Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Gerionowy - komentarze


Gerion

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 472
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie no pewnie, że ie tłukłem dobrych dachówek, bo bym wyglądał jak Kargul z Pawlakiem w desperacji ;-)

 

A z kredytem? No cóż, Franek z 2,48 poleciał na2,51 średnio i nadal pomalutku rośnie. A to oznacza 400-500 frnaków mniej. Liczę że potem (przy spłacaniu) kurs wróci się nieco, albo i spadnie. Na dwoje babka wróżyła.

 

A kasa by się już teraz przydała, właśnie mi żonka przypomniała, że zapomniałem sobie przypomnieć o centralnym odkurzaczu ;-)

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że Twój dziennik posłużył mi do zrobienia kosztorysu realnego i do banku :wink: . Ale mam do Ciebie zapytanko - czy możesz oszacować ile w końcu dom (ocvzywiśi +/-) będzie kosztować pod klucz?

Nam przy podobnych wymiarach inaczej nie chce wyjść jak 380 tys. Fakt że mamy dodatkowo piwnicę (40 m kw), ale pozostałe wymiary podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że Twój dziennik posłużył mi do zrobienia kosztorysu realnego i do banku :wink: . Ale mam do Ciebie zapytanko - czy możesz oszacować ile w końcu dom (ocvzywiśi +/-) będzie kosztować pod klucz?

Nam przy podobnych wymiarach inaczej nie chce wyjść jak 380 tys. Fakt że mamy dodatkowo piwnicę (40 m kw), ale pozostałe wymiary podobne.

 

Jasne. Realnie, bez oszczędności wyszło mi 365 tys. Po korekcie i orientując się już w wykonastwie i tym na czym oszczędzić - myślę, że relanie będzie 340. A jak uda mi się wynaleźć tańsze rozwiązania to może i mniej., Będę szczęśliwy jak się zmieszczę do 320.

 

Więc Twó koszt z piwnicą za 380 jest OK. Pewnie na całości uda CI się zaoszczędzić do 20 tys, ale na więcej oszczędności bym realnie nie liczył.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcik jest narysowany przech fachową panią z firmy od robienia kuchni. ALe niejako uwzględnia wszystkie nasze życzenia i oczekiwania.

Jedno ale. Jeśli będziemy chcieli mieć blat zachodzący na parapet, to bedę musiał podkuć okno kuchenne (jest za wysoko). Teraz już wiem po wczorajszych pomiarach.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc życzeń Świątecznych. Smacznego jajka i obfitego Dyngusa. :D :D

 

PS. Gerion zastanawiam się czy żyję w Polsce :o . Wczoraj o godzinie 18 złożyliśmy wniosek o kredyt. Dzisiaj o godz 10 dostaliśmy decyzję :o :o

 

Jestem w szoku! :o

Ale szczęściarze z Was, tempo naprawdę błyskawiczne! Dziękuję za życzenia, również wszystkiego dobrego na Święta, chwilowego odpoczynku od budowy i czasu na obmyślenie strategii wydawania pienędzy ;-)

pozdrawiam

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno tu nie zaglądałam, dawno... Ale ostatnio wolnego czasu u mnie jak na lekarstwo :(

 

Gerion, wszystkiego dobrego, szczęścia, powodzenia w życiu osobistym i zawodowym i oby kolejne święta wielkanocne (a może już Bożego Narodzenia? :wink:) odbyły się w Waszym nowym domku. Poza tym dużo zdrówka życzę przede wszytskim Twojej żonci, a Tobie obfitych Bożych Ran tfu tfu... chciałam napisać obfitego dyngusa :D :D

 

 

Co do dachówki to rzeczywiście, w naszej okolicy przede wszystkim króluje fala. Tak właściwie, to w Kostrzynie, oprócz Waszego, widziałam jeszcze tylko jeden dom z taką dachówką, tyle że grafitową.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zzz okazji swiat zycze Ci:Na stole święcone, a obok baranek,

Koszyczek pełny barwnych pisanek

I tak znamienne w polskim krajobrazie

W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.

Zielony barwinek, fiołki i żonkile

- Barwami stroją uroczyste chwile.

W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,

Gdy wielkanocne na stole śniadanie.

A o jajka się nie martw :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...