Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Podciągnę wyżej. Może w końcu znajdę kogoś kto KRYSZTAŁ buduje, widział, bądź się tym projektem interesuje.

 

Pozdrawiam

Maciej

 

Witam,

ja również jestem zainteresowana projektem Kryształ.

Otrzymałam nawet rzuty tego domu (wzorce do celów informacyjnych). Bardzo mi się podoba i chociaż decyzję o kupnie projektu podejmę dopiero za kilka tygodni, myślę że to będzie ten. Interesuje mnie wersja lustrzana (ze względu na usytuowanie działki względem stron świata). Checę wprowadzić parę zmian (np. poszerzyć od strony garażu o 1 m lub wydłużyć o 1 m w stronę ogrodu). Ale chcę się jeszcze dowiedzieć czy to nie będą zbyt skomplikowane i kosztowne zmiany (dach).

Na razie ciągle oglądam rzuty i wymyślam :D , a mój mąż ma mnie już dosyć.

 

Pozdrawiam

 

Asiula77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Ja z rzutami byłem u architektów i wstępnie zaakceptowali moje zmiany. Ja też wezmę lustrzane odbicie. Chcę przedłużyć garaż o 0,5 m i powiększyć przez to kotłownię ( chcę mieć piec na paliwo stałe) Zamienię również kotłownię z łazienką na dole. Bez sensu żeby komin był w łazience od pieca żeby ciągnąć długą poziomą rurę do komina. W jadalni powiększę okno ( połączę dwa istniejące. To chyba na tyle. Zmienię materiał na ściany i wewnątrz ściany chcę zrobić z silki 12 cm

 

Mam nadzieję, że pojawi sie więcej zainteresowanych tym projektem i stworzymy silna grupę. A jakby ujawnił się ktoś kto KRYSZTAŁ juz wybudował... to było by super.

 

Pozdrawiam

Maciej[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podoba mi się ten pomysł z zamianą łazienki i kotłowni. Co do materiałów, to jeszcze jestem na etapie zaznajamiania się z tematem. Mam jeszcze trochę czasu. Nawet nie wiem, czy budowę rozpoczniemy w tym roku czy dopiero w przyszłym.

A czy myślałeś o zmianach na poddaszu? Ja chcę zrobić większą łazienkę (żeby zmieścił się jeszcze prysznic) i zrezygnuję z jednego pokoju, z którego chcę zrobić drugą garderobę.

Też jestem ciekawa czy ktoś już wybudował Kryształ. A czy ty jesteś już zdecydowany na niego na 100%? Ja dopiero niedawno znalazłam ten projekt. Wcześniej zastanawiałam się nad C100 z Muratora (jest trochę bardziej przestronny) ale jak zobaczyłam Kryształ to tamten od razu "odpadł".

 

Pozdrawiam

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzwoniłem do pracowni kajobrazy. Pytałem o projekt i zmiany. Dopuszczają wszelkie zmiany ( w granicach rozsądku oczywiścia) na etapi adaptacji projektu.

 

Pytałem też o budowę która jest we Wrocławiu ale wspomnieli, że jest to stan surowy bez dachu i niewiele jest na razie do oglądania.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj

 

Więźba płatwiowo kleszczowa. Strop trzyma się na belkach. HEB 200 i 220. Jeden między jadalnią a kuchnią drugi między jadalnią a salonem. Dzwoniłem do architekta i można bez problemu zamienić na podciąg żelbetowy ale wylezie ze stropu na 8-10 cm.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
wraz z żoną wybraliśmy projekt KRYSZTAŁ, gdyż spełnia on jako jeden z nielicznych warunki decyzji o zabudowie, a ponadto nawet nam się podoba, jednak poszukujemy kontaktu z osobami które ten projekt realizują, :cry: prosimy chociaż o stronę gdzie można oglądnąć zdjęcia z realizacji, pozdrawiam, Muszyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam, oczekujemy z niecierpliwością, interesuje nas jeszcze koszt budowy stanu surowego zamkniętegom, ciekawe, czy faktycznie można ten budynek postawić za kwotę jaka widnieje na stronie biura projektowego, jest to kwota netto około 120 000 zł, ponadto jakie ogrzewanie pan planuje, my mamy zamiar rozpocząć zabawę z tym domkiem w przyszłym roku, zależy to od przychylności banku przy załatwianiu kredytu, i chcemy postawić piec na paliwo stałe, dlatego projekt trzeba lekko przemalować, aby piec miał dostęp do komina, myslę o zamianie pomieszczenia gospodarczego z łazienką na parterze,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z moich wstępnych wyliczeń wynika że da się ten domek tanio wybudować. Takiego (taniego) projektu szukaliśmy 2 lata. Myślę zmieścić się w max 200 000. Oczywiście zaraz podniosły by sie głosy, że za tyle sie nie da... ale to ja tam będę mieszkał a nie oni :) Odnośnie kotłowni - projekt sie adaptuje i dokonaliśmy zmian na dole. Przedłużyliśmy garaż o 1 m i zamieniliśmy łazienkę z kotłownią. NIe wiem jeszcze tylko dokładnie jakie rozmiary będą miały łazienka i kotłownia i czy zrobię długą łazienkę i długą kotłownię czy kotłownię w kształcie L. To rozstrzygnę w czasie budowy. No i wejście oczywiście od garażu.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam. według mnie również można postawić ten domek za mniejszą cenę niż jest ujeta w kosztorysie, szczególnie że dużo czynności można wykonac we własnym zakresie, lub z pomocą znajomych, ta kwota to jest stan surowy zamkniety czy pod klucz? Może to być głupie pytanie ale ja już cuda widziałem i słyszałem dlatego wolę się upewnić.

Ponadto Pana rozwiązanie z zamianą łazienki z pom.gospodarczym jest ciekawe. Ja z tym projektem byłem już u kilku osób będących w temacie (mozliwość adaptacji projektu) i każdy mi proponował takie rozwiązanie, aby zamienić te pomieszczenia miejscami i wejście do kotłowni przez garaż. Myslę że jest to jedno z prostrzych i funkcjonalnych rozwiązań.

Jeszcze raz pozdrawiam, życzę szybkiego kopania fundamentów i ładnej pogody przy stawianiu murów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...