Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie macie zamki w drzwiach wejsciowych do domu?


kaKa

Recommended Posts

Jakos mi ten temat w glowie juz dlugo stoi, wiec prosze o informacje.

Jakie macie zamki, czy jakie macie zamiar zamki zakladac do drzwi zewnetrznych?

Ile tych zamkow ma byc?

Kupujecie je z drzwiami, czy oddzielnie?

Moze macie jakies doswiadczenia z blokow, jakie zamki, wkladki do zamkow sa dobre?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jaki sens ma u mnie montowanie super blokujących zamków jeśli drzwi wejściowe są od ulicy, natomiast ściana okien jest usytuowana od pola, w przyszłości pewnie będą sąsiedzi, ale dzisiaj jest pole. Mało tego, jdno z okien balkonowych wychodzi na taras w takim kąciku, że każdy menel niezauważenie mógłby wejść do domu.http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/mordki2/111.gif

Nie chciałabym przez to powiedzieć, że nie założymy porządnych zamków np. Gerdy, w bloku bardzo dobrze się spisywały!

Mieszkaliśmy na IX p., przed wyjściem do pracy zwykle wychodziłam z psem na długi spacer. Wychodząc z domu zostawiałam otwarte okna, aby w tym czasie dobrze przewietrzyło się mieszkanie. Pewnego razu ubrałam psa, siebie i... sięgałam po klucze gdy przeciąg trzepnął drzwiami. Zostałam uwięziona razem z psem na klatce schodowej pomiędzy mieszkaniem a kratą oddzielającą część z mieszkaniami od schodów i windy. Mam więc praktyczne doświadczenie skuteczności zamków GERDY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Gerdę z zamkiem obwiedniowym, ale to tylko dlatego, że takie były w cenie drzwi, które kupiłem. Generalnie zgadzam się z Jolą, nie warto skupiać się na drzwiach, bo złodziej ma w domu wiele innych, "słabszych" pod względem ochrony miejsc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
No dobra ale jeśli umożliwimy mu dostanie się przez jakby nie było - wygodne przejście jakim są drzwi to wiadome, że przez nie przejdzie. Ważne jest by w każdym miejscu zrobić pełnie szczęścia choć wydaje mi się, że najoptymalniejszym rozwiązaniem jest mocne oświetlenie terenu z sygnalizacją dźwiekową. A może się myle? może wystarczy przeciąć jeden kabelek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gerdę w drzwiach, rotweilera na podwórku i stafika w domu. poza tym jestem totalnie spłukany i nie mam zbyt wiele sprzętu który opłacało by się kraść z mojego domu, a pieniądze jeśli je mam to trzymam je w banku. Na - za przeproszeniem - zwykłych obszczymurków to wystarczy. Jeśli zasadzi się na mnie fachowa ekipa to wolę żeby wtedy nie było nikogo w domu. Ubezpieczenie domu i znajdujących się tam ruchomości nie kosztuje aż tak dużo a rygle w drzwiach i kraty w oknach tylko kuszą złodziei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...