Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

a może Ktoś z mieszkających już w krysztale lub posiadający stan surowy napisałby dla tych zaczynających na wiosnę ilości materiałów w jakie należy się zaopatrzyć :D .

 

Hej

 

A z czego zamierzacie budować?

Cegła - i jaka porotherm, max?

czy pustak czy jeszcze coś innego. W sumie na poczatek bloczki na fundamenty a potem to tylko materiał na ściany jest najbardziej potrzebny a potem juz ekipa mówi co i ile zamówić (przynajmniej u nas tak było)

 

******

 

 

co do fachowców podzialm podzialam opinie w całej rozciagłości, zaczna cos i pójda w czort i czekaj aż łaskawie bandyci znowu sie pojawią.

 

Teraz wykańczamy powoli środek, a właściwie polega to na poprawianiu tynków wewnętrznych żeby wygladały na wewnętrzne a nie na barana - i na razie odpukać Panowie sa słowni, w mairę szybcy i na jednego z nich mozńa jako tako polegać, i podoba mi sie to co robi, coś doradzi podpowie itp.Własnie w kuchni musiałam zabudować rurki od wyciągu bo mam kuchnię po przeciwnej stronie komina, wiec pomysłał, doradził, zrobił i podoba mi sie to. Odpukać, nie jest najgorzej.

 

 

******

 

Najgorzej jest z kosztami

 

miało zakończyć sie na 250 ale 300 już pękło i nadal ciągnie:)))

 

Wszystkie pozwolenia, inwentaryzacjie, plany, mapki, uzgodnienia, łacznie z podłączeniami gazu.....Pancio krzyknąl 11 tyś.......

 

 

***** A teraz coś z innej beczki :p

 

 

****************POGODNYCH, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH, ŚWIĄT, PREZETNÓW POD CHOINKĄ MAŁYCH I DUŻYCH I POGODY DUCHA ORAZ DUŻO WYTRWAŁOŚCI W NOWYM ROKU 2008**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech - kominek....

myślę, że to może być bardzo relaksujące doświadczenie popatrzec przy wszystkich budowlanych przeciwnościach na strzelający ww własnym kominku ogień - wtedy na pewno wykrzesać można w sobie trochę ognia do dalszego wysiłku :)

 

 

Asia!!

 

To święte słowa!! Tak właśnie jest, najpierw przychodzę wkurzam sie, że to że tamto, że jeszcze coś, a potem usiądę przed kominkiem i wszsytko mi odchodzi, :))))i jakos lżej sie robi patrząc na ten ogień.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i .... po Świętach :D

co do matariału, to zdecydowaliśmy się na porptherm 25 + ocieplenie (miał być pustak, ale wtej chwili cena 1m2 kosztuje tyle samo co 1m2 ściany z porothermu).

:D mamy juz pozwolenie na budowe...

Pozdrawiam cieplutko i życzę wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam w Nowym Roku!

 

To ile teraz kosztuje pustak a ile porotherm??

 

 

W porothermie co do ilości Ci nie podpowiem, bo my budowaliśmy z pustaka.

Dopiero tydzień temu wlaczyli nam gaz, wiec tylko piec na ściane i grzejniki i można grzać. Koszt gazu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania :o

Dobrze, że już to przełknęliśmy.

 

Teraz jesteśmy na etapie wykańczania łazienki na dole. Zaraz zamówię też parapety aby było na czym opijać :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Asia,

 

Wcale sie nie dziwię, jakbym przejeżdzła koło Kryształa też byłabym ciekawa. Ale jedyny jaki mogę oglądac to mój :D

Teraz to na zewnatrz juz nic sie nie dzieje. Ale i tak sie nie możemy na niego napatrzyć. Wiadomo jak cos jest swoje to i najwspanialsze na swiecie :) hahaha :lol:

 

Współczuję Wam z tym załatwianiem, bo jeszcze taki ogrom pracy przed Wami jak juz sie weźmiecie za to budowanie. Ale będe kibicowac i trzymać mocno kciuki :)

 

A teraz pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam Kryształowiczów po kilkumiesięcznej przerwie :D

Widzę, że nasze grono się powiększa. No i widzę, że na jesieni dużo się działo na budowach.

My mieszkamy sobie w domku od 7 września. Ile nas nerwów kosztowało mieszkanie w niepomalowanym domu i bez płytek na podłodze, to wiemy tylko my 8) Wykańczamy domek powoli bo kasy już prawie nie ma. Dzisiaj np. panowie skończyli robić nam podbitkę i właśnie montują nam balustradę na balkonie. Nie mamy jeszcze zrobionego cokołu i nawiezionej ziemi. Taras z kostki będzie dopiero w marcu.

Bardzo, bardzo dużo jest do zrobienia również wewnątrz, ale wszystko wynagradza mi gorąca herbata przy kominku w moim własnym domu na moim własnym kawałku planety :lol:

Przez te kilka miesięcy nie miałam dostępu do internetu (teraz jestem w pracy), ale są widoki, że może w przyszłym tygodniu w końcu będę on-line. Na początku czułam się jak na odwyku - nawet mała depresja mnie nie ominęła :wink:

Acha - najważniejsze - do teraz nie mamy podłączonego gazu! Wyobrażacie sobie? Mieli nam podłączyć do końca września - jest koniec lutego i tylko terminy przesuwają. Mamy chyba jakieś chody tam "na Górze" bo zima była lekka. Ogrzewamy dom kominkiem (mamy grawitacyjne DGP) i muszę przyznać, że nam wystarcza. W domu jest średnio 19oC czyli nie tak źle - można się o dziwo przyzwyczaić :o :D

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Asiula :D Jak miło,że się odnalazłaś.Bez Ciebie ,Metrxa nasz wątek jakoś upada.Chyba wszyscy są zapracowani,albo nie lubia pisać :wink: Dzisiaj ja sie pochwalę.Oknami się chwaliłam,mamy tez zrobiony stryszek,prąd się powoliiii robi :evil: ,w kolejce czeka pan od wod-kan.Dzisiaj zaczęliś my porządki wokół domu.Jest straszne błoto,wię idzie to powoli.Mąż tnie drzewo na kawałki,którymi grzejemy w domku-piecyk po babci.Jest już przytulniej.Ja zrobiłam projekt kuchni,dolnej łazienki-kafle wybrane.Nie mogę się doczekać kiedy będą tynki i wylewki,bo wtedy zrobi się znowu bardziej domowo.Pozdrawiam :wink: wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - wszyscy zapracowani bo pogoda taka, że tylko budować! :lol:

Basiu - to pokaż nam swoje okna! Chyba nie widziałm nigdzie tu twoich fotek z budowy.

A my mamy od jutra tydzień urlopu i też planujemy porobić porządki wokół domu.

Właśnie sobie szukam w necie inspiracji do ozdoby okien. Nie mogę już patrzeć na te firany, które powiesiłam w salonie jako tymczasowe 8) No a reszta okien golusieńka.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Kryształowiczów. Przepraszam za długie milczenie :oops: , ale obiecuję się poprawić. Będę walczyła z moją chorobą, której nazwa (po całym dniu w pracy przy komputerze) to komputerowstręt.

Załatwianie formalności zajęło nam niewiele ponad 3 miesiące, w tym od momentu złożenia wniosku na wydanie pozwolenia do jego otrzymania niecałe 3 tygodnie.

Cała reszta potoczyła się jeszcze szybciej. Materiał na postawienie domu w stanie surowym już jest. Całe szczęście, bo pogoda sprzyja budowaniu, więc i nasz wykonawca też się odezwał, że zaczyna już robotę. W szybkim tempie kupowaliśmy garaż na budowę, który przywieźli jeszcze szybciej bo z dnia na dzień, a mówili o terminie 10-dniowym, geodeta (godny polecenia) wczoraj wytyczył budynek…

Mąż już ma problemy z koncentracją i wczoraj mi oświadczył, że zadania do wykonania mam mu przedstawiać na piśmie. A tak na poważnie to chodzi o to, że robi na zmiany i w związku z budową ma braki w spaniu. A to dopiero początek, co będzie później…? :o

Moja młodsza pociecha jest pierwszym pomocnikiem taty, nie odstępuje go na krok, gdy wybiera się na działkę i o niczym innym nie mówi, tylko o domu, w którym będą DWIE łazienki. Prawdziwa Kobietka, prawda? :wink: I to ona właśnie, a nie ja już „pracowała” łopatą, która jest niewiele mniejsza od niej.

To by było tyle na dobry początek.

Basiu cieszę się z postępów na Twojej budowie, mam w pamięci jeszcze ten stan sprzed położenia dachówki. Wiosna blisko i tylko patrzeć jak grzyby po deszczu będą rosły nasze domy.

Pozdrawiam wszystkich wiosennie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...