Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TEKA - Wątek zbiorczy o sprzęcie. Opinie, modele, zdjęcia


Gość bimp

Recommended Posts

mam patelnie z IKEA o sr. 21 cm,nie wiem czy Teka,ta bez B przyjmie ja,drozsza ma 21 cm.....pola grzewcze,nie moge sam podlaczyc tej Teki bo bym sprawdzil dzialanie,jest to wazne bo patelnie duze przydaja sie a one maja min 21 cm,problemem moze byc wtedy to,ze plyta nie przyjmie na polu o sr. 20 cm naczynia o sr. 21 cm,moze tak byc prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

9 stopni ma Teka i to w zupełności wystarcza. Ja kupiłam patelnię indukcyjną w Biedronce za 29 złotych- i działa! Jest co prawda głośniejsza niż inne garnki dobrej firmy, ale mi to nie przeszkadza. A tak wogóle, to coraz bardziej lubię moją płytę, nie chciałabym już wrócić do gazowej. Zrezygnowałam też z czajnika elektrycznego, bo na płycie jest szybciej. No i ta płyta jest o wiele łatwiejsza do utrzymania w czystości. Jak sobie przypomnę czyszczenie "zakamarków" w kuchence gazowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze studiowałam długo temat kuchenek indukcyjnych przed zakupem to do końca nie wiem, czy wybierając te Teka bez B dobrze zrobiłam bo byc może ta z B jest lepsza, nie wiem. Kupiłam z mniejszym poborem mocy bo wydawało mi się ze nie ma to wpływu na moc grzania a tylko na pobór mocy.

U mnie zainstalował płyte pan który robił wiele innych rzeczy ale zna się na elektryce. Tak się złożyło że rozprowadzał tv po domu elektryk z uprawnieniami, a że był uprzejmy to sam zaproponował i sprawdził zamontowanie kuchenki i podstemplował instalacyjny papier, w razie reklamacji no i dla bezpieczeństwa, że kuchenka nie kopnie.

Co do wielkości garnków i patelni to wg opisu kuchenka ta ma system rozpoznawania wielkości garnka, co ja rozumiem że dostosowuje wielkość pola grzewczego i jeżeli postawię mniejszą patelnię to nie grzeje poza nią, natomiast jeśli garnek jest większy niż oznaczone pole to grzeje w obrębie oznaczonym ale nie poza nim, nie odmawia jednak gotowania w ogóle. Kupiłam patelnie za kilkadziesiąt zł w jakims supermarkecie, sprawdzałam magnesem i przylegał, smaży dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze studiowałam długo temat kuchenek indukcyjnych przed zakupem to do końca nie wiem, czy wybierając te Teka bez B dobrze zrobiłam bo byc może ta z B jest lepsza, nie wiem. Kupiłam z mniejszym poborem mocy bo wydawało mi się ze nie ma to wpływu na moc grzania a tylko na pobór mocy.

 

 

:-) a ja wciąż nie mogę się zdecydować

czy ktoś może potwierdzić czy te róznice mocy to wielkość poboru mocy, czyli zużycie prądu czy coś innego np. moc z jaką płyta może działać?

 

 

 

 

Co do wielkości garnków i patelni to wg opisu kuchenka ta ma system rozpoznawania wielkości garnka, co ja rozumiem że dostosowuje wielkość pola grzewczego i jeżeli postawię mniejszą patelnię to nie grzeje poza nią, natomiast jeśli garnek jest większy niż oznaczone pole to grzeje w obrębie oznaczonym ale nie poza nim, nie odmawia jednak gotowania w ogóle. Kupiłam patelnie za kilkadziesiąt zł w jakims supermarkecie, sprawdzałam magnesem i przylegał, smaży dobrze.

 

mam nadzieję, a chciałbym mieć pewność ,że jest tak jak piszesz, czy inni użytkownicy tych płyt mogą to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałam też z czajnika elektrycznego, bo na płycie jest szybciej.

O dobrze wiedzieć :) A zastanawiałam się gdzie na blacie ustawić czajnik :wink:

To jeszcze jaki czajnik polecacie- bo od kilku lat gotowałam w elektrycznym, więc nie wiem jaki zwykły kupić.(by pasował do indukcji)

 

Aha- jeśli chodzi o temat głóny :lol: Ja mam płytę z literką B, ale jeszcze w kartonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej bez B - czyli mniejszej mocy kuchenka jest podzielona na dwa moduły - prawy i lewy ( po dwa " paleniska").Jeśli w jednym z modułów jakieś palenisko pracuje z dużą mocą to moc innego modułu zostaje zmniejszona.

Ta ze znacznikiem B ma pełną moc na każde palenisko.

 

W tej bez B timer jest tylko na palenisku z tyłu po prawej stronie.

Ta ze znacznikiem B ma na wszystkie.

 

Ta bez znacznika B jest droższa ale nie wiem dlaczego.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej bez B - czyli mniejszej mocy kuchenka jest podzielona na dwa moduły - prawy i lewy ( po dwa " paleniska").Jeśli w jednym z modułów jakieś palenisko pracuje z dużą mocą to moc innego modułu zostaje zmniejszona.

Ta ze znacznikiem B ma pełną moc na każde palenisko.

 

W tej bez B timer jest tylko na palenisku z tyłu po prawej stronie.

Ta ze znacznikiem B ma na wszystkie.

 

Ta bez znacznika B jest droższa ale nie wiem dlaczego.

:lol:

 

 

stiff, dzięki, Twoje uwagi są bardzo cenne i przekonujące do płyty z "B", tylko ja też cholera wciąż dojść nie mogę z jakiego powodu droższa jest ta druga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciąż nie mogę się zdecydować

czy ktoś może potwierdzić czy te róznice mocy to wielkość poboru mocy, czyli zużycie prądu czy coś innego np. moc z jaką płyta może działać?

MOja rada - nie kupuj dopóki nie będziesz miec 100 % pewności co i za ile kupujesz. Ja musiałam decydowac dosć szybko i wiedzę czerpałam tylko z internetu a te wszystkie opisy są schematyczne i niewiele laikowi mówią, o dobra radę trudno. Po przeczytaniu tego wątku zaczynam żałować, że kupiłam droższą skoro tańsza jest lepsza / nie lubię niepotrzebnie przepłacać \.

 

I tu czekam na mądry wpis kogos kto rozwieje nasze wszystkie wątpliowści. Swoja droga, obecnie jest tak wielka ilo sc sprzetu agd z różnymi funkcjami, parametrami że powinien byc edytowany jakis poradnik dla kupujących tego typu sprzęt, a może jest jakieś takie pismo o którym nie wiemy?

Zeby zwykła gospodyni domowa lub mężczyzna którego zainteresowania są dalekie od sprzyętu kuchennego mogli się w tym połapać i dokonać właściwego zakupu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej bez B - czyli mniejszej mocy kuchenka jest podzielona na dwa moduły - prawy i lewy ( po dwa " paleniska").Jeśli w jednym z modułów jakieś palenisko pracuje z dużą mocą to moc innego modułu zostaje zmniejszona.

Ta ze znacznikiem B ma pełną moc na każde palenisko.

 

W tej bez B timer jest tylko na palenisku z tyłu po prawej stronie.

Ta ze znacznikiem B ma na wszystkie.

 

Ta bez znacznika B jest droższa ale nie wiem dlaczego.

:lol:

 

Jestes pewien ?? Bo ja slyszalem ze jak podlaczysz pod sile to to niema znaczenia i ze nie ma problemu z ustawieniem na pelna moc. Ja wzialem ta tansza (jak u wielu jeszcze w kartonie) i ta druga niby ma jakies timery i wiecej bajerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do przedstawicielstwa firmy TEKA w Polsce i miły pan poinformował mnie, że typ bez literki B jest nowocześniejszy, ma większą sprawność i elektronicznie można sterowac wszystkimi polami

 

Tak własnie odpowiadają mili panowie i panie, ta informacja nic nie mówi na czym polega nowocześniejszość, czy chodzi tylko o wygląd, na czym polega większa sprawnośc a sterować wszystkimi polami to chyba można w każdej kuchence, nawet elektrycznej starego typu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak własnie odpowiadają mili panowie i panie, ta informacja nic nie mówi na czym polega nowocześniejszość, czy chodzi tylko o wygląd, na czym polega większa sprawnośc a sterować wszystkimi polami to chyba można w każdej kuchence, nawet elektrycznej starego typu. :wink:

 

Mam od ponad pół roku GKST 60 I4 BASIC (to pewnie jest ta literka B) - nie wiem na czym mogłaby polegać nowocześniejszość i większa sprawność - ale podejrzewam, że jeżeli poprawili sprawność tej płyty to w takim stopniu, że zaoszczędzisz może kilka złotych przez cały okres jej używania :-)

W wersji którą wymieniłem można sterować wszystkimi polami... chyba że chodzi im o to, że można jednocześnie sterować, tj. jednym przyciskiem (jednym naciśnięciem) zmieniasz moc wszystkich aktywnych pól (choć nie wiem czy by mi się przydało).

 

--

Pozdrawiam,

Łukasz Gryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalona-Teka bez B.

Pierwsze wrazenie-slabo moimi palcami steruje sie,jakies mam gruboskorne opuszki,mojej Zony na pewno takie nie sa,ale tez po 2-3 probie czasem zwieksza sie moc.Troszke mnie to denerwuje.Plyta pracuje cicho,jak cos slychac to spod garnka dzwieki,poziom mocy wystarczajacy,w sumie....grzeje i steruje sie normalnie...poza dotykiem palcow.Zaluje,ze kupiona w IKEA patelnia pod indukcje niestety nie dziala....Zepptery slicznie gotuja i sie prezentuja......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...