Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Gerionowy - komentarze


Gerion

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 472
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Żabko kochana, co tam ja zaplanowałem.... Wiesz, ja to raczej traktuję jak pobożne życzenia, a nie "mocne" plany. Zawsze gdzieś pod skórą mnie tak mrowi, że kurna a nuż coś pierd@!^!e. Na jednym zyskasz na drugim stracisz... A i tak mam wrażenie, że budowa strasznie mi się wlecze. Tak już bym chciał mieszkać na miejscu, te dojazdy tam i spowrotem mnie wykańczają. Spędzam 1,2 h w samochodzie tylko po to by dojechać i wrócić z działki i popracować 1-2 godziny... A auto bez kllimy :(

 

Jak oglądałem na Discovery Wielkie Projekty, to zazdrościłem tym angolom, że olewają pracę na 2 lata i budują na miejscu zaciągając gigantyczne kredyty... Czemu u nas tak nie można?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki ladne, mi najbardziej z tego pasuje 142. :D Szkoda, ze nie maja zdjecia domow bo tak najlepiej widac jak wyglada taka elewacja...

U nas tez ma byc baranek 1,5mm i podobne kolorki...,jesli nam cos znow nie odbije... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi drzwiami po oknach masz niezly zgryz :wink: Nie zazdroszę - ja jakos to rozwiązlam, ale tymczasowymi bocznymi. Frontowe penie zostawie zabite dechami do konca budowy :roll:

Monutjesz gniazdka po tynkach? A nie po malowaniu? A jak będa plytkowac i malowac to bedziesz je rozmontowywal? Rozwin to prosze, bo ni w zab nie rozumiem :o

Ale masz tanie te tynki! :o Ja place 14-16 zł za sama robicizne. materialu naewt nie liczac! :o Z materiałem to wolali po 25/m! Gratulacje :D

 

Nie napisales u mnie o co chodzi z tym Buderusem w Tranowie? Chodzi o Tarnowo Podgórne? Masz do nich jakies namary. Ja wyslalam w piatek e-maila i cisza :roll: A chce te grzejniki buderusa wycenic. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci Iga mówię. Gniazdka montuję teraz ale nie w sensie, że kompletne, tylko bez tych zewnętrznych nakładek. Przy malowaniu i tak je omijają, a już będę miał jedną rzecz z głowy. Nakładki to sobie sam poprzykręcam w wolnej chwili.

 

Drzwi - nie wiem, pewnie zostaną dechy podpierane od wewnątrz i wchodzenie do środka inną drogą ;-)

 

Buderus, owszem w Tarnowie Podgórnym. Ja dzwoniłem i dali mi namiary na ich podywkonawcę (bo indywidualym nie sprzedają). SIę z nim umówiłem, kupiłem i towar czeka. Muszę teraz się przypomnieć, by odebrać za tydzień. Namiary na niego wysyłam Ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 8)

No właśnie gdzie fotki tych wzorowych tynków są :roll: :roll:

Co do fachowca od tynków to jak taki solidny to wartko go do innych prac zatrudnić 8)

Masz szczęście, ze na takiego trafiłeś 8)

 

nas tynki robili od pocz. kwietnia i teraz koncza...

 

 

Zeljka u ciebie tynki to cghyba najgorsza rzecz na budowie z prac ale pociesz sie ze już masz je za soba-- prawie :-? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakończenia kolejnego etapu budowy 8) Mógłbyś przypomnieć na jakiej firmy odkurzacz się zdecydowaliście? My na razie nie wgłębialiśmy się w ten temat, ale też chcielibyśmy mieć u siebie ten cud techniki :wink: Z tego co się orientuję, to chyba marka Beam wychodzi dość korzystnie...? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez gratuluje zakonczenia tynkow. I ceny oczywiscie - podziwiam! :D

 

A skoro oni tacy wszechstronni to moze podeslij mi telefon. Wrzesien maja juz u ciebie zajesty, ale moze mogliby od pazdziernika zajac sie moimi wnetrzami? :wink: Normalnia mam ogromny problem z wykonawcami. Ty sie gerion ciez, ze masz tego swojego sasiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelijka, Andrzejka - tynki jak tynki ;-) Tyle że są równiutkie. Mogę zrobić fotkę, dwie poglądowo, ale to i tak będzie szarzyzna. Ja myślę, że warto oczekać na szpachlowanie i malowanie. Bo teraz - to nic atrakcyjnego.

 

Żuczek - jak do 14 zajrzysz do mnie na budowę to trafisz na pana odkurzaczowego ;-) Niemieckie odkurzacze Fawas. Wygooglaj w internecie i pooglądaj, a najlepiej się przejedź do Pobiedzisk na miejsce. Ja se porównywałem Beam,Husky i tego Fawasa.... Jakoś do ceny - b.dobra. No i całość dygnie na 7% a to też coś. Dziś wieczorkiem oblookam jak rozłożyli rurki. WYrzutnię wyprowadzają mi na strych ;-) Fajny patent.

 

Żaba, przyciśnij swoich tynkarzy, co się ociągają... U mnie wyszło tanio, fakt, ale się zgapiłem, bo mogłem prosić o tynkowanie sufitów w pokojach. BYłoby jeszcze taniej. A tak na reszcie robię gipskarton bo salon, kuchnie, łazienki i hol sobie zabudowyjemy w różne fikuśne światła, więc nie byłoby sensu normalnie tynkować a potem jeszcze g-k zabudowywać.

Jak policzę te 127m sufitów w g-k (z robocizną pewnie z 40zł na gotowo) to wyjdzie tyle ile za ściany ;-) No fakt, musiłałbym szpachlowanie i szlzifowanie ścian doliczyć, żeby było sprawiedliwie.

 

Iga, już komuś pisałem, ten mój tynkarz nie nosi komórki ;-) Trza jeździć osobostnie i się umawiać. Co więcej, powiedział że nie robi poza Kostrzynem. Ma tyle roboty na miejscu, że nie chce mu się targać sprzętu i jeździć kilometrów. Mówił mi, że ma na teraz 3 domy do wytynkowania (w tym jeden ponad 600m) i może mnie ewentualnie wcisnąć na wrzesień z ogrodzeniem. A potem od jesieni do zimy zajmuje się wykończeniówką (płyty gk, zabudowa łazienek, szpachlowanie, płytki itd itp)

 

A sąsiad na wakacjach ;-) Jak przyjedzie to czeka go kupa roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te tynki i instalacja do centralnego. :wink: Dlaczego nie zrobiłeś wyrzutu na zewnętrz tylko na stryszek? A tynkarz pewnie nie ma na komórkę bo mało bierze :D

 

Bo mi wygodniej na stryszek. Na zewnątrz musiałbym ciągnąć dalej niż 3m. Stryszej nieużytkowy więc może być.

A tynkarz ..hmm... może być nie pomysłałem o tym ;-)

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuczek - jak do 14 zajrzysz do mnie na budowę to trafisz na pana odkurzaczowego ;-) Niemieckie odkurzacze Fawas. Wygooglaj w internecie i pooglądaj, a najlepiej się przejedź do Pobiedzisk na miejsce. Ja se porównywałem Beam,Husky i tego Fawasa.... Jakoś do ceny - b.dobra. No i całość dygnie na 7% a to też coś. Dziś wieczorkiem oblookam jak rozłożyli rurki. WYrzutnię wyprowadzają mi na strych ;-) Fajny patent.

 

Aaaaa Fawas! :wink: To wiem kto to oni zacz. Na targach dostalismy od nich katalogi. Nawet nie wiedzialam, ze sa w Pobiedziskach. Bede pamietac, dzieki :) W przyszlym roku musimy sie zainteresowac tym tematem.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Ciekawe co to za tynkarz? :wink: Z Kostrzyna powiadasz? Znam jednego takiego, co pieknie odwala swoja robote, ale on ma komorke, tyle ze... nie odbiera jej :o :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...