Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Nasze okno tarasowe kosztowało niecałe 3.000,00 dokładnie nie pamiętam. Witek jaki jest związek między przesunięciem komina a kominkiem zewnętrznym? Chyba nie rozumiem. My przesuwaliśmy komin i zewnętrzny kominek też będzie.

Jest jedna wada okna tarasowego jeśli zamknie się je zbyt energicznie od zewnątrz zamyka się dolna część okna i wtedy "pupa" od zewnątrz się go nie otworzy i trzeba lecieć dookoła domu żeby dostać się do środka przez drzwi wejściowe.

Tak było przynajmniej dotychczas, wczoraj po południu miał był gość żeby wszystkie okna wyregulować więc może się coś zmieniło ale nie wiem bo nie byłam na budowie.

Istnieje więc możliwość że było źle wyregulowane. Dam znać jak dzisiaj sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My właśnie kupiliśmy gres - będzie ten sam w holu, wiatrołapie, kuchni i jadalni. W "salonie" - podłoga drewniana (lubimy). Jeszcze nie zdecydowalismy na 100%, jaka - albo jesion, albo dąb czerwony. Raczej parkiet (ułożony np. w szachownicę, albo podwójną jodłekę) niż mozaika, ale może się okazać jak dojdziemy do kupowania podłogi, ze jednak mozaika - bo sporo tańsza, a też ładna.

Acha, przy kominku i drzwiach tarasowych też gres - ten sam. Drewno przy samych drzwiach tarasowych strasznie się niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii podłogowych (choc mi do tego daaaleko) to jestem zafascynowana roznymi sposobami łaczenia drewna i plytek podlogowych/gresow. Ze wzgledu na nasz tryb zycia bierzemy pod uwage wylozenie holu, kuchni i SALONU plytkami. Jeszcze nie wiem czy to dobra rzecz... Ale nasi znajomi maja w domu pologe w szachownice, kazdy kwadrat sklada sie z desek (dookola) i czterech plytek (srodek) - wyglada to naprawde oryginalnie, latwo sie sprzata i nie ma wrazenia chłodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka, ja też się zastanawiałam nad taką podłogą "mieszaną" w salonie. Ale czytałam gdzieś artykuł, że czyszczenie nie jest za wygodne: to co dobre dla płytek nie jest dobre dla drewna i odwrotnie. Hm, no odwrotnie to może nie, bo nic nie zniszczy gresu i za to go lubię :D W każdym razie o fragmenty drewniane trzeba ponoć dbać osobno i to jest kłopotliwe. Czym myją podłogę Twoi znajomi? Bo wyglądać to musi kapitalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dokładamy płatwie i słupy. Była cała dyskusja o więźbie właśnie w tym wątku, przeczytaj jeśli Cię to interesuje.

Co do ceny, jak dostaniemy oferty to podam.

Co do zdjęć - niewiele jest na razie u nas do pokazywania, bo ledwo wyszliśmy ziemi (mamy stan "zero"). To co jest, wygląda mniej więcej tak.

Mam nadzieję, że za dwa miesiące będzie na zdjęciach widać znacznie więcej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stawiania więźby jeszcze daleko (jakieś 3-4 miesiące), ale w tej chwili - właśnie dlatego, że jest zima i budowa stoi - mamy czas na szukanie materiałów, dostawców, negocjowanie cen itd.

Uważamy, że lepiej mieć wszystko przygotowane z wyprzedzeniem, bo mamy zamiar kupić jak najwięcej materiałów do maja (przed zmianą VAT-u): zamówić okna, materiały na instalacje,jak najwięcej z wykonczeniówki i w ogóle co się da. Więc więźbę i dachówkę załatwiamy teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my czujemy się zagubieni......

31 grudnia (!!!!!!!) odebraliśmy pozwolenie na budowę , i teraz już nie wiemy , za co się najopierw zabrać .

Przed nami : kredyt , umowa z wykonawcą , dodatkowa adaptacja - (no bo w końcu jakie te okna....) , materiały przed VATEM itp.

Czeka nas wyjątkowy rok.. już się boję .

 

Ale mam nadzieję , że uda nam się Was w przyszłym roku dogonić -

chcemy dociągnąć budowę do stanu surowego zamkniętego .

 

Magmi - jak planujecie odebrac zamówioną teraz więźbę - czy macie pewność , że ta dostarczona do Was na pewno będzie tą samą , za którą teraz( lub na wiosnę ) zapłacicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

My sobie tynkujemy w środku, pomału, do wiosny chcemy skończyć i podłączyć media.Potem ocieplić poddasze kupić piec zrobić wylewki i zabrać się za kafelkowanie. I chociaż to jeszcze daleko marzy nam się po cichutku że może Boże Narodzenie spędzimy już we własnym domu... Jeszcze tylko ogromna parapetówa we wrześniu dla wszystkich których znamy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siewonka, strasznie zazdroszczę :D O dziwo, my tez mamy plan wybudowac sie do konca tego roku, wiec bedziemy Was gonić. Czy mozna gdzies zobaczyc zdjęcia Twojego domku?

I czy dach macie taki jak w projekcie czy wzmacnialiscie wieźbę?

 

I pytanie do magmi - gdzies znalazłam twój post odnośnie drewnianej oblicówki, czy przypominasz sobie jeszczę tę firmę która sprzedaje gotowy materiał na oblicówke? Bradzo mnie to interesuje, a cena 20 za metr (o ile dobrze pamietam) jest dla mnie jak najbardziej ok.

 

Poczytałam sobie tez o kolorystyce domów - to chyba w tej chwili najmniejszy delemat ale jakże przyjemny. :wink: Wiem ze magmi trzyma sie projektu w tym względzie. A jak inni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominoxs:

więźbę zamówimy teraz, ale zapłacimy za nią przy odbiorze, a będzie to na pewno przed 1 maja (w umowie z wykonawcą stoi, że dach ma być skończony do końca maja...). Natomiast na przykład przy oknach opcja jest taka: w marcu-kwietniu zamówienie i przedpłata 50% ceny oraz faktura dla nas na całość (z VAT-em 7%). A przywiozą i zamontują w październiku i wtedy zapłacimy resztę.

 

Aka:

oblicówka ładnie przygotowana do położenia jest do dostania u producenta okien u nas w Gliwicach (firma Quercus). Cena 20zł/m2 była za oblicówkę do samodzielnegop malowania (szlifowaną), a taka pomalowana lakierami które stosują do okien kosztuje 40zł/m2. Mimo wszystko zastanawiam się, czy nie weźmiemy tej malowanej, bo to są zupełnie inne lakiery i żywotność mają znacznie dłuższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...