Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TEKA - Wątek zbiorczy o sprzęcie. Opinie, modele, zdjęcia


Gość bimp

Recommended Posts

to wrzucam definicję :D

Funkcja szybkiego zagotowania umożliwia jak najszybsze doprowadzenie do wrzenia, a następnie kontynuowanie gotowania przy wybranym poziomie mocy. W czasie działania tej funkcji uwalniane jest 100% mocy danego pola grzejnego, aż do momentu doprowadzenia potrawy do wrzenia. Następnie moc pola jest automatycznie redukowana do poziomu uprzednio wybranego.

 

ta bez B ma f. power, a ta z B f. szybkiego zagotowania - co kto woli

 

ta z F w nazwie ma f. szybkiego zagotowania, ale wydaje mi sie ze nie ma systemu rozpoznawania naczyń więc faktycznie powinna być tańsza

 

co do prawidłowych zdjęć: ta bez B ma literę P w środku każdego koła

ta z B na lewo od panelu sterowania powinna mieć znaczek stop i drugi z kłódeczką, a ta z FB nie ma tego - samo sterowanie polami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam;

 

Zdecydowaliśmy się już prawie na 100%, że płyta indukcyjna, piekarnik i kuchenka mikrofalowa będą z TEKI (piekarnik i kuchenka bardzo ładnie wyglądają razem w zabudowiwe). Widziałam te sprzęty na żywo, poczytałam conieco na temat ich funkcji i jak narazie najbardziej mnie przekonują - zazrówno cenowo jak i wizualnie.

Zastanawiamy się również nad kupnem lodówki z TEKI - MODEL NF1 650 Side-by-side. O ile do pozostałych sprzętów znaleźliśmy opinie użytkowników tak do lodówki narazie żadnych. Może ktoś z Was ją ma? Podpowiedzcie przede wszystkim czy 46 dB to odpowiednia głośność dla lodówki? Prosiliśmy wprawdzie Panią o jej włączenie w sklepie i wydawała się bardzo cicha ale tam chodziło jeszcze akwarium i trudno to było obiektywnie ocenić.

Jedynie zmywarka będzie napewno BOSCH-a bo ma najwięcej pozytywnych opinii a co do modelu to mamy narazie dylemat - nigdy nie mieliśmy zmywarki i nie wiemy jakie funkcje nam się najbardziej przydadzą.

Dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zmywarke Boscha od ok.10 lat, używana jest co najmniej raz na dobę i działa jak do tej pory bezawaryjnie.

Ma 5 programów a korzystamy z góra -dwóch z opcją mycia połowy wkładu.

Teściowa ma też Boscha, ale 40-stkę, tez jest zadowolona, ale załuje, ze nie wzieła 60tki.

Do nowego domu na pewno kupimy Boscha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do funkcji, to zależy czego od niej oczekujesz. Ja wybierałam taką, żeby miała regulowaną wysokość górnego kosza (mycie dużych elementów) oraz składane elementy w obu koszach (można wtedy wstawiać naczynia czy słoje w dowolnym układzie i żadne widełki, ani drabinki nie przeszkadzają). Chciałam też mieć program intensywny z wysoką temperaturą do mycia naczyń po pieczeniu mięsa, bo czasem się trochę "przyspawają" do boków jakieś kawałki. Uznałam, że dobrze mieć sygnalizację pracy lub awarii światełkiem na podłodze, bo wybrałam do zabudowy zintegrowaną. Ilu użytkowników, tyle potrzeb. To tak jak z piekarnikiem - jeśli ktoś go dużo używa, to ceni różne jego możliwości. Jeśli tylko od czasu do czasu, to większość funkcji uznaje za niepotrzebne bajery :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniwaz uzywam Teke bez literki B juz 3 tydzien,pisze kolejne moje obserwacje i wnioski praktyczne.Plyta gotuje jak to indukcyjna plyta,ale:

- slabo reaguja sensory na moje palce -nie jestem drwalem,rowniez czasem mojej Zonie za ktoryms z kolei dotknieciem dopiero sie udaje wlaczyc zadany poziom mocy

-pamietajcie,ze w tej plycie-bez literki B-czyli mniejsza moc- pola grzewcze sa zespolone parami w lini poziomej-2 pola gorne i 2 pola dolne pracuja jakby na jednym obwodzie-czyli zalaczenie pola np. po lewej stronie gornego na 6 skutkuje obnizeniem mocy pola gornego po str. prawej o redukcje o 2 ,podczas jednoczesnego gotowania na 2 ww. polach.Ta sama zasada obowiazuje przy polach dolnej pary

-plyta nie ma funkcji Booster,troszke upierdliwe-trzeba od 0 do 9 paluszkiem trzymac i wlaczac na maxa

-timer-dotyczy tylko najwiekszego pola-jak dla mnie ,bez znaczenia-raz dla zabawy to uzylem,przy gotowaniu na tej plycie-plycie indukcyjnej w ogole-wskazana uwaga bo gotuje sie wszystko bardzo sprawnie

To tyle.....troszke zaluje,bo mialem kupic Samsunga,podobna cena a wiecej funcji,ale zabraklo go w sklepie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przymierzam się do kupna tej płyty indukcyjnej (z literką B) i mam pytanie. czy płyta grzeje jeśli garnki mają większą średnicę niż największe pole? tzn czy np garnek o średnicy 25cm będzie zagrzany na polu grzejnym 20cm? czy garnki muszą dokładnie pasować do średnicy pól indukcyjnych (lub być mniejsze oczywiście). czy ktoś to już testował?

 

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku zmywarki podobno warto mieć:

-funkcję 3w1 (rozpoznawanie tabletek

-regulację górnego kosza

nie ma co patrzec na liczbę programów, a przy rodziinie z dziećmi też na opcję połowy wkładu.

 

Piekarnik/płytę/okap tez wezmę z Teki, cieszą się te sprzęty raczej niezłą opinią i dobrą relacją jakośc-cena.

 

Ale co do lodówki to niesttey nie pomogę, nawet nie wiedziałem, że Teka robi lodówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, a lodówki nikt nie ma z Teki???

 

My mamy lodówkę TEKA, ale w zabudowie. Podłączona pół roku temu, działa bez zarzutu. Lodówka jak lodówka. Nie ma jakichś super wynalazków, funkcji, jest zwyczajna, bo taką chciałam :) Lodówka na górze, trzy szuflady zamrażarki na dole... Póki co nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Minimalna średnica garnka dla pola 160 - 90 mm.,dla 200 - 120 mm.

 

Wczoraj postawilam maly garnek o srednicy dna 9 cm, czyli to minimum, i przy zagotowywaniu na mocy 8 zaczely byc slyszalne dosc glosne dzwieki, o wiele glosniejsze niz zwykle. Nie wiem czy to sama kuchnia czy garnek tak pulsacyjnie glosno buczaly, ale zaniepokolo mnie to i zmienilam garnek na wiekszy.

Czy u was tez tak sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkuję tekę z lit B od pół roku, moje spostrzeżenia

- gotuje się na niej bardzo szybko,

- każde pole ma timer, co nie jest bez znaczenia, ja z tej funkcji korzystam zawsze i wreszcie nie rozgotowuję ryżu ani makaronu:-)

- nie obniża się moc żadnego pola jeśli jedno jest na max czyli 9 (bynajmniej ja tego nie zauważyłam)

- ma bardzo dużą tolerancję wielkości garnków, maly garnek stawiam na dużym polu i się gotuje, patelnia o srednicy 28 na najwiekszym też jest ok

- słychachać b.delikatne buczenie, mam garnki firm silit i ikea, te drugie są głośniejsze i bardziej to przypomnina bzyczenie

- każde z pól ma funkcję przyspieszenia gotowania,

co do zużycia energii nie wypowiadam się cały czas jeszcze mamy prąd budowalny i nie analizowaliśmy tak dokładnie rachunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...