłaty504500,00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kosztorys z materiałami, czy sama robocizna?

 

Ja powiem tak: na razie jestem na etapie fundamentów, wylaliśmy chudziaka, czyli fundamenty gotowe.

 

Wszystko, ale to wszystko: materiał + transport + robocizna itp,itd wszystko kosztowało nas 19 500 zł.

 

za 500 tys to ja wybuduje i umebluję klementynke i na wczasy mi zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam ten kosztorys, o którym pisałem, że "mi sie nie podoba":

 

L.p.Termin od ... doNazwa etapu, zakres robótWartość do zapłaty brutto

 

 

 

10 Wykonanie docieplenia ścian styropianem z wyprawą klejową 22100,

11 Scianki działowe 10800,

12 Stolarka okienna, rolety nad oknami, brama garażowa z napędem 27850,

13 Parapety zewnętzrne 4450,

18 Posadzki cementowe 12000,

23 Tynki ozdobne zewnętrzne 17120,

 

 

Suma do zapłaty504500,00

 

 

Odniosę się tylko do kilku punktów, gdyż na tym etapie właśnie jest moja budowa i co za tym idzie wiadomości (ceny) będą świeże...

 

 

12. Okna plastikowe, barwione z jednej strony, bez rolet, brama Horman z napędem, piloty - ok 17 000 z montażem

13. Granitowe, 14 szt, ok 2000 z montażem

18. w sumie ok 6000zł - prawie 200m2

10 + 23 - ok 18 ooozł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek28

 

Myśle, że powinieneś poszukać innej firmy. A najlepiej to zatrudnij sobie ze dwóch ludzi na godziny + jednego co Ci przypilnuje roboty i taniej Ci wyjdzie.

Co do materiałów to jestem zdania, że trzeba samemu kupować, wtedy masz taniej. Potargować też można.

 

Ja dla przykładu przegladam allegro i inne, zamawiam i ściągam z całej polski (jeśli się opłaca ).

 

Chyba, że masz za dużo kasy i nie chce Ci się latać na budowe i pilnować. Tylko wtedy chyba nie pytałbyś się tutaj o kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i sugestie.Bęe teraz wiedział ze chyba najlepiej budować kupując materiały samemu, bo to co mi zaproponowano to dla mnie - jak juz wspomniałem - kosmos, ale myślałem, że jak tak wyceniono, to rzeczywiście moga byc takie koszty, i to mnie przeraziło. Szukam dalej , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Kasia74 Ma racje.

My w tym roku całe wakacje mieszkaliśmy na naszym rancho. Bylismy w szoku jak szybko wakacje minęły i trzeba było się przeprowadzać z powrotem. Miszkanie na wsi to naprawde raj.

 

My kończymy właśnie parter. Mury są właśnie na ukończeniu. Na dniach będziemy lać nadproża. i Niestety na ten rok koniec. :( Jednak nie jest tak źle, zrobiliśmy i tak więcej niż planowaliśmy na ten rok. :)

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

Właśnie kończymy ściany, powoli trzeba się przymierzać do stropu. Generalnie chcemy z płyt, bo szybko i wcale nie drożej ( podobno ).

Zastanawiamy się nad systemem leier, ale nie z bloczków jak teriva tylko z płyt.

Czy ktoś z Was robił może taki strop?

 

A w ogóle generalnie z czego robiliście stropy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Najwierniejsi fani tego forum postawili już swoje domy i formum podupadło. :wink:

My już mamy praktycznie wszystko w środku skończone, ale na zawnątrz jeszcze dużo pracy. Posatwiliśmy tzn. fachowcy wiatę na drzewo, bo musimy mieć duży zapas drzewa ponieważ w kominku palimy już od września. Nie żeby było zimno, ale jest po prostu przyjemnie siedzieć w salonie jak pali się w kominku. Płot i ogród zostawiliśmy na przyszły rok, bo już nie damy rady i czasowo i finansowo. Mówię wam studnia bez dna. Za to jest naprawdę pięknie. My uwielbiamy tu być. Po pracy szybko w auto i do domu, bo szkoda dnia na bycie w mieście. :p

Plaga obiecuję, że ja od czasu do czasu tu zajżę, żeby nie było, że nikt nie ma klementynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, najaktywniejsi już się wybudowali i już zapominają o tym forum. Nie dziwie się. Pewnie teraz na innych forach siedzą. :))

Moje gratulacje Kasia74. Przed nami jeszcze długa droga. Wprawdzie parter stoi, a plan na ten rok były fundamenty, czyli zrobiliśmy więcej niż chcieliśmy. :)

W przyszłym roku strop i dach.

 

Kasia ile Wam poszło drzewa na więźbę w kubikach?

 

Pozdrówka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...