Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Basiu - kupiłam chyba (z tego co pamiętam :roll: ) 30m3 na ściany zewnętrzne. Ale na posadzkę to nie pamiętam ile (jestem teraz w pracy). Sprawdzę później.

 

Parr - zdjęcia kabelków chyba nie są takie pasjonujące :lol: Ale bardzo się cieszę nawet z naszej rozdzielni w garażu (jak to nigdy nie wiadomo co może dać taką radość :lol: :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Podoba mi się ten projekt i domki już wykonane przez niektóych z Was. Działkę mam szerokości 20 m z wjazdem od północnego-wschodu tak więc projekt ten idealnie na nią pasuje. Chciałbym jednak dokonać pewnych zmian. Chciałbym poszerzyć domek o ok. 1 m od strony kuchni lub po 0,5 m z obydwu stron i wyciągnąć lekko wiatrołap, żeby był nieco wiekszy, zamienić dolną łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym, przesunąć górną łazienkę i poprzestawiać nieco ścianki działowe na górze.

Czy takie zmainy będą wogóle możliwe i jaki może być ich koszt? Czy może na podstawie tego projektu zrobić projekt indywidualny u architekta?

 

Z góry dziękuję za odpowiedźi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podoba mi się ten projekt i domki już wykonane przez niektóych z Was. Działkę mam szerokości 20 m z wjazdem od północnego-wschodu tak więc projekt ten idealnie na nią pasuje. Chciałbym jednak dokonać pewnych zmian. Chciałbym poszerzyć domek o ok. 1 m od strony kuchni lub po 0,5 m z obydwu stron i wyciągnąć lekko wiatrołap, żeby był nieco wiekszy, zamienić dolną łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym, przesunąć górną łazienkę i poprzestawiać nieco ścianki działowe na górze.

Czy takie zmainy będą wogóle możliwe i jaki może być ich koszt? Czy może na podstawie tego projektu zrobić projekt indywidualny u architekta?

 

I jeszcze pytanko : czy w okolicach Szczecina ktoś buduje "Kryształa"?

 

Z góry dziękuję za odpowiedźi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj e_tomi :D

 

Myślę, że można zrobić projekt indywidualny na podstawie tego naszego. Tak zrobił Reksio (poczytaj początek wątku).

Co do przestawiania ścian działowych to można je zrobić (chyba wszyscy, którzy budowali Kryształ w większym lub mniejszym stopniu mają ściany na górze poprzestawiane :D - jak komu pasuje). I tu nie ma raczej dodatkowych kosztów. Jeśli chodzi o poszerzenie budynku itp., to są to zmiany, na które musi wyrazić zgodę projektant domu. Do tego zmieni się chyba lekko konstrukcja dachu, więc potrzebne będą nowe wyliczenia. To będzie trochę więcej kosztowało niż zwykła adaptacja budynku.

To wszystko nie ma znaczenia jeśli zrobisz projekt indywidualny - z tego co wiem taki projekt jest dużo droższy ale wybudujesz dom, który pod każdym względem będzie ci odpowiadał.

 

Nas nie było stać na projekt indywidualny. W Krysztale pozmienialiśmy tylko ściany na górze i łazienkę z pom. gosp. No i wydłużyliśmy garaż o 1,5 m (na to mieliśmy zgodę projektanta - bezpłatnie). Efekty w naszym dzienniku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram pozwolenie na budowę.Za chwilę jadę na działkowe spotkanie z wykonawcą ,który musi zobaczyć jak to wygląda i co dalej.Mam nadzieję,że nie utopimy się znowu.Dzisiaj już nie pada więc jest szansa.Murarz okresli się z terminem,ale mówił,że musimy zacząć w marcu,bo tak ma poustawiane inne roboty.Oby nie zmienił zdania,bo mam już dość tego czekania :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTH Wienenbergera 24 z Czech po k...mac 8.4 zł brutto. - kupione,a raczej zafakturowane.Bo niektore hurtownie teraz po prostu ludzi oszukuja.Ta podobno jest z polecenia.Jak bedzie -zobaczymy. Wychodzi m2 sciany po 92 zeta.Brak słów.

Silka na sciany wewnetrzne -szukam...

 

Jest taka slaska chorba na "K",ktora mnie dopadła....(kurwica-dla ludzi spoza Slaska ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja pierdykam jaka cena :o jakiś koszmar - wiem że nic nie ma, ale przegięcie pały. Zła jestem , że nie kupiłam zimą tych materiałów, miałąbym wszystko za cene tego co teraz wyjdzie mi na ściany zewnętrzne. No a przeciez kryształ ma trzy kominy i na to tez nie mało wychodzi. nie mówiąc już o scianach wewnętrznych. Chyba w desperacji zastanawiam sie nad ytongiem, chociaż, nikt nie potrafi powiedzieć dokładnie dlaczego nie. Na porotherm trzeba czekać min. miesiac, Max - to ogólnie przepłata 10 tyś. a o suporexie nawet nikt nie chce gadać bo schodzi na pniu. A ja po świętach mam juz ekipę. Niezły czad jak nie bedzie materiału do budowy. :evil:

Kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja pierdykam jaka cena :o jakiś koszmar - wiem że nic nie ma, ale przegięcie pały. Zła jestem , że nie kupiłam zimą tych materiałów, miałąbym wszystko za cene tego co teraz wyjdzie mi na ściany zewnętrzne. No a przeciez kryształ ma trzy kominy i na to tez nie mało wychodzi. nie mówiąc już o scianach wewnętrznych. Chyba w desperacji zastanawiam sie nad ytongiem, chociaż, nikt nie potrafi powiedzieć dokładnie dlaczego nie. Na porotherm trzeba czekać min. miesiac, Max - to ogólnie przepłata 10 tyś. a o suporexie nawet nikt nie chce gadać bo schodzi na pniu. A ja po świętach mam juz ekipę. Niezły czad jak nie bedzie materiału do budowy. :evil:

Kosmos.

 

Ja tez sobie pluje w brode,ze nie kupilem materialu zima.Kto przewidzial takie szalenstwo?Kominy bede mial dwa -jeden dla kondensatu(choc jeszcze nie wiem jakiej mocy,ponizej 21kw mozna nie robic komina),drugi do kominka.Planuje systemowy-chyba Schiedla lub IBF.Wentylacja bedzie mechaniczna z reku.

 

Iza jak Ty nie masz jeszcze zadnego towaru no to bedzie ciezko ruszyc po swietach..Chyba,ze masz bloczki fundamentowe.To juz cos zaczniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha- no fundamenty to już mam - w zeszłym roku postawiliśmy- to jeden plus.

 

Jeśli po znajomości - oczywiście - nie zakupimy suporexu przynajmniej 60% materiału( to znaczy my dostaniemy a ktoś z listy później) - to wtedy zostaje albo przepłacić za Maxa, którego zarezerwowałam, albo ten ytong, który jest jeszcze do kupienia po całkiem dobrych pieniądzach.

Ale nerwówka jest....niestety.... no ale tak jak mówisz kto mogł przypuszczać że takie szaleństwo nas spotka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najświeższych wiesci cenowych : w Leroy Merlin czekają na dostawę Wienenbergera z Niemiec a cena dużego 11 zł brutto...

Gdzie niegdzie można kupić suporex za 15 zł......od ręki...lecz można polowac za 11,50 ale rozchodzi sie ponoć w parę godzin- tak było dwa dni temu w Leroy M.

na Ytong trzeba czekac do 6 tygodni, fabryka wstrzymała wydawanie towarów -wznowi od połowy kwietnia... :roll:

 

Cement klasa II jest dostępny ale na I trzreba czekać, wata URSA na razie jest niedostępna chyba że ktoś ma zapasy, ale możńa kupić Rockwoola

 

no to na razie tyle z mazowieckiego placu boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z murarzem.Bardzo przeraziło mnie omówienie zbrojenia.Budujemy na terenie szkód górniczych,więc stali wejdzie nam nie wiem ile :o Trochę stali mamy ale będziemy musieli dokupić,a podobno znowu od poniedziałku idzie w górę.Jutro mąż jedzie kupić, z ewentualnym zwrotem jak zostanie.Dlaczego nie zaczęliśmy budować rok wcześniej :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam sprawdzić czy moj towar budowlany jest na miejscu.Na szczęście podobno jest.Pan ze składu powiedział,że byłam ostatnią klientką,która kupiła to w tych cenach :lol: Mąż stwierdził,że trzeba było kupić maxów za 100 tyś i teraz sprzedac.Teraz to dobrze się mówi,a to ja upierałam się żeby to zamówić izapłacić w styczniu.Ale cieszę się . :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiadomości od Metrixa.Asia wszystkich przeprasza,że się nie odzywają,alezmieniła pracę-mniej czasu.Obecnie sie przeprowadza-na chwilke do teściów.Apoza tym zapomniała hasła do logowania.Ja upora się ze wszystkim to obiecuje dłuższą opowieśc i sesje fotograficzną.Pozdrawia wszystkich kryształowiczów.Ja dołączam się do pozdrowień.Mój ktyształ wczoraj zastał wytyczony-jakoś mało miejsca zrobiło się na działce :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...