Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TEKA - Wątek zbiorczy o sprzęcie. Opinie, modele, zdjęcia


Gość bimp

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
[...]

- słychachać b.delikatne buczenie, mam garnki firm silit i ikea, te drugie są głośniejsze i bardziej to przypomnina bzyczenie

[...]

 

no właśnie, niektóre garnki bardziej bzyczą inne mniej. Mam płytę z B. Zauważyłem, że zwykłe garnki emaliowe są bardzo ciche, stalowe (np Tefal) są dużo głośniejsze.

 

Czy użytkownicy płyty z B mają w posiadaniu stalowe garnki, które nie bzyczą? Bardzo proszę o konkretne modele (poniżej wyjaśnienie dlaczego pytam tylko użytkowników z B)

 

 

Prawdopodobnie płyta bez B jest cichsza na niższych polach (niższe pola mniejszsza moc, wyższe większa.[ brak przełączeń, tzn ‘cykania’ ?]) niż płyta z B (grzanie pełną mocą z przerwami [cykaniem]). Jest prawdopodobnie tak, iż do pewnej mocy w płycie bez B, garnki nie bzyczą, np. do pola 7-8 (zależy od garnka), a na 9 bzyczą zawsze. W płycie z B bzyczenie występuje zawsze, bo tu zawsze grzane jest z pełną mocą.

 

Czy użytkownicy płyty bez B mogą potwierdzić powyższe? Tzn, że płyta nie cyka i na niższych polach jest ciszej niż na 9’tce.

 

Użytkowników płyt z B proszę o podanie modeli garnków, które są najcichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam garnki cosmo z berghoffa. na pełnej mocy bzyczą, na niższych coraz mniej, a na mocy 1-3 jest zupełnie cicho. ja już coraz mniej słyszę to bzyczenie, chyba się do tego przyzwyczaiłam, jak do przejeżdżających co 20 min w nocy niedaleko domu pociągów towarowych :D

 

podaj proszę dokładnie model (z B czy bez B). czy na 1 -3 słychać przełączenia czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jakis bałagan z tymi płytami. Na stronie Teki są GKST 60 i4 o GKST 60 Fi4. GKST Fi4 ma większą moc 7200 W ( i tu też burdel bo w jednej i tej samej instrukcji podaja raz 7200 a za chwilę 7400) co prawdopodobnie oznacza że pola mogą pracowac z większą mocą jednocześnie(ale nie maksymalną która dla każdego pola jest podana jako 2800 W) . Pewnie jest to kwestia mocy modułu/zasilacza itp która na te działające pola musi być podzielona. W sklepach jest co innego niż na ich oficjalnej stronie (np ceramiczno indukcyjna 2+2)

A w ogóle co sądzicie o kuchni ceramiczno-indukcyjnej (2 pola hilight i 2 indukcyjne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówczynią, że straszny burdel z tymi płytami TEKI i najgorsze jest to, że nigdzie nie można uzyskać porady od kompetentnej osoby - Pan z pomocy technicznej taki "pomocny", że szkoda gadać :wink:

W końcu zdecydowaliśmy się na tą - GKST 80 i4 Profi ale nadal nie wiem czy to dobry wybór :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemówcą :wink:

Szczerze mówiąc w podobnych cenach są Mastercooki i Amice i Jakiś Electrolux nawet a Teka jest dla mnie mało znana i zbyt szybko chyba zmienia asortyment. No chyba że tacy postępowi są- nie wiem.

 

Tutaj parę komentarzy -jeden mało przychylny choc awarie się zdarzają

http://www.skapiec.pl/site/cat/327/comp/254265_komentarze/

 

A tak przy okazji piekarnik z rożnem obrotowym to już w ogóle rzadkość znalazłem tylko Amicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...