Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie, że dobrze :lol: Będziemy jeszcze w trakcie malowania i płytkowania i bez drzwi wewnętrznych ale jakoś przeżyjemy :D Najbardziej mnie martwi, że nie będę tam miała internetu przez najbliższy rok :o Nie wiem jak ja to przeżyję... Dobrze, że choć w pracy trochę sobie poczytam co u was...

 

Pozdrawiam wszystkich Kryształowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chcialibyśmy wszystkich pozdrowić bardzo serdecznie. Planujemy rozpoczęcie budowy w przyszłym roku na wiosnę, obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu. Kryteriua naszego wyboru to: nie za duży, prosty w budowie i nie za drogi dom. Wpadł nam w oko właśnie Kryształ i dzięki Waszemu formu coraz bardziej się do niego przekonujemy.

Na razie to tyle, a i gratulujemy wszystkim zaawansowania budowy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku chcielibyśmy zakupić projekt. Zastanawiamy się jednak czy nie poszerzyć domu o 1 m od strony garażu i przesunąć wóczas garaż o ten 1m tak by odległość od balkonu była większa. Wówczas garaż by byl w kształcie odwróconej litery L. Trochę nas razi dach nad garażem, który styka sie praktycznie z balkonem. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, poszerzenie z obu stron na pewno by było idealne, niestety nie mamy na tyle szerokiej działki. Musimy dokładnie wszystko przeanalizować, dołożona bryła garażu tak blisko wejścia trochę mało atrakcyjnie wygląda. Zobaczymy, teraz prowadzimy burzę mózgów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Kryształowicze!!!

Wreszcie po 9 m-ch odobraliśmy pozwolenie na budowę (donoszona ciąża - zwariować można). Dzisiaj dostałam wycenę od jednego z poleconych wykonawców i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać - STAN SUROWY OTWARTY Z POKRYCIEM DACHU CERAMIKĄ - JEDYNE 217 000 + vat, całość 400 000 + vat

 

KTO DA WIĘCEJ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło ,że kogoś kosztuje to więcej niż mnie :o Cena powalająca nie powiem.Dziś wiem ,że budowa domu to duże wyzwanie,ale ja za stan surowy zamknięty z całkowitym podpiwniczeniem zapłaciłam ok 70 tyś mniej.Jest ciężko załatwiać wszystko samemu,ale to jest to do przejścia i troszkę kasy w kieszeni zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Kryształowicze!!!

Wreszcie po 9 m-ch odobraliśmy pozwolenie na budowę (donoszona ciąża - zwariować można). Dzisiaj dostałam wycenę od jednego z poleconych wykonawców i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać - STAN SUROWY OTWARTY Z POKRYCIEM DACHU CERAMIKĄ - JEDYNE 217 000 + vat, całość 400 000 + vat

 

KTO DA WIĘCEJ???

 

Spuść ich na drzewo.Rozsadnie systemem gospodarczym wybudujesz bardzo dobrej jakosci urzadzony Kryształ za 400 tys. zł.Troche Cie to bedzie kosztować zdrowia,ale da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kochani Kryształowicze!

 

Dziękuję za Wasze opinie. Przyznam. że początkowo byłam załąmana, ale powoli dochodzę do siebie po tej wycenie!

Macie rację, trzeba budować samemu, a nie dawać się tym co żerująbo koniunktura sprzyja.

 

Teraz mam kolejny problem, bo walcze z kosztorysem, który muszę złożyć wraz z wnioskiem kredytowym - w poniedziałek!!!

Jeśli ktoś z Was jest w stanie mi pomóc, błagam, będę bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kochani Kryształowicze!!!

Wreszcie po 9 m-ch odobraliśmy pozwolenie na budowę (donoszona ciąża - zwariować można). Dzisiaj dostałam wycenę od jednego z poleconych wykonawców i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać - STAN SUROWY OTWARTY Z POKRYCIEM DACHU CERAMIKĄ - JEDYNE 217 000 + vat, całość 400 000 + vat

 

KTO DA WIĘCEJ???

 

 

Trochę nie wierzę w to co widzę. Może warto poszukac po obecnych budowach w okolicach. Porozmawiać popytać. Czasem warto się trochę nagimnastykować.

 

W dalszym ciągu nie wierzę, że sa takie ceny.

:o

Pozdrawiam, :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...