Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TEKA - Wątek zbiorczy o sprzęcie. Opinie, modele, zdjęcia


Gość bimp

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam kupioną IR641, ale jeszcze leży w pudełku.

 

U mnie również :D

 

To musi być jakaś wadliwa seria bo u mnie tez jeszcze w pudełku ;)

 

Ale już niedługo :D

 

Hehe...u mnie została z pudełka rozpakowana ale jeszcze nie jest podłączona, zdecydowałam się na nią po wielu bardzo pozytywnych opiniach na "ceneo" i "cokupic". No i cena...bajka :D tym bardziej ze kupowana przez internet. Jak zostanie uruchomiona to wpiszę coś konkretnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam. Gotuję od grudnia 2009 więc dość krótko. Jak dla mnie ok. Zero uwag. Fajna jest - myje się szmatką zwilżona wodą i git.
Przeczytałem na ceneo komentarz, w którym mowa o "buczeniu" wentylatorów. Możesz to potwierdzić? Ktoś też napisał o głośnej sygnalizacji dźwiekowej - da się to wyciszyć?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Obiecałam ze napisze jak podłączę :) Jak dla mnie wszystko ok, co prawda nie mam porównania z innymi płytami indukcyjnymi, ale w porównaniu do gazu-rewelacja, szybko, cicho i czysto. Na początku irytowała mnie sygnalizacja dźwiękowa każdej operacji, nawet przy zmniejszaniu lub zwiększaniu mocy poprzez stałe przytrzymanie sensora słyszalne jest pojedyńcze dla każdego stopnia dość głośne "pii" brakuje możliwości wyregulowania tej funkcji, ale przy wszystkich zaletach tej płyty do dźwięków się przyzwyczaiłam :p

Co do buczenia, to faktycznie duże znaczenie ma jakość garnków,(ja na razie nie zainwestowałam zbyt wiele) i szczególnie na początku gotowania buczy, jakoś później wszystko cichnie.

Jeśli chodzi o ustawienie timera dla każdego pola...spróbuję przy okazji, jak "rozkminię" to podzielę się doświadczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam. Gotuję od grudnia 2009 więc dość krótko. Jak dla mnie ok. Zero uwag. Fajna jest - myje się szmatką zwilżona wodą i git.
Przeczytałem na ceneo komentarz, w którym mowa o "buczeniu" wentylatorów. Możesz to potwierdzić? Ktoś też napisał o głośnej sygnalizacji dźwiekowej - da się to wyciszyć?

Pozdr.

 

Wentylatora ? To ona ma wentylator ? Nie zauważyłam :):):) Sygnalizacja dźwiękowa jest chyba normalna, ale może każdy ma gdzie indziej granicę. Mnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe pole ma 20cm średnicy , jak przebiega gotowanie albo smażenie w garnkach , patelniach o większej średnicy np 24 lub 28cm, czy upiekę naleśnika o średnicy 28cm? pytanie do tych co użytkują

 

Mam i użytkuję :D Właśnie gotuję w większym garnku od pola, bo największe jest zajęte i...zagotowala mi się cała woda w garnku a nie tylko "na polu" :wink: żartuję oczywiscie, ale myślę że tak jak z gazem, raczej większe znaczenie ma dobre i równomierne rozprowadzenie ciepła przez garnek, patelnię niż wielkość pola, oczywiscie wielkość pola ma pewnie znaczenie ze względów czysto ekonomicznych-mniejsze pole+większy garnek=większe straty energii, większy pobór prądu do zagrzania tej samej porcji niż na polu dobrze dobranym :roll:

 

grzego40 właśnie czytałam instrukcję i jest bardzo jasno w niej wytłumaczone jak włączyć timer dla każdego pola osobno; dotykasz zegara i + tego na środku w tym momencie zaczynają Ci migać oznaczenia przy działających polach(bo muszą być już włączone), w ciągu 5 sekund musisz nacisnąć + interesującego Cię pola tyle razy ile minut chcesz nastawić, to samo z każdym kolejnym, popróbuj na pewno dasz radę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Odkurzam temat bo...no właśnie, wczoraj w nocy wstałam i poszłam "po ciemaku" do kuchni żeby się napić :p przechodząc obok płyty zauważyłam jakiś błysk, myślałam że mam przywidzenia więc podeszłam do płyty odrobinę się nachyliłam (pod niewielkim kątem) i zobaczyłam mrugające naprzemiennie dwa światełka, w ciemnościach było to bardzo dobrze widoczne, przetarłam oczy bo myślałam że naprawdę coś mi się wydaje ale światełka mrugały nadal. To mruganie pochodziło spod płyty i jak się przyglądnęłam to jakby dwie żarówki...zgłupiałam normalnie i dzisiaj znowu się przyglądałam ale światełka jak były tak są, zaznaczę ze gdy wyłączyłam bezpiecznik mrugać przestało( w sumie logiczne ;) ) Trochę się zdenerwowałam, bo dziwne to dla mnie, ale może się nie znam i to po prostu jest jakiś rodzaj "czuwania" płyty...czy jest ktoś kto zauważył takie objawy w swojej płycie, albo wie co to może być? Bo wygląda to dosyć niesamowicie-płyta wyłączona a "żyje"... :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak - sprawdziłam swoją płytę i faktycznie dwie żółte (chyba) diody migają w trybie zmianowym. Umiejscowione są na środku płyty i widać je dopiero po zaciemnieniu kuchni i wtedy, gdy patrzy się pod kątem. Czyli pewnie tak ma być.

 

Sziva dziękuję Ci jak nie wiem co ;) Ja tak sobie rozumowałam że to pewnie jakiś tryb czuwania jest, no ale dobrze wiedzieć że jest tak nie tylko u mnie :) Dziękuję raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to nie sprzet AGD ale obrazuje nastawienie firmy do klienta, mianowicie

Zlew teka (ponad 800 zl) - syfon za diabla nie da sie poskladac do kupy, oczywiscie producent nie przewiduje ze delikwent ma zmywarke, reakcja serwisu na zgloszenie: Pan sie pewnie nie zna na tym :D

bateria ktorej sie nie da poskladac bo nakretka do mocowania jest troszke z innej bajki.

najchetniej bym to spakowal i oddal w diably,

Jak ja instalator moge proponowac klientowi taki sprzet?? jak wytlumaczyc klientowi ze musi dokupic syfon za stowe bo tego z kompletu nie da sie poskladac,

jak wytlumaczyc klientowi ze bateiri to mu dzis nie zamontuje bo musze pojechac po nakretke bo ta nie pasuje ???

generalnie odradzam bo wiecej problemu z tym niz pozytku,

Samo nastawienie serwisu podnosi cisnienie, a bo pan sie nie zna... no tak 16 lat praktyki......

Dziwne podejscie firmy do klienta ....sprzedac i niech klient spada na drzewo

Edytowane przez robb_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to z syfonem. Też nie mogliśmy poskładać do kupy, a jak już się udało, to wyszedł taki dziwoląg na pół szafki. No i nie obeszło się bez hydraulika, który wiedział co wywalić a co dołożyć. Z Teki mam zlew tegranit onyks- wygląda ładnie, zobaczymy jak będzie się użytkować, poza tym baterię, okap, piekarnik i płytę. Sprzęt AGD był oceniany jak dobry, więc mam nadzieję, że nie będzie kichy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zlew Teki i nie potwierdzam tego z syfonem. Mamy zlew ze stali nierdzewnej i syfon jest chyba identyczny z syfonem sprzedawanym w zestawach ikeowskich. Szybko go złożyłem do kupy, nie zostały żadne części ;) więc nie uważam go za złego. Aczkolwiek fakt - ma trochę dziwne ujście do zmywarki, które jest ciutkę nie dopasowane do wężyka zmywarek (za luźno wszystko wchodzi) i musiałem to skleić na sztywno. Poza tym spinki mocujące do blatu są trochę kiepsko pomyślane i dość łatwo się rozpinają w trakcie montażu.

 

Poza tym wszystko OK - zmywak estetyczny, łatwo dający się czyścić i bardzo praktyczny. Sitka się nie zapychają, co uważam za bardzo dużą zaletę ;) Niestety, nie wypowiem się co do innych AGD, bo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...