Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak się cieszę, że zaglądasz na to forum. Super! Oglądałam właśnie wszystkie Twoje zdjęcia. Cieszą oczy. Ja też fotografuję poszczególne etapy naszej Klementynki. Aktualnie czekamy na więźbę. Niestety wszystko się jakoś przedłuża. Ale mamy nadzieję, że w sierpniu przykryjemy nasz domek. Niestety tylko deski i papa, ale jak na razie musi to wystarczyć. Budujemy "bez kredytu" więc trochę wolniej. Zastanawiamy się nad wyborem z czego ma być nasz dach w przyszłości. Gont odpada (bo przy lesie i na wsi), zostaje blacha lub dachówka. Plaga a Ty czym pokryjesz swój domek? Co do poddasza to właśnie będzie bez ścianek działowych. Takie jedno wielkie pomieszczenie. Zostawiliśmy te duże okna w szczytach i w dachu od strony południowej będą 3 okna dachowe z Fakro (chyba jeszcze tego tak do końca nie wiemy). Jedno dokładnie nad holem ze schodami na poddasze. Tak by doświetlić hol na parterze. Aktualnie staramy się doprowadzić naszą budowę do jakiego takiego porządku. Wszystkie "resztki" znoszę na taras. Później się to zaleje i zniknie z oczu. O co jeszcze zmieniliśmy: nie ma kominka/grilla od strony zewnętrznej. Ten w środku został na swoim miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na tym samym etapie.

I My bedziemy zamawiali teraz więźbę, ale na tą chwilę brakuje nam jeszcze kilka złotych.

Ile Was policzyli za więźbę.

 

Też w tym roku tylko deski i papa. Później raczej blachodachówka, z tego względu, że chyba wyjdzie taniej, na dachu lzej i w naszym przypadku łatwiej i szybciej mozna połozyć.

My dzielimy nasze poddasze. Wyjdą conajmniej trzy spore pokoje, kuchnia, conajmniej jedna łazienka, przynajmniej jedna garderoba.

 

Też chcemy wstawic kilka okien w dachu, skłaniam się raczej ku Velux. Widziałem fakro, masakra i beznadzieja. Nie umywa się do Veluxa.

Nad schodami to tak myślę nawet ze dwa okna w ciągu pionowym. :)

 

Ps. Dzis dołozyłem kolejne zdjecia, niedługo bedą nastepne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna raczej Fakro w naszym przypadku (naprawdę jest w czym wybierać). Co do ceny więźby to dokładnie będziemy wiedzieć przy płaceniu za nią. Wstępnie powiedziano nam, że od 4 do 4,5 tyś. za drewno. Nad wielkością i ilością okien nad schodami jeszcze pracuję. Jak zaczną deskować dach to się dopiero zobaczy ile tego światła jest potrzeba by je dostatecznie doświetlić. Jutro poszukam i napiszę jaką nam majster zaproponował dachówkę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Nic nie odchudzaliśmy. Wszystko jest tak jak w projekcie. Za kilka dni wszystko powinno być już na działce, a faktura opłacona. Więc dokładnie napiszę co i ile. Dekarz zamawia to sam w zaprzyjaźnionym tartaku. A my mamy do niego zaufanie. Nie ma w domu mojej drugiej połowy, która jest z cenami bardziej obeznana. Mamy już część desek z deskowania stropów. Brakuje nam jeszcze gdzieś połowę. Mąż już to wszystko przeliczał deski + papa + robocizna. Jeśli porównywać to z cenami blach lub dachówek to w tej chwili właśnie wybraliśmy taki wariant. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzłam wstawianie zdjęć. Jest nadzieja na następne :p

Poddasze w całej okazałości - bez ścianek działowych - bo to będzie pomieszczenie o specjalnym przeznaczeniu. Podniesione zostało o dwa bloczki, czyli gdzieś o 50 cm z każdej strony.

http://img268.imageshack.us/img268/3382/p7040034.th.jpghttp://img33.imageshack.us/img33/8871/p7040040b.th.jpghttp://img194.imageshack.us/img194/116/p7040044.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monikaidaniel

 

:) Nie wstawiaj tu wszystkich fotek, najwyżej jedną dwie ciekawsze.

Załóż dziennik tak jak My mamy, bo ci jakiś moderator wywali wszystko.

Po za tym jak będzie więcej zdjęć to strona będzie się dłużej otwierac.

 

Dziennik załóż tu: http://forum.muratordom.pl/dzienniki-budowy-dzien-po-dniu,f40.htm

 

a tu masz jak zrobić linki w podpisie :) http://forum.muratordom.pl/opis-jak-zrobic-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy,t67202.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawianie zdjęć już opanowałam. Okazuje się, że nie taki :evil: straszny :p. Zamieściłam kilka zdjęć z budowy parteru. Nasza Klementynka usytuowana jest północ (wejście, kuchnia, garaż) - południe (salon+ taras, pokój córki i sypialnia). Od zachodu mamy sosnowo - akacjowy las (niezwykłe połączenie).

Hej! Plaga

Wszystkich nie,tylko kilka :lol: :lol:. Co do dziennika - widziałam Twój jest super fajny. Nie wiem czy ja bym potrafiła tak fachowo swój prowadzić.

Znajdę jeszcze kilka zdjęć - gotowego parteru, z zalewania stropu i ogólny rzut na to co mamy na chwile obecną. I to będzie wszystko.

Jak idzie budowa? Pozdrawiam z centralnej Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to tylko u mnie, ale zdjęcia strasznie długo się otwierają, u mnie otwierają się do połowy, albo wcale. Może spróbuj wrzucić zdjęcia na inny serwer.

 

Ja mam na fotosiku wrzucone i moje zdjęcia u mnie otwierają się chwila moment.

 

prowadzenie dziennika wygląda dokładnie tak jak tu.

Tylko tam masz otwarty temat i tylko ty tam wpisujesz. linki ci podałem spróbuj :)

 

Pozdrówka z nad morza :)

 

Aha miło nam będzie jak komentarzach do naszego dziennika dodacie jakiś wpisik. :) link w moim podpisie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdjęcia wchodzą szybko. Wstawiam je przez imageshacka. Masz rację zaraz kilka usunę (takich podobnych). Co do dziennika to się nad nim zastanowię. Pytanie natury turystycznej:jaka pogoda nad morzem/ Planujemy wyskoczyć nad Bałtyk na kilka dni tylko pogoda odstrasza.

Zdjęcia usuwa się jeszcze szybciej niż wstawia. Wyrzuciłam kilka. Mam nadzieję, że teraz moderator będzie zadowolony, a może nie? Następne zdjęcia za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny naszej więźby to tak jak pisałam wcześniej (dziś upewniłam się u męża :lol: ) ma być w granicach 4 - 4,5 tyś. Nadal czekamy. Co do naszego wyjazdu to najczęściej jeździmy w okolice Białogóry. Ale teraz to najpierw więźba, deskowanie, papowanie i jak wakacji starczy to kilka chwil nad morzem.

Plaga macie już szczyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...