Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wynajmujesz mieszkanie--uważaj na lokatorów.


AGNIESZKA31

Recommended Posts

Sprawa podatków ma znaczenie, lecz nie typu prawnego w aspekcie najmu. Za to istotne w aspekcie taktycznym.

 

O ile najem nie był zgłoszony i podatkowany, to najemca ma znakomite narzędzie szantażu dla właściciela lokalu, faktem że może go zakablować do US.

 

Tym samym znakomicie redukuje się możliwośc skutecznego postraszenia niepłacącego.

 

Prawda, że zakablować może każdy, nie tylko najemca.

Dla hobbystów - można zakablować się samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...)jeśli ją wogóle znajde :( ,matka powiedziała ze wyjechała ze swoim gościem,i że ten facet to kryminał i ma nadzieje że już nie wrócą.

Masz adres zameldowania w umowie? Masz.

Dziewucha może sobie wyjeżdżać na drugi koniec świata...

I co z tego? Proces odbędzie się zaocznie, Ty wyrok będziesz miała w ręku, pójdziesz z nim do komornika a ten Tobie powie, że kobita nie dysponuje żadnym majątkiem. Wyrok będziesz mogła sobie powiesić na ścianie... :(

Ale wspomniane wyżej okoliczności W OGÓLE prawnie nie usprawiedliwiają jej, jako Twojego dłużnika.

 

Nie NIGDY WIĘCEJ LOKATORÓW, tylko warto wynajmować z głową.

Ciesz się, że się tak wyrażę, bo jeśli kobieta jest z dzieckiem a do tego bezrobotna, to z usunięciem jej z mieszkania miałabyś nie lada problem...

 

Jeszcze raz namawiam do zgłoszenia sprawy na policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa podatków ma znaczenie, lecz nie typu prawnego w aspekcie najmu. Za to istotne w aspekcie taktycznym.

 

O ile najem nie był zgłoszony i podatkowany, to najemca ma znakomite narzędzie szantażu dla właściciela lokalu, faktem że może go zakablować do US.

 

Tym samym znakomicie redukuje się możliwośc skutecznego postraszenia niepłacącego.

 

Prawda, że zakablować może każdy, nie tylko najemca.

Dla hobbystów - można zakablować się samemu...

 

Kochani, co Wy wypisujecie??? Jakie aspekty taktyczne? Jakie szantaże? :lol:

 

Jeszcze raz powtarzam, że kwestia podatków, alimentów, stopy zwrotu kapitału w ujęciu rocznym,... oraz jakiekolwiek inne NIE ZWIĄZANE ZE SPRAWĄ Agnieszki nie mają żadnego znaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz.

Szantaż, taki zwykły, ludzki.

Prosty donosik do US, który może Agnieszkę kosztować. Kasę. Grubą kasę. Więcej niż należności niepopłacone z najmu.

Oczywi ście warunek - najem niezgłoszony i niepodatkowany.

 

Oj Sp5es Kręciszonek z Ciebie, Kręciszonek... :lol:

Może napisz coś jeszcze o EWENTUALNYM braku ubezpieczenia OC samochodu Agnieszki...

Przepraszam, poddaję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agana napisał:

Wynajmowalam mieszkanie, które zdałam w stanie nienaruszonym, wręcz lepszym niż przyjmowałam (dokładniej sprzątnęłam po prostu ). Nie wspomnę o rachunkach płaconych zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Niestety nie dotrzymałam terminu wypowiedzenia (o 3 tygodnie za późno zgłosiłam) i wynajmujący nie oddali mi kaucji (niemałej zresztą, która miała pójść na pokrycie ewentualnych szkód poczynionych przeze mnie ). Może i moja wina, ale przecież i tak przez czas tego wypowiedzenia spokojnie zdążyli znaleźć chętnych.

 

Nie rozumiem Twojego oburzenia. :o

 

Jeżeli nie dotrzymałaś warunków umowy, to dlaczego Cię dziwi, że właściciel nie oddał Ci kaucji????

Po to była umowa, żeby się jej trzymać i uważam, że sprawa następnego wynajmu nie ma tutaj nic do rzeczy.

Dziwne jest Twoje podejście do sprawy. Jak właścicel nie oddał kaucji, to On jest be, ale jak Ty nie dotrzymałaś warunków umowy, to jesteś cacy.

 

Po to są właśnie kaucje, żeby nie wpaść w takie tarapaty jak AGIESZKA31. Gdyby miała kaucję, to nie miałaby takiego problemu jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)jeśli ją wogóle znajde :( ,matka powiedziała ze wyjechała ze swoim gościem,i że ten facet to kryminał i ma nadzieje że już nie wrócą.

Masz adres zameldowania w umowie? Masz.

Dziewucha może sobie wyjeżdżać na drugi koniec świata...

I co z tego? Proces odbędzie się zaocznie, Ty wyrok będziesz miała w ręku, pójdziesz z nim do komornika a ten Tobie powie, że kobita nie dysponuje żadnym majątkiem. Wyrok będziesz mogła sobie powiesić na ścianie... :(

Ale wspomniane wyżej okoliczności W OGÓLE prawnie nie usprawiedliwiają jej, jako Twojego dłużnika.

 

Nie NIGDY WIĘCEJ LOKATORÓW, tylko warto wynajmować z głową.

Ciesz się, że się tak wyrażę, bo jeśli kobieta jest z dzieckiem a do tego bezrobotna, to z usunięciem jej z mieszkania miałabyś nie lada problem...

 

Jeszcze raz namawiam do zgłoszenia sprawy na policji.

 

 

Zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelis - chodzi o zwykły rachunek ewentualnych zysków i strat.

Ewentualny zysk- zwrot kwoty 1300 zł + odsetki + zwrot kosztów sądowych.

Ewentualne straty - obligatoryjna grzywna z ustawy karno-skarbowej + naliczenie kwoty niezapłaconych podatków +odsetki od kwot tych podatków.

 

Wystarczy, że była lokatorka wpadnie na pomysł złożenia donosu.

 

Wiem, że ten przypadek jest inny - Agnieszka napisała:

Umowa została zarejestrowana w US....

 

I dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wystarczy, że była lokatorka wpadnie na pomysł złożenia donosu.

 

A jak wpadnie na pomysł, aby Agnieszce poprzecinać w samochodzie koła, albo powybijać okna, to co poradzisz...? Też będziesz to PRZELICZAŁ? Zastanów się.

Poza tym, jak widzisz są na forum inwestorzy, którzy nie "kręcą" z US...

I szacunek im za to.

 

Pomysły wybrnięcia z wyimaginowanych pułapek można mnożyć w nieskończoność... PO CO?

 

Po co wypisujesz farmazony?

Po co skakanie z tematu na temat???

Po co w końcu podejmujesz się "doradztwa" w kwestii, w której - jak widzę - nie masz bladego pojęcia??? Jak już "zbudowałeś..... mieszkasz.... odpoczywasz..." to może lepiej poczytasz gazetę? Sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Po co "doradzasz" w kwestii, w której - jak widzę - nie masz bladego pojęcia???

 

A Ty masz??

Gdy czytam Twoją wypowiedź o przecinaniu opon w samochodzie lub wybijaniu okien to wątpię. No... chyba, że jesteś praktykiem w tych sprawach.

 

Piszę o problemie prawnym. Pomijam aspekty pozaprawne.

Dlatego też nic nie napisałem o pomyśle Agnieszki:

czy od razu zlecic poszukiwania kolegom ze wschodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te kłótnie.

Polskie prawo chroni złodzei i bandytów i niewiele na to poradzimy. A jeśli zaczniemy kręcić z mafia to co- będziemy lepsi?Usatysfakcjonowani?

Skarbówka doczepi sie do zwykłego Kowalskiego ,a zostawi w spokoju firmę nie płacąc setek tysięcy zł.Tak to u nas wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelisie komentarz Wowki był wywazony, nie rozumiem czego go tak atakajusz - opisał tylko jeden z czynników ryzyka ewentualnej drogi prawnej, zaznaczył też że jeśli zarejestrowała umowę to ten problem odpada - cytuję

 

Jeśli jednak zarejestrowałaś umowę w US i płaciłaś z tego tytułu należne podatki to zapomnij proszę o tym co napisałem powyżej.

 

Agnieszka odpisała że zarejestrowała umowę w US - i chwała jej za to :D

 

Pracowałem w kontroli podatkowej i czasami wpadaly mi sprawy z donosów - nawet nie wiesz jakie świństwa ludzie potrafią sobie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu...Ciekawa jestem czy komuś udało sie w podobnej sytuacji uzyskać zwrot pieniedzy.

 

Agnieszko,

według mnie powinnaś postąpić tak:

- rachunki zapłacić, bo Ci odetną np.prąd

- wezwać lokatorkę do zapłaty należności listem poleconym ze zwrotnym poświadczeniem odbioru

- w liście wyznaczyć termim uregulowania należności

- czekać aż wróci do Ciebie zwrotka

- oddać sprawę do sądu

 

Sprawa może się odbyć bez obecności dłużnika i jeżeli wyrok będzie dla Ciebie korzystny (a nie widzę podstaw żeby było inaczej - miałaś oczywiście w umowie napisane, że to lokator pokrywa rachunki?), to oddasz do komornika w celu ściągnięcia długu - nie wiadomo tylko czy jest z czego ściągać, bo jeśli to osoba niepracująca, to nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te kłótnie.

Polskie prawo chroni złodzei i bandytów i niewiele na to poradzimy. A jeśli zaczniemy kręcić z mafia to co- będziemy lepsi?Usatysfakcjonowani?

Skarbówka doczepi sie do zwykłego Kowalskiego ,a zostawi w spokoju firmę nie płacąc setek tysięcy zł.Tak to u nas wygląda.

 

Napisała kobieta, która ma problem z długiem.

Nie jestem w stanie przejść obojętnie obok sytuacji, w której pisze się o poważnej sprawie jakby tematem była jutrzejsza pogoda... Pisze się w dodatku BEZ SENSU robiąc przy tym kołomyję w głowie zainteresowanej i reszty Forumowiczów.

 

Którym przepisem nasze prawo (lub jakiekolwiek inne) prawo chroni złodziei i bandytów?

 

O jakim kręceniu z mafią piszesz?

 

Podłamana kobieta zamieściła post o tytule "Wynajmujesz mieszkanie--uważaj na lokatorów" a nie "Skarbówka doczepi sie do zwykłego Kowalskiego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelisie komentarz Wowki był wywazony, nie rozumiem czego go tak atakajusz - opisał tylko jeden z czynników ryzyka ewentualnej drogi prawnej, zaznaczył też że jeśli zarejestrowała umowę to ten problem odpada - cytuję

Moi Drodzy, jeszcze raz...

Aspekt podatków nie jest związany ze sprawą!

"Zanim zaniesiesz pozew do sądu to przypomnij sobie czy..."

Jakie jeszcze bezsensowne czynniki ryzyka zaproponujecie Agnieszce...? Czynniki ryzyka, które nie mają żadnego wpływu na jej problem: egzekucję długu, dochodzenie swego...?

 

Pomijając pozamerytoryczny związek z długiem jeszcze raz pytam: o jakiej piszecie rejestracji umowy w US???

 

Pracowałem w kontroli podatkowej i czasami wpadaly mi sprawy...

:lol:

 

Jak widzę, na tym (i nie tylko) forum można wszystko napisać. Gorzej z odpowiedzialnością za słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...