Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Asiula jak się cieszę,że się odezwałaś.Mam nadzieję,że internet już działa.My powoli budujemy :-? Mamy prąd w domku i już nawet działa-w garażu,a reszta po tynkach.Robią wode i kanalizację.Po wekendzie majowym umówione tynki.Potem c.o. i nie wiem co dalej.Ale muszę się pochwalić.Mamy wytynkowane 4 piwnice.Robota własna.Zawzięliśmy sie z mężem i zrobiliśmy-ja głównie kibicowałam.Podobno wyszło super,a mąż robił to po raz pierwszy.Teraz spróbujemy wylewki.Piwnice miały być małym kosztem zrobione i udaje się to osiągnąć.Cieszę się bardzo.Pozdrawiam Cię Asiu.A może jakieś zdjęcia?Ten taras mnie interesuje,a cała reszta też.Pochwal się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz:Ze względów akustycznych.Wełna lepiej wycisza.Jest droga stad 44 PTH i tylko 8 cm wełny.Ja mam okolicę cichą.Ale jak ktoś mieszka obok jakiejs ulicy to tylko wełna na izolację zewnętrzną.

 

Polecam wentylację mechaniczną.Super sprawa.Z GWC jeszcze nie korzystałem(czekam na lato).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz:Ze względów akustycznych.Wełna lepiej wycisza.Jest droga stad 44 PTH i tylko 8 cm wełny.Ja mam okolicę cichą.Ale jak ktoś mieszka obok jakiejs ulicy to tylko wełna na izolację zewnętrzną.

 

Polecam wentylację mechaniczną.Super sprawa.Z GWC jeszcze nie korzystałem(czekam na lato).

 

 

Co do wełny - jak najbardziej :) Chyba też lepiej przepuszcza wilgoć niż styropian.

Zastanawia mnie tak duża grubość ściany z PTH. Muszę sprawdzić wytrzymałość tego materiału ale na pewno jest spora. Z tego co wyczytałem dla ściany nośnej dwuwarstwowej - cegła (bloczek, pustak itd) ma za zadanie przenieść obciążenie tylko i wyłącznie. Warstwa ocieplenia odpowiada za izolację cieplną. I tak się zastanawiam jakie jest optimum co do ściany i ocieplenia. Tabele podają, że Ytong 36,5 może być jako jednowarstwowa, zatem Ytong 24 + ocieplenie (12cm wełna) też spełni normy wartości współczynnika przenikania ciepła 0.22 W/m2*K - nawet z zapasem (bo min. to 0,3W/m2*K). Tylko czy będzie wystarczająco 'mocna'? Dlatego chyba też będę budował z bloczka 30cm + 12cm wełny. Niedługo mam spotkanie z architektem i zobaczę co on powie.

 

Pozdrawiam,

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło popatrzeć na te rosnące Krystzały. Niektóre już żyją pełnią życia ich mieszkańców - a zdjęć ani widu ani słychu :lol:

a niektórzy tylko tyle radośći mogą mieć topiąc się od dwóch lat w papierach zamiast budować :-/

ale (chociaż nie chcę zapeszać) może właśnie pojawia się światełko w tunelu....

 

Dlatego też niniejszym baaaaardzo proszę o chwalenie się sukcesami: Iza, Parr, Asiula - pokażcie choć trochę ;-)

 

Pozdrawiamy cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem po przerwie i po raz kolejny wątek Kryształowiczów i zauważyłem często pojawiające się pytanie o kosztorys. Myślę, że podawanie cen poszczególnych etapów jest mało przydatn ze względu na ciągle zmieniające się ceny. Bardzo pomocne byłoby natomiast zebranie w jednym wątku istotnych wymiarów. Poniżej postaram sie wypisać to co udało mi się znaleźć oraz co mogłoby się przydać przyszłym budującym:

 

1. Powierzcnia dachu:

2. Ilość gąsiorów:

3. Powierzchnia podbitki:

4. Ilość zbrojenia fundamentów:

5. Ilość betonu przy fundamentach monolitycznych (w całości):

6. Ilośc betonu przy fundamentach z bloczków:

7. Ilość cegieł przy ścianach z pusatka MAX (gr.29 cm):

8. Ilość pustaka przy ścianach porotherm ( rg. 24):

9. Ilość betonu przy stropie typu TERRIVA:

10. Ilość betonu przy stropie monolitycznym

11. Powierzcnia ścian zewnętrznych ( do elewacji zewn.): 218m2

12. Tynki wewnętrzne (ściany + sufit): 440m2

13. Posadzki (plus garaż): 199m2

14. Ocieplenie poddasza - ilość w m2: 107 m2

15. Ilość drewna na więźbę dachową

 

Jeżeli dysponujecie takimi informacjami to proszę dopisywać, jeżeli pominąłem jakieś istotne to równiez proszę dopisać. Myslę, że takie lub podobne zestawienie pomoże w przyszłości nowym Kryształowiczom w zrobieniu kosztorysu oraz ustawieniu transz przy dla banku.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adanek

Witam wszystkich!

My także zdecydowaliśmy się na Kryształ, wersja w odbiciu lustrzanym, choć decyzja łatwa nie była :) Projekt już zamówiony, mam nadzieję, że jutro już przyślą. Działka czeka na fundamenty, ekipa zaklepana, nic tylko "wydeptać" pozwolenie ;) Wstępnie nastawiamy się na porotherm, ale ostateczna decyzja nie zapadła i pewnie szybko nie zapadnie. Plan minimum (a może raczej życzeniowy) to fundamenty w tym roku i pierwsza wigilia w domu w 2009 :D Jeżeli buduje ktoś na śląsku (ewentualnie już wybudował), a najlepiej w okolicach Tychów, to bardzo proszę o kontakt - bardzo bylibyśmy wdzięczni za możliwość obejrzenia i każdą radę.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...