Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wynajmujesz mieszkanie--uważaj na lokatorów.


AGNIESZKA31

Recommended Posts

eee zaraz, a to nie jest tak, że płacicsz od takiej kwoty jaką dostajesz w całości od najemcy? no chyba, że przepiszesz na niego liczniki tzn, media i każesz mu płacić osobiście za czynsz do administracji osiedla to wtedy tobie zostaje zapłącić podatek do US od uzyskanej kwoty...? :roll:

No, słyszałem głosy że niektórzy nadgorliwi urzędnicy w różnych US-ach tego mogą wymagać. Niekoniecznie zaraz przepisywać licznik, ale rzeczywiście teoretycznie opłacać media powinni najemcy. U mnie na szczęście jest tak jak pisałem. Póki co, i oby tak zostało ;)

Tak na wszelki wypadek kazałem sobie płacić w dwóch przelewach: czynsz - raz, opłaty - dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja w tym roku mam na zasadach ogólnych, bo remontowałem mieszkanie. Od przyszłego roku przechodzę na ryczałt, bo nie bede miec co odpisać.

 

apropos zasad ogólnych (czyli wg skali podatkowej) to czy jako koszt uzyskania przychodu można odliczać oprócz opłat eksploatacyjnych (gaz,prąd,woda,kabelTV) także comiesięczny czynsz płacony na rzecz osiedla? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co niepotrzebnie ekscytowac zainstaniala sytuacja. Nie trac czasu na grozby , wizyty itp. Poswiec godzinke na napisanie pozwu- w trybie nakazaowym, za 3 misiace dostaniesz z sadu wyrok- nakaz zaplaty. Pobierz klauzule wykonalnosci , zanies papiery do komornika. Koszty beda niewielkie bo i kwota jest stosunkowo mala .No i masz delikwentke w garsci do konca zycia....

 

Ps . pisze bo sam przez to przechodzilem, z tym ze ja jeszcze musialem "przekonac" lokatorke zeby sie wyprowadzila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...