Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do zapisków ze Sprawnej


rafal9

Recommended Posts

Widzę Rafal9, że "mury pną się do góry".. 8)

Ładnie wyglada Twoja budowa. Najważniejsze, ze pierwsze warstwy są ułożone dobrze. Bardzo jestem ciekaw jak będzie Ci udawały się dostawy "just on time"... Jak będę budował, to tez będe skłaniał się ku takiej organizacji. :wink: Widzę, że mimo wszystko należy poganiać hurtownie i kożystać z więcej niż jednej hurtowni..

Ciekawi mnie, a gdzie nocują robotnicy? Wziąłeś ekipę z okolic?

 

Ekipa jest z okolic więc nie nocują na działce.

Cały niezbędny sprzęt wożą ze sobą. Teraz planują część pozostawiać, jak będzie można schować za murami.

To nie będzie lepiej zrobić ogrodzenie? Myslisz, że za murami narzedzia bedą bezpieczne? W sumie jestem ciekaw jak na naszej łące jest ze złodziejami... :roll:

 

Ja też jestem bardzo ciekawy jak to będzie z bezpieczeństem. Na razie, odpukać, nic nie zginęło.

Siatka i tak przed niczym nie ochroni a w razie kradzieży mogą ją także zwinąć. Ale planuję założyć jak wyleją strop - będzie łatniej wyglądał plac budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę, że robota wre aż miło! 8)

Cały czas kibicuję Twojej budowie i z zapartym tchem ogladam postęp robót.

Dobrze, że udaje Ci się zgrać dostawy w czasie. Gratuluję dokładnej ekipy i tego, ze wszywstko udaje się zrobić zgodnie z projektrm.

Tak więc wychodzi, że lepiej mieć prostrzy projekt, bo wtedy jest mniej do dopilnowania?

To kiedy będzie lany strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że robota wre aż miło! 8)

Cały czas kibicuję Twojej budowie i z zapartym tchem ogladam postęp robót.

Dobrze, że udaje Ci się zgrać dostawy w czasie. Gratuluję dokładnej ekipy i tego, ze wszywstko udaje się zrobić zgodnie z projektrm.

Tak więc wychodzi, że lepiej mieć prostrzy projekt, bo wtedy jest mniej do dopilnowania?

To kiedy będzie lany strop?

 

Dzięki za doping.

Oj tak - prosty projekt to podstawa.

Ale z drugiej strony to coś za coś - lepsze zagospodarowanie miejsca i ładniejszy wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stropu to na razie nie wiadomo.

Na początku tygodnia plany były na piątek.

Teraz zostały przesunięte bo jest dużo pracy z szalunkami i zbrojeniem.

Poza tym ta różnica poziomów w stropie pomiędzy częścią nad garażem i częścią pozostałą komplikuje sprawę.

 

Mam nadzieję, że połowa przyszłego tygodnia i strop będzie zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że robota wre aż miło! 8)

Cały czas kibicuję Twojej budowie i z zapartym tchem ogladam postęp robót.

Dobrze, że udaje Ci się zgrać dostawy w czasie. Gratuluję dokładnej ekipy i tego, ze wszywstko udaje się zrobić zgodnie z projektrm.

Tak więc wychodzi, że lepiej mieć prostrzy projekt, bo wtedy jest mniej do dopilnowania?

To kiedy będzie lany strop?

 

Dzięki za doping.

Oj tak - prosty projekt to podstawa.

Ale z drugiej strony to coś za coś - lepsze zagospodarowanie miejsca i ładniejszy wygląd.

Ja własnie zamierzam mieć projekt nie za skomplikowany, by było jak najmniej miejsc w którym mozna coś zepsuć... :wink:

Jak przyjadę na naszą łączkę to niedługo nie poznam okolicy... 8)

W każdym wypadku czekam na wylanie stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal9, tak jak napisał Ci w sms'sie, oglądałem w piatek Twoją budowę. Na prawde robi wrażenie. Ekipa też. Uwijają się jak mróweczki... :lol:

A jaki masz plan na ten rok?

W sumie ekipa spodonbała mi się, tak więc mam pytanie: do kiedy ich bedziesz wynajmował? I przede wszystkim masz do nich jakieś zastrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal9, tak jak napisał Ci w sms'sie, oglądałem w piatek Twoją budowę. Na prawde robi wrażenie. Ekipa też. Uwijają się jak mróweczki... :lol:

A jaki masz plan na ten rok?

W sumie ekipa spodonbała mi się, tak więc mam pytanie: do kiedy ich bedziesz wynajmował? I przede wszystkim masz do nich jakieś zastrzeżenia?

 

Po zalaniu stropu wymurują tylko niezbędne elementy poddasza i są "wolni". A tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy mają jakąś budowę czy nie, oni i tak równolegle prowadzą przynajmniej 2 czy 3 budowy. Jest ich w sumie z 8 czy nawet do 10 ludzi (w zależności od potrzeb), że mogą obsłużyć kilka budów równolegle. Jak gdzieś jest jakaś przerwa (np. po jakimś etapie) to przeskakują na inną budowę, jak są jakieś prostsze elementy to równolegle siedzą na kilku. Podobno w tamtym roku postawili 16 budynków (tylko prace murarskie).

 

Co do jakości pracy to poczekaj jeszcze kilka dni, aż podsumuję ich pracę.

Ogólnie starają się, majster myśli, stara się żeby wyszło jak najlepiej, ale jak to z robotnikami jest nie zawsze wymyślą dobrze, nie zawsze coś zauważą w projekcie. Dlatego też na bieżąco trzeba sprawdzać, czy wszystko jest tak, jak być powinno.

Niewątpliwą zaletą jest, że jak wytknie im się błąd to się przy nim nie upierają tylko szybko poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal9, tak jak napisał Ci w sms'sie, oglądałem w piatek Twoją budowę. Na prawde robi wrażenie. Ekipa też. Uwijają się jak mróweczki... :lol:

A jaki masz plan na ten rok?

W sumie ekipa spodonbała mi się, tak więc mam pytanie: do kiedy ich bedziesz wynajmował? I przede wszystkim masz do nich jakieś zastrzeżenia?

 

Po zalaniu stropu wymurują tylko niezbędne elementy poddasza i są "wolni". A tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy mają jakąś budowę czy nie, oni i tak równolegle prowadzą przynajmniej 2 czy 3 budowy. Jest ich w sumie z 8 czy nawet do 10 ludzi (w zależności od potrzeb), że mogą obsłużyć kilka budów równolegle. Jak gdzieś jest jakaś przerwa (np. po jakimś etapie) to przeskakują na inną budowę, jak są jakieś prostsze elementy to równolegle siedzą na kilku. Podobno w tamtym roku postawili 16 budynków (tylko prace murarskie).

 

Co do jakości pracy to poczekaj jeszcze kilka dni, aż podsumuję ich pracę.

Ogólnie starają się, majster myśli, stara się żeby wyszło jak najlepiej, ale jak to z robotnikami jest nie zawsze wymyślą dobrze, nie zawsze coś zauważą w projekcie. Dlatego też na bieżąco trzeba sprawdzać, czy wszystko jest tak, jak być powinno.

Niewątpliwą zaletą jest, że jak wytknie im się błąd to się przy nim nie upierają tylko szybko poprawiają.

To super!

Czy fundamenty też Ci wylewali? Bo ja mam plan by wylać je w tym roku, a resztę od wiosny 2006. Tak więc jak skończysz z nimi to czekam na opinię. Wiadomo, że niektóre osoby poznaje się po tym nie jak zaczynają, lecz jak kończa. A w dodatku poradzili sobie bez kibelka i baraczku na działce. Co jest bardzo duzym plusem na naszych olbrzymich działkach... :wink:

A potem bieżesz dekarzy, czy jakąś inną ekipę murarską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...