Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Gerionowy - komentarze


Gerion

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 472
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gerion super się u Ciebie robi. Zawsze czytam jak coś napiszesz w dzienniku, ale nie zawsze się odzywam.

Teraz jednak chę prosić o dokładną instrukcję jak kafelkarz zrobił ten brodzik z kafelek. Tzn. od początku jak były gołe ściany. (a propo tynkowałeś ściany w łazience?).

 

Bardzo podobają mi się wnętrza i czekam na zdjęcia jak już nie będzie GRATÓW :wink:

 

Drzwi Pol-skone jak cenowo wychodzą np. w porównaniu z Portą albo Dre?

 

Proszę o super zbliżenia z tarasu, na te płyty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jednak chę prosić o dokładną instrukcję jak kafelkarz zrobił ten brodzik z kafelek. Tzn. od początku jak były gołe ściany

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanko jaka izolacja w miejscu tego brodzika? Generalnie czy gruntowałeś jeszcze przed kafelkami tynki?

 

Jak zobaczyła Twój taras to jakbym widziała swój. Też mam schody na wprost drzwi tarasowych.

 

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerion,

jak rozwiązałeś u siebie sprawę ciągłości izolacji na podbetonie? CHodzi konkretnie o przepusty kanalizacyjne. Na ścianie fund. mam papę i na podbetonie też chcę dać. Słabym punktem są te odpływy kanalizacyjne. Uszczelnić je może folią w płynie?

 

Cały chudy beton mam pokryty papą termogzrwalną. Papa była wywinięta na ściany na kilka cm. Na to szła folia, na folie styropian, potem znów folia i posadzka (zbrojona).

 

Rury do odpływu ścieków i brudnej wody wychodzą mi w 4 miejscach z posadzki (2 x WC i 2 x odpływy z kabin prysznicowych). Rury praktycznie były tylko owinięte papą, dookoła (wystawały pionowo z podbetonu), a pap punktowo "dogrzana" do pasów pozostałych. Z folią było jeszcze mniej ceregieli, po prostu nacięcię przez ktore jak peryskopy, wystawały łebki rur :)

 

Potem dla pewności jeszcze wszystko wysmarowałem dookoła dysperbitem (żeby nie żarło styropianu no i rur). IMO powinno całkowicie wystarczyć.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanko jaka izolacja w miejscu tego brodzika? Generalnie czy gruntowałeś jeszcze przed kafelkami tynki?

 

 

Izolacja przy każdym brodziku to dwie warstwy folii w płynie Mapei (w Castoramie dostaniesz zapytaj tylko o izolację do ścian prysznicowych, cena za wiadro 10 l. około 120zł)

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o tych zabezpieczeniach na chudziaku to szok. Nam KB powiedział, ze nie musimy nic robić, żadna papa, żadna folia budowlana, tylko od razu na chudziaku styropian, potem przy ogrzewaniu podłogowym styropian systemowy. I na to wylewka z miksokreta. Uzasadnił to tym, ze my mamy piaski i nie ma wód gruntowych więc nie mamy sie czego obawiać.

Jednak jak bym położyła folę budowlaną na styropian w sypialniach (tylko tam nie będzie podłogówki) to chyba dobrze zrobię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja tam się nie bedę kłócił z wykonawcami ;) Poczytaj tylko na forum wątek o izolacjach.

Koszt papy na cały dom to parę stówek, a folii jeszcze mniej...Czy inwestując peręste tysięcy, warto zaoszczędzić na izolacji przeciw podsiąkaniu? STyropian na na betonie a beton na piasku...a na styropian posadzka i potem panele...A jak przyjdzie obfity opad deszczu i podejdą wyżej wody gruntowe? Może i przesadzam, ale w pewnych sprawach dla mnie oszczęności są pozorne.

 

Może i KB jest mądry, bo zjadł zęby na budowaniu.

Radzę poczytać Ci kilka dobrych rad z wątku Prawidłowa Wylewka, które napisal Janzar. Do mnie przemawia ;)

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam papy termozgrzewalnej i moze to blad :roll: Ale kladzenia styro na chudziaku bez folii to sobie w ogole nie wyobrazam :o Powiem, ze dziwny ten wasz kierbud :roll: Nasz instalaor polozyl pod podlogowka styro bez folii to jak przyjechala ekipa od wylewek (slynny tu na forum Paulbud) to powiedziala, ze czegos takiego nie zaleja :wink: Wszystko sciagalismy i na chodziak dalismy folie styro i na styro druga warstwe folii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A tak wogóle to budujemy podobne domy chociaz ja wybrałem PLEJADE 2p. Na razie idzie trochę jak po grudzie ale idzie. Strop zalany. Od 20go dach i zobaczymy jak będzie z następną ekipą...

 

No widzisz ;) Marek jestem ciekaw jaka Ci wyszła powierzchnia dachu?

Zmieniałeś coś w adaptacji? Rozkład pomieszczeń itp? Kurcze jak z poddaszem to chyba z 8 pokoi Ci wyjdzie i 4 łazienki ;D

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia dachu to myślę za miesiąc... zmian co niemiara, ale to moja żona :) Zrezygnowałem z pokoju za schodami i włączyłem go do salonu...zmniejszyłem pomieszczenie gospodarcze aby kuchnia za mała nie była. U góry robię sciankę kolankową z wieńcem i będzie jeszcze więcej metrów :) Chyba przesadziłem z tymi metrami ale wyjdzie w praniu...Heh i najlepszy taras bo jego wielkośc = niemałemu mieszkaniu :p

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, brzmi bardzo efektownie. Jak zrezygnowałeś z pokoju, to faktycznie połączenie z salonem wymagało podciągu i zmian konstrukcyjnych (bo salon był pierwotnie oddzielony ścianą nośną.) Ale dzięki temu może mieć efektowny, narożny kominek.

 

Co do pom. gosp. ja zwężyłem delikatnie, żeby mi szafki kuchenne nie zachodziły na okno. Ale kuchnia jest naprawdę spora (ponad 16m2) więc się nie bój że za mała.

 

Ściana kolankowa musi być jeśli chcesz mieć wygodne poddasze, ja nie robiłem ale ja z punktu nie myślałem o poddaszu, gdyż wole mieć wszystko na parterze.

 

Taras ja znowuż zmniejszyłem bo nie chciałem mieć betonowego wybiegu za domem, a zdecydowanie wygodniej (teraz to wychodzi w praniu) jest, kiedy cały taras jest zadaszony. Nie ma problemu z mokrymi czy też rozgrzanymi płytkami.

 

Piszesz o metrażu ;) Cóż, wyjdzie dopiero na etapie wykończeniówki, jak zaczniesz się zastanawiać czym to wszystko pokryć, czym wymalować i co włożyć do środka ;) Ja jestem zdanie, że każdy robi wedle własnych indywidualnych potrzeb. W każdym razie trzymam kciuki za szybkie wybudowanie się.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...