Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH.

DOŁĄCZAM DO GRUPY CHCĄCYCH WYSKOCZYĆ Z BLOKOWISK.

PRZEGLĄDAM SETKI PROJEKTÓW.JEDEN Z KILKU KTÓRY SPODOBAŁ SIĘ

RÓWNIEŻ MOJEJ DRUGIEJ POŁOWIE (NARESZCIE:smile:) TO KLEMENTYNKA Z ARCHIPELAGU.

JEŚLI KTOŚ MA DOSWIADCZENIA Z TYM PROJEKTEM.PROSZĘ O INFORMACJĘ.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: dlugipiotr dnia 2002-11-06 00:35 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Naczytałem się tyle niepochlebnych wypowiedzi na temat Archipelagu że mimo mojego dużego zainteresowania tym właśnie projektem zacząłem się zastanawiać.

Na jakim etapie jesteś z budową, z czego ściana, czy faktycznie są poważne niedociągnięcia w projekcie, na co uważać.

Ja poza zamknięciem kuchni, dorobieniu spiżarni, przesunięciem komina (tego na tarasie) tak żeby zamontować duże drzwi, chyba nie zmieniał bym nic (poza odpowiednim dla mnie odbiciem lustrzanym), nie mam koncepcji na poddasze.

W jakim rejonie PL budujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :wink:

Jestem na samym poczatku po stanie zerowym przyziemia. Poszerzylem lawy aby uzyskac szerokosc min 45cm. Tak wiec moglem dzieki temu dokonac wyboru dowolnego materialu na sciany. Koniec koncow wybralem porotherm 44W+P a przyczyne, jesli jestes ciekaw opisze ewent. mailem. [email protected]

Rowniez buduje w lustrzanym odbiciu ze wzgledu na polozenie dzialki. Komin zmienilem na 2 kanalowy 2 razy po 25,ale zostawilem na srodku a wentylacje puszczam zwykla rura. Dzieki temu wchodze meidzy krokwie . Dodaje trzecie dzwi na scianie bocznej, od pokoju przy tarasie zamieniajac go na cos w rodzaju gabinetu. Przesuwam , zgodnie z zyczeniem malzonki, scianke dzialowa kuchenna az do sciany nosnej uzyskujac otwor wejsciowy do salonu 2,3 i rezygnujac w ten spozob z drzwi. Hol staje sie obszerniejszy.Inne rozwiazania mozemy sobie podpowiedziec mailem. Projekt , jak juz pisalem jest raczej szkicem, ale to co najwazniejsze, tz wiezba jest policzona bardzo sumiennie i chyba z nadkladem. Strop zamowielem z plyt strunobetonowych co zaoszczedzi czasu i odzyskam 5cm z wysokosci poddasza. Chyba lekko zminie kat dachu na jakies 35 co rowniez odda troche miejsca po bokach. Pamietac tylko nalezy wtedy o przedluzeniu jatek w zamowieniu.

To tyle z grubsza.

Dla mnie ten projekt jest super z jednego b waznego powodu.

Jako chyba jedyny z poddaszem pozwala na swobodne zamieszkanie rodzinie w domu. a wykanczanie poddasza systemem gospodarczym co znacznie obniza koszty i rozciaga je w czasie.

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

http://republika.pl/magmi/kle_obrazek.jpg

 

Ahoj wszyscy zainteresowani Klementynką.

My właśnie niedawno stalismy szczęsliwymi posiadaczami tego projektu (w lustrzanym odbiciu).

Niestety do rozpoczęcia budowy brakuje nam jeszcze...powiedzmy...nieco zasobów...Ale jesteśmy dobrej myśli.

Robimy trochę przeróbek parteru, wymyśliliśmy też sobie "swoje" poddasze - może ktoś ma ochotę porównać koncepcje?

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaniepokoiły Wasze uwagi o niesolidności projektów Archipelagu.

Witeq, czy zauważyłeś jakieś błędy w projekcie? Daj znać w razie czego!

 

Ja zauważyłam tylko jeden "drobiazg" - niezgodność okien na rysunku elewacji ogrodowej ze specyfikacją stolarki okiennej i rzutem parteru. Ale to jest rzeczywiscie drobiazg, gorzej jeśli są błędy na przykład w obliczeniach konstrukcyjnych, a tych nie umiem sprawdzić...

Magda (dzisiaj solo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam. Wysokosc parteru wg projektu 2,7 Ale oczywiscie nikt nie zabroni zmienin o pare centymetrow. Lawy, jak juz pisalem, zrobilem z nadmiarem tak wiec kosztowaly mnie sporo, jak na dzisiejsze mozliwosci materialowo wykonawcze, bo ok 16000. Za to mialem komfort wyboru materialu na sciany.

Dodac tu trzeba pewne frycowe poczatkow inwestowania. Ale doswiadczenie to pozwoli na zaoszczedzenie kwot w pozniejszej fazie.

Co ciekawe jest to parterowka z adaptacja, a w terenie nie sprawia wrazenia rozleglej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witeq,

 

powiedz czy będziesz zakładał okiennice (tak jak w projekcie), czy ewentualnie rolety?

Jeśli okiennice, to czy rozeznałeś się już w kosztach tej przyjemnosci? Lepiej zamówić w firmie razem z oknami czy u jakiegoś rzemieslnika?

Jeśli rolety, to jak potraktujesz elewacje (troche je to zuboży)?

Sami właśnie się nad tym wyborem zastanawiamy...

POzdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i tu wlasnie mialem problem. Dla tych wlasnie okiennic wybralem porotherm 44 by zostawic sobie mozliwosc ich zainstalowania. Oczywiscie bede. Poza urokiem daja zalety praktyczne. A jakie decyduje tylko stan kasy. Niestety ja musze wymyslic cos na ksztalt miejscowego, wiejskiego stolarza , bo na fajerwerki firmowe to nie bedzie mnie stac. Ogladalem takie proste propozycje i o dziwo nie jest to zaden problem , a ceny jakie sobie zycza producenci uznani sa calkowicie z ksiezyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ceny (tak mniej więcej) zaproponowali Ci rzemieślnicy? Czy to będzie wtedy najprostsza możliwa wersja (tzn. trzeba otworzyć okno żeby zamknąć albo otworzyć okiennicę)? Firmy oferują fajne rozwiązania z korbkami od środka, ale to własnie kosztuje majątek, a nie wiem czy rzemieslnik coś takiego jest w stanie zaoferować?

A tak w ogóle, w jakim rejonie Polski się budujesz? My mieszkamy w Gliwicach i w poblizu tegoż miasta powstanie (mam nadzieję) nasza Klementynka.

Pozdroowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nie bede opowiadal banialuk o cenach bo problem okiennic jeszcze daleki. Tak wiec nie wgryzalem sie w temat. Jedno co powiem to to iz widzialem proste , nazwijmy je wiejskimi, okiennice ktore w zaden sposob nie moga kosztowac fortuny, a spelniaja moim zdaniem zadanie. Na oko do wykonania przez przecietnego rzemieslnika. A poniewaz buduje po Zielona Gora na terenie wiejskim , to mam z glowy podbijanie poziomow , i nie bede musial tworzyc wykonczenia palacowego. Zaplanowalem wydawac pieniadze racjonalnie dla mojej wygody a nie dla oka i tylko tym sie kieruje. Zona patrzy na to krzywo. I pewnie koniec koncow bede musial dla oslody wstawic jakies tam fajerwerki. Ale to juz na koniec po zapoznaniu sie z dnem sakiewki :smile:'

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Witeq i inni wielbiciele Klementynek, to znowu ja... tym razem w sprawie więźby dachowej.

Ostatnio ogarnął mnie lekki niepokój. Naczytałam się na forum że więźby z Archipelagu są kiepsko zaprojektowane, więc zaczęłam "szukać dziury w całym".

Znalazłam między innymi takie informacje w starym Muratorze: przy jętkach o długości powyżej 3,5m stosuje się płatwie (czyli belki podpierające jętki od dołu, poprzeczne do krokwii) i słupy podpierające płatwie. A tu jętki mają po 5m a płatwi ani słupów nie ma :sad:.

Co więcej, na rysunku w katalogu (który studiowałam pilnie przed zakupem projektu) właśnie SĄ wrysowane słupy na poddaszu i kiedy dostałam projekt, mile się zdziwiłam że ich nie ma (wiadomo, łatwiej zaaranżować przestrzeń bez słupów).

Witeq, napisałeś że więźba jest bardzo solidnie policzona, powiedz czy dałeś ją może jakiemuś konstruktorowi do sprawdzenia albo obejrzenia chociaż? A może sam się na tym znasz?

Sieję ferment, ale lepiej teraz niż później...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Sorki ze dopiero teraz ale jakos tak nie zauwazylem nowego wpisu. Co do obaw dotyczacych jetek to nie jestem specjalista tak ze od strony konstrukcyjnej nie bede dyskutowal. Jednakze mowisz o tak kardynalnie oczywistych rzeczach ze niesposb aby achitekt byl az takim nieukiem. Zreszta mysle ze tak razacy blad , grozacy katastrofa budowlana jest nieprawdopodobny. Zreszta pocieszam sie ze buduje wiezbe z pomoca doswiadczonej ekipy i pan Kaziu:smile: okiem fachowca :smile: oceni to w mig. W razie czego slupy sa tez mozliwe ale z pewnoscia niepotrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje Irme II z archipelagu...cały ten projekt to jedna wielka KICHA...poczawszy od wiezby...wyliczen...wrrr dobrze ze kierownik i budowlancy mieli pomyslunek:smile:

Mam stan surowy zamkniety...wlasnie skonczył elektryk jutro zaczyna tynkarz:smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej ja (MagdazMichałem) tylko zaczęłam logować się jako magmi, bo krótsze.

Teska, Irma jest bardzo podobna do Klementynki: ten sam projekt parteru, różnica w tym że Irma jest parterowa bez poddasza a Klementynka w miejce garderoby ma klatkę schodową i poddasze użytkowe - no i dach nie kopertowy tylko dwuspadowy (więźba inna w związku z tym). Jeśli masz jakieś istotne uwagi krytyczne o swoim projekcie to mów, dziewczyno, bo jest duża szanse że nas też dotyczą! :roll:

Witeq, pokazałam tę więźbę mojemu koledze, który jest konstruktorem (ale specjalizuje się w wielkogabarytowych konstrukcjach stalowych, więc domki jednorodzinne to dla niego "obcy grunt") i też mu ta więźba podpadła. Chyba po prostu przy adaptacji poproszę architekta żeby jej się przyjrzał.

A jeśli twój kierownik budowy miałby jakieś uwagi - nie tylko do więźby! (rozumiem że dopiero zaczynacie murować?) to pisz co się dzieje! Może zaczniesz pisać dziennik budowy?...:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...