Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

No proszę, są cierpliwi ludzie na tym świecie.

Ja przebieram nerwowo nogami i mam nadzieję przeprowadzić się w lipcu/sierpniu najdalej. I nieważne czy wszystko będzie wykończone na tip top czy też my będziemy wykończeni bardziej :-)

 

Pozdrawiam Noworocznie wszystkich Klementynkowiczów, którzy w 2009 staną się (lub mają nadzieję stać się) 'Klementynkowiczami na Włościach'.

 

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich Klementynkowiczów (czy to oby poprawnie?)

Jakiś zamierzchły czas temu sama pisałam w tym wątku, ale trafiłam również na dość martwy "sezon". Co aktywniejsi już kończyli budowę i ich bardziej interesowało jakie drzwi do pokoju wstawić, niż wybór dachówek :wink:

Ale gruntowne przeczytanie wątku da odpowiedź na większość pytań (np. ilość kubików drewna potrzebnego na dach). Ja od 2 tygodni mieszkam w moim - jeszcze nie wykończonym domku (wszędzie zasłonki zamiast drzwi, nie wykończone łazienki, prowizoryczna kuchnia :p ) ale jest super !!!!

A w najgorsze dni, pełne zwątpienia, zmęczenia, frustracji osładzał mi życie Dziennik budowy Magmi.... Bardzo Jej za to dziękuję !

Mnie nie było stać pod koniec dnia nawet czasami na odebranie poczty, a co dopiero prowadzenie dziennika.

Ale Życzę Wam Takiej Radości jaką ja w tej chwili doświadczam z mieszkania w całkiem świeżutkiej Klementynce :)

ps.

dodam, że tez daliśmy sobie rok na wybudowanie i zamieszkanie.... niestety, trwało to 2 lata (a może i dobrze ) i jeszcze pewnie rok zejdzie na wykończeniówkę ... oby :lol:

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ W 2009 DUŻO SPRZYJAJĄCEJ BUDOWIE DNI, SOLIDNYCH WYKONAWCÓW, DOBRYCH I TANICH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I OGROMNEJ SATYSFAKCJI !!!

nitro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

 

Właśnie z żoną jesteśmy na etapie wyboru projektu. Faworytem jest Klementynka. Jako, że parę osób chyba już skończyło budować swoje domki, może by podzieliło się swoimi wrażeniami z mieszkania w nich? Takie praktyczne spostrzeżenia?

 

Pozdrowienia w Nowym Roku.

 

ReddyS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Sam sobie odpowiedz czemu :) A dlaczego to Klementynka jest Waszym faworytem?

 

U nas sprawa była prosta, były trzy warunki:

1. Dach - najprostszy jak to tylko mozliwe,

2. Powierzchnia powyżej 100 m/kw, (parter)

3. Układ pomieszczeń dziennych nocnych - rozkład wschód zachód, płn-płd

 

Wygrała klementynka :)

Jak będzie u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Sam sobie odpowiedz czemu :) A dlaczego to Klementynka jest Waszym faworytem?

 

U nas sprawa była prosta, były trzy warunki:

1. Dach - najprostszy jak to tylko mozliwe,

2. Powierzchnia powyżej 100 m/kw, (parter)

3. Układ pomieszczeń dziennych nocnych - rozkład wschód zachód, płn-płd

 

Wygrała klementynka :)

Jak będzie u Was?

 

Te trzy warunki są też zachowane w linku który podesłałem.

Ta Arletta to Klementynka, tylko troszkę mniejsza:)

Klementynki nie przekreślamy, ale na razie jej mniejsza siostra bliźniaczka ma przewagę:)

Jeśli weźmiemy Klementynkę, to będziemy chcieli budować zgodnie z projektem i z zachowaniem elementów "wiejskiego domku", czyli np: te okiennice. IHMO, pięknie wygląda z tymi okiennicami. Natomiast jeśli wybierzemy jej mniejszą siostrę, to może przeniesiemy np: te okiennice do tamtego projektu.

 

ReddyS.

 

PS. Czemu nie prowadzicie już dziennika? Fajnie się czytało, czekając na realizację własnych marzeń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie, że ci co sie wybudowali to nie odwiedzają forum (pewnie nie tak często jak w trakcie budowy, ale czasem tu zagladam).

My mieszkamy od sierpnia - jest cudownie. Jesteśmy zadowoleni ze wszystkich zmian na jakie się zdecydowaliśmy tzn. spiżarka obok kuchni, dwa pokoje na parterze zamienione na jedną sypialnię z dużą garderobą. Bardzo też sprawdzają się pokoje na górze z garderobami. po prostu wspaniałe rozwiązanie. No i największa zmiana dotycząca okien. Po dwa połaciowe w każdym górnym pokoju i w łazience. Zrezygnowaliśmy także z tych małych wąskich okienek na górze i w zamian wstawiliśmy krótsze , ale za to dużo szersze. Jest co myć, ale za to pokoje są bardzo widne i słoneczne.

Ogrzewanie również sprawdza się znakomicie - podłogówka w całym domu. Pewnie myślicie, że duże koszty. Nic bardziej mylnego.

Pozdrawiam i służę radą Tym, którzy są na początku długiej drogi do spełnienia marzeń.

Plaga szczególnie Tobie kibicuję, bo pamiętam że Ty w większo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@74Kasia

 

Hejka, faktycznie w większości sam. Stoi już parter, na zime zrobiłem przerwe.

Mury w 70% postawiłem SAM. Naprawde sam. Chwilami miałem dwóch ludzi którzy mi podganiali robote. teraz przymierzam się do stopu.

 

Zazdroszcze Ci już zakończenia robót budowlanych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Straszna historia z tym Twoim dachem ...

 

U nas przekroje zgodnie z projektem, ale kierownik budowy zarządził wzmocnienie konstrukcji dostawiając 4 słupy drewniane podpierające całość konstrukcji. Mamy dachówkę ceramiczną i jak stwierdził, mogłaby być nieco ciężkawa dla oryginalnej wersji konstrukcji.

 

Mam nadzieję, że to wystarczy ...

 

pzdr.

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra jeszcze jest pusta(nie mieszkamy jeszcze). W planie nie ma żadnych słupów więc ich nie stawiałem(oprócz tarasowych). Wykonałem mórki(coś ala ścianka kolankowa) pod krokwiami po wcześniejszym ich podlewarowniu. Po tym zabiegu dach wyprostował się ale obawiam się teraz o strop. Starałem się dobrze rozłorzyć nacisk wykonując dodatkowe zbrojenie w podstawie tej ścianki. Ciągłe dylematy :-?

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście, że mój kierbud jest jednocześnie konstruktorem i jeśli tylko mam jakiś problem, to zawsze jest kogo spytać. Lepiej skonsultuj ten dach z kimś, kto się na tym zna. U mnie sprawdzane było każde łączenie drewna na dachu, nawet ilość wkręconych śrubek (no, czy było ich wystarczająco dużo). Dach kryty dachówką ceramiczną, domek stoi ponad rok i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Po długiej nieobecności. U nas budowa posuwa się "żabimi" skokami. Tak to jest jak się robi to bez kredytu. :)

Parter u nas stoi, strop zrobiony i wieniec zalany. :) Teraz jest czas zastanowić się na więźbą. Z tego co tu czytam i oglądałem na różnych budowach to też przymierzam się do podparcia dachu dodatkowymi słupami.

Zastanawia mnie jednak sposób podparcia u Jastanki. ja myślałem raczej o podparciu poziomą belką mniej więcej w połowie krokwi wdłuż całego dachu, a tą belkę podeprzeć kilkoma pionowymi słupami w równych odstępach. Kojarzycie o co mi chodzi?

 

@ Jastanka

Te słupy u Was, kto zadecydował, żeby je w taki sposób właśnie postawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam! Oj dawno tu nie zaglądałam!!! Całe miesiące. Nasza Klementynka rośnie w oczach. Właściwie to już urosła i to jak. Poddasze podnieśliśmy o dwa pustaki z Cerpolu z Kozłowic. Nie ma na nim żadnych ścianek działowych - jest bosko wielkie. Aktualnie czekamy na więźbę. W naszej Klementynce nie wprowadzaliśmy prawie żadnych zmian. Jest jedna tzn. nie ma w holu betonowych schodów. Oczami swojej wyobraźni widzę tam piękne drewniane schody takie spiralne. Na razie jest solidna drabina :D . Cokół przed salonem jest z cegły. Postaram się zamieścić jakieś zdjęcia z poszczególnych etapów budowy, tylko proszę przypomnijcie mi jak się to robi. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Mieszkańców Klementynek i tych budujących ten domek. Jest naprawdę wyjątkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...