Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy robić dylatacje w podbetonie?


Gość

Recommended Posts

Pytanie jak wyżej - czy robi się dylatacje w podbetonie czyli chudym betonie przeznaczonym pod wylewki w piwnicy. Wiem, że dylatacje robi się w wylewkach, a jak to jest właśnie z podbetonem? Pomóżcie, bo jutro zaczynamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja chudego betonu jest zbliżona do ubitych warstw ziemnych w sytuacji kiedy wybierze sie za duzo z dna wykopu i chcemu uzyskac odpowiedni poziom fundamentów.

 

Dzieki niemu tez przy wylewaniu ław fundamentowych nie dochodzi do mieszania ziemi z betonem.

 

Nie robi sie w chudziaku zadnych dylatacji - bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy zacząć robić podbeton pod wylewki w piwnicy. Jednak nic z tego. Od rana Grzegorz jeźdźił za wibratorem do ubijania piasku, jednak wszędzie był wypożyczony. Dopadliśmy więc taki sprzęt dopiero późnym popołudniem. I okazało się, że w niektórych miejscach po ubiciu wibrator wręcz się zatapiał, bo z piasku robiło się bagno. Jakimś cudem pod spód domu dostała się woda mimo zrobionego drenażu. Nie mamy teraz pojęcia co z tym zrobić, bo na bagnie betonu zrobić się nie da. Może to dlatego, że pod spodem tzn. pod tym nawiezionym piaskiem jest glina?

Dzwoniłam dziś do naszego kierownika budowy w sprawie dylatacji w podbetonie, bo z wypowiedzi na forum niewiele wynikało, z projektu też nie a nurtowało nas pytanie czy robić takie dylatacje na styku ścian z podbetonem czy też nie. Kierownik doradził by zrobić. Tylko, żeby zamiast planowanego przez nas styropianu dać taką taśmę dylatacyjną. Koszt tej taśmy jest zdecydowanie mniejszy niż styropianu tzn. 30 zł za 100 mb.

Przy tym bagnie jakie masz w piwnicy tasma to za mało :-?

projektantowi - leniowi, który nie zaprojektował dylatacji - obetnij Anka zapłate a jak sie bedzie stawiał, to go wyrzuć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zastanawia mnie dlaczego jedni robią dylatacje a inni nie. Pisze się tylko o dylatacjach w wylewkach.

A teraz myślimy co zrobić z tym bagnem, które odkryliśmy przy ubijaniu piachu. Doradzają nam, by wybrać glinę i nasypać tam kamieni. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...