Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Gerionowy - komentarze


Gerion

Recommended Posts

pokrzepienie się przyda, bo kolejna kłoda dzisiaj pod nogi... Moi budowlańcy zapomnieli o małym szczególe jak wieniec nad garażem !!! A ja się zakręciłem i wcześniej tego nie widziałem. Jutro mają pracowity dzień w związku z tym i mała zadymka nad ranem. Dobrze że dalej nie zaszli ale teraz zamiast pompy beton będą ręcznie wciągać... Dzisiaj miałem wycenę ogrzewania i 31tys z robocizną w tym kominek BYRSKI z płaszczem + solar i 100m ogrzewania podłogowego. A co do tarasu to wymysł żony. Faktycznie betonu za domem będzie co niemiara. Ja byłem przeciwny cóż ale tak bywa.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 472
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No muszę Ci powiedzieć, że 31 tys za to wszystko o czym piszesz to bardzo dobra cena. Rozumiem, że w skład wchodzą rownież grzejniki, piec gazowy i cały osprzęt (pompy, zasobniki itp) plus zrobienie kotłowni? Jak na 100m2 podlogówki, kominek z płaszczem i solary, to smiem powiedzieć, że super.

 

No z tym wieńcem to przeboje ;) przypatrz się tylko, żeby nie podjechali Ci poziomem wieńca na garażu do poziomu wieńca na domu :) Mi tak schrzanili przez mądrego, byłego kierownika budowy i potem miałam kombinacje z więźbą...

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz widzę ale nie wiem czy mury garażu są niższe czy wieniec trzeba niżej wylać ;/ Cholera że nie zauważyłem tego wcześniej

 

W projekcie mur garażu jest niższy. U mnie jest ten sam błąd. Popatrz na zdjęcia u mnie - jest równo wieniec na garazu i na domu. U Ciebie może być jednak inaczej przez ścianę kolanową - podwyższy nieco dach. CHociaż grady i krokwie i tak będą wsparte na murłacie, a murłata jest śrubowana do wieńca...

Popatrz dobrze w projekt w przekroje poprzeczne - tam będzie wyraźnie widać.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gerion,

widzę, że już prawie mieszkacie na nowym :) Szkoda tylko, że wykończeniówka opóźnia się przez chore dziecko Tomka... Słuchaj, tak sobie myślę, że to dziecko Tomka w ogóle musi być strasznie chorowite... Gerion, radzę Ci weź tego faceta solidnie za pysk, niech konczy u Ciebie prace, bo ciężko chorym dzieckiem wysługuje się zbyt często :evil: Normalnie gostek kłamie jak z nut! Wyobraź sobie, że zaproponował nam, że zrobi u nas podbeton. Mówił, że może zacząć od zaraz, bo wszystkie prace ma już skończone. A tymczasem teraz czytam w Twoim dzienniku o chorym dziecku. Tyle że w czasie gdy jego dziecko było rzekomo chore, on u nas robił owe podbetony :o W ogóle nie rozumiem, jak rodzic może opowiadać takie rzeczy? To jest po prostu ohydne! :evil: Gerion nie daj się zwieść i trzymaj go krótko. Ostatnio słyszeliśmy, że po tym czlowieku zostaje pełno niedokończonych robót i że on od zawsze opowiada ludziom o chorym dziecku, o 40 st. gorączki i szpitalu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz jak u mnie napisales to sobie pomyslalam, ze Gerion tyo juz chyba powinien sie przeprowadzic :wink: Patrze - myk - i jest! :D

GRATULACJE!!! :D Chlup- zeby wam sie dobrze mieszkalo i szczesliwie zylo! :D

 

Mowisz, ze szok 8) Sama jstem ciekawa jak to bedzie :roll: Teraz chodzac nawet nie do konca wierze, ze w sumie to nasz dom sie buduje, wykancza :roll: Ja tam mysle, ze powinniscie brac przyklad z synka :wink: A na ptaszyny polecam stpery do uszu- bedziecie spac jak dzieci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerion GRATULUJE! no i zazdroszcze tak pięknie juz wykończonego domu - my za miesiąc przeprowadzka ale do wykończenia jeszcze bardzo długa droga.... jak zobaczyłem w poscie że się przeprowadziliście to odrzu kilknąłem na początek twojego dziennika ;

...:tam gdzie żyją smoki " dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna.

 

Aga - zdjęcia porobię o powrzucam. Aczkolwiek u nie już nie wygląda tak elegancko ;) nowiutko. W kochni stoją gary na kuchence, w pokojach wszystko rozłożone...tylko salon pusty bo mebli na razie nie mamy ;)

 

Majania - dziękuję :)

 

Chmielu - oczywiście, dopiszę coś od czasu do czasu, odpowiem na jakies pytanie. Tylko że z pracy, bo teraz nie mamy ani netu ani tv, na co nie narzekam..Fajnie wrócić doczasów słuchania radia i czytania książek.

 

Acidtea - wielkie dzięki!

 

Iga - :D zobaczysz jaki to szok...już niedługo.

 

świercz - tak ze 4 lata temu to bym nie uwierzył, jak mi kto by powiedział, że będę tu mieszkał i w takim domu...

 

raz jeszcze pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!

 

Należę, do osób czytających i raczej nie kometujących, ale musze powiedzieć, że śledzenie (od listopada 2006) Panstawa dziennika było bardzo przyjemne i kształcące.

 

Forma prowadzenia zapisków, fajne patenty i rozwiązania oraz podobny gust, sprawiły, że z prawdziwą przyjemnością zaglądałem do tego wątku :)

 

Jeszcze raz, gratulacje i przyjemnego mieszkania, sam nie mogę się doczekać własnego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...