Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Jak za ceramike to chyba w normie. Ja mam Braasa wiec trudno porownac . Komplet z rynnami ok 12000. Poradzono mi azebym rzucil tymczasem inne robory i jesli mam mury z porotonu oceplil je jeszcze w tym roku. Argumentacje przyjale i wlasnie stawiamy drewniane rusztowania. Nie bede sie prosil i biegal za rusztowaniami z firmy. Te postoja ile trzeba i jeszce beda do pieca :). Tak wiec welna czy styropian?. Zamowilem welne ale cena mnie przyciela . Rowno dwa razy drozej od styropianu. Coz chcialo sie dyfuzji pary no to do roboty :).

Pozdrowienia dla Klementowiska :)

Jeszcze raz zwracam uwage na dodatkowe slupki zelbetonowe w sciankach kolankowych oraz nadzwyczaj solidne wience na odcinkach stropowych. Tego dopilnujcie. Ja juz mam po problemie ale co przezylem to moje. Dach w konstrukcji oryginalnej wymaga bardzo mocnego podparcia. To jedyny wazny moment budowy. Reszta bedka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

przewinąłem się tu pod koniec maja, szukając opinii i info o Klementynce. Dziś wracam , bo wybranie dobrego projektu to olbrzymia sztuka i jak by nie szukał, to zawsze wjdzie Klementynka :) Poza tym moja gmina zniosła ograniczenie pochylenia dachu i 30 stopni klementynki byłoby OK.

 

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przewinąłem się tu pod koniec maja, szukając opinii i info o Klementynce. Dziś wracam , bo wybranie dobrego projektu to olbrzymia sztuka i jak by nie szukał, to zawsze wjdzie Klementynka :) Poza tym moja gmina zniosła ograniczenie pochylenia dachu i 30 stopni klementynki byłoby OK.

 

pozdrawiam

 

:D

A w jakiej gminie budujesz? Chyba widziałam cię na grupie Wrocławskiej ...

I pytanie do wszystkich, czy gdzieś w okolicach Wrocławia buduje się (lub już jest wybudowana) Klementynka? Chętnie byśmy popatrzyli :)

Pozdrawiam

Stefania Hurper :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wielki to malo powiedziec. Wszyscy odwiedzajacy sa zaskoczeni iloscia przetrzeni na poddaszu.

Salomonowo wybrnalem z problemu styropian, welna. Po prostu na scianach zewnetrznych bezposrednio sasiadujacych z pomieszczeniami mieszkalnymi , welna. Wszystko inne, a jest tego sporo , ok1/3, styropian

Powodzenia dla Klementowiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przyjściu z pracy poproszę moich cieśli o przymocowanie pięknego bukietu na samym szczycie mojego ogromnego domu. No a potem wiadomo jak to z wiechą bywa.

Ten dom jest rzeczywiście oooooooooogromny, witek ja też się zastanawiam jak to wykończymy. Wystarczyły ci cztery okna dachowe? My w szczytach wstawiliśmy okna a nie drzwi balkonowe.

Czy w holu nie zrobiło się ciemno ? Będę wiedziała wprawdzie po niedzieli jak tylko zaczną dekarze :D ale jestem ciekawa twojej opini.

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do doświetlenia klatki schodowej, to my doprojektowaliśmy sobie okno połaciowe nad spocznikiem.

Ponieważ na górze mamy zaplanowane pokoje, obawialiśmy się że klatka schodowa, korytarz na górze i hol na dole będą ciemne (zwłaszcza jak się pozamyka drzwi do pokoi na poddaszu). A lubimy dużo światła w domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Napiszcie jakie zamówiliście okna?

Chodzi mi o wielkość i podziały - tak jak w projekcie czy inaczej? Ze szprosami czy bez? Jeśli ze szprosami, to jakimi - konstrukcyjnymi, międzyszybowymi, naklejanymi?

Z PCV czy drewniane, z jakiej firmy?

 

Ja zamontowałem wszędzie okna 1,75x1,2 jednoskrzydłowe, oraz na taras dwa 2,35x0,9 do łazienki 1,2x0,6. Na szprosy się nie zdecydowałem. Okna są drewniane z firmy Gebauer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...