Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

HE HE

Witajcie

Fotki będą jak znajdziemy troszkę czasu na to ażeby podjechać na budowę. Głupio się przyznać ale nawet nie jesteśmy w stanie sprawdzić robotników - dorze , że właściciel firmy remontowej to nasz kumpel.

Obiecujemy wrzucić jak najszybciej fotki naszej chatki.

Pozdrawiamy

Aga i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie juz zaczeli :)

Geodeta wytyczył, chłopaki bawią się stalą,jutro koparka,bloczki betobowe,cement i takie tam :)Budowa idzie pełną parą.

 

Kupilismy dachówkę :) Dachówek na czerwiec gdy chcemy kryć dach praktycznie nie ma (Braas,Rupp,Koramic..)Kupilismy Creaton - ładny jest :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Au nas klęska :cry: W piątek przed świętami przyszedł szef ekipy-jednocześnie główny murarz-z wiadomością ,że z powodów losowych nie podejmie się budowy naszego domu. :cry: Powód naprawdę-współczuje facetowi,ale wczoraj ekipa miała wejść i działać,a tu frytki.Zostałam na lodzie.Materiał jest na cały dom-dzisiaj przywieżli dachówkę-wykop zrobiony,a rąk do pracy niet.Dziś rozmawiałam z jedną ekipą ale cena przebija chyba Warszawę-60 tyś za samą robociznę .Faceci nie mają co robić ,bo inny inwestor nie ma materiału.Szok :o Byłam taktowna i nie powiedziałam panu ,że jest głupi.Cena ta to stan surowy bez okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj castingu dalsza czesc.Jednego olałam,nie może się zdecydować ile chce za robotę.Drugi wziął projekt do wyceny-o 21 wracał z pracy-podobał nam się-młody,ale konkretny chłopak.Z trzecim jestem umówiona w sobotę,a z następnym w poniedziałek.Wiecie co,już przeszła mi ekscytacja tym budowaniem,mam dość.Nie mam już mieszkania,połowy kasy-tego wystarczyłoby mi może na kawalerkę-a mam rozkopaną dziurę,maxy,bloczki,piękną brązową dachówke no i 5 ton stali.Co mam z tym zrobić :roll: W tym nie zamieszkam na Gwiazdkę. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj castingu dalsza czesc.Jednego olałam,nie może się zdecydować ile chce za robotę.Drugi wziął projekt do wyceny-o 21 wracał z pracy-podobał nam się-młody,ale konkretny chłopak.Z trzecim jestem umówiona w sobotę,a z następnym w poniedziałek.Wiecie co,już przeszła mi ekscytacja tym budowaniem,mam dość.Nie mam już mieszkania,połowy kasy-tego wystarczyłoby mi może na kawalerkę-a mam rozkopaną dziurę,maxy,bloczki,piękną brązową dachówke no i 5 ton stali.Co mam z tym zrobić :roll: W tym nie zamieszkam na Gwiazdkę. :evil:

 

Basiu - nie załamuj się kobieto! Co do kasy - połowa - to jak na kogoś kto ma materiały pokupowane na cały stan surowy (pewnie jeszcze zamknięty :) ), to zostało ci bardzo dużo... Pomyśl o tych galopujących cenach! Ty masz to prawie z głowy!

Myśl o tym, że niedługo będziesz urządzała swój domek - wierzę w pozytywne nastawienie :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia mając towar jestes mocno do przodu.Kogos znajdziesz i prace ruszą do przodu.Pamietaj-kokodżambo i do przodu :D

 

Dziś był u nas bardzo pracowity dzień.Zalaliśmy fundamenty. :DW srode o 9 rano wujek z moim tatą weszli na budowę razem z geodeta,a dzis o 15 zostały zalane fundamenty.Fundamenty były szałowane.Nauczyłem się "kręcić" strzemiona :)Ja od wczorajszego wieczora im pomagałem.A dziś wstałem o 5 15 co zdarzyło mi sie od..nie wiem kiedy :)Tempo wujek narzucił zabójcze.Wczoraj skończył o 23 30 by o 5 już pracować.

 

Faktycznie budowa daje niesamowity spid :) Żona z fasolką miała frajdę ogladajac 24 metorwą pompę i samo betonowanie :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie wszystkim.Wczoraj byłam tak wściekła,że cały dzień spędziłam na ciężkiej pracy fizycznej,by wyładować złosc.Dziś nie mogłam wstać-wszystko mnie bolało,więc myślałam o sobie a nie o budowie :D Dzień spędziłam razem z rodziną na budowie,ale bardzo leniwie-oni pracowali.Potem był grill,troszkę gości i jakoś minęło.Trochę poprawia mi humor,że po wczorajszym i dzisiejszym dniu wyglądam jakbym wróciła zChorwacji a nie z budowy.Jestem opalona i faktycznie -przy robocie łapie najszybciej :lol: Jutro decydująca rozmowa z jednym wykonawcą.Trzymajcie kciuki,żeby cenowo nie był z kosmosu.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Niestety ceny są z kosmosu. Moja kierownik kudowy powiedziała że załapalismy się na ostatnią falę przed lawiną wzrostów cen. My budujemy z keramzytu z Czamaninka. Kupiliśmy bloczki 24cm za 5,9 PLN brutto z dowozem. W piątek ogladałem cennik 11,9 netto bez dowozu !!!!!!!! Jak szefowi ekipy, która bedzie u nas robić szczyty i kominy powiedziałem ile zapłaciłem za to co już stoi (fakt że wszystkie ściany, które stoją robiłem tymi rencami z pomocą majstra) to o mało nie zaksztusił się dymem z papierosa.

 

Ale nie biadolić chciałem. Jak robicie tarasy w swoich chatkach ? Okrągłe czy coś zmieniacie ? Ja po rozmowie z kierownikiem napaliłem się na temat zadaszenia całego tarasu (okrągłego tzn. takiego jak w projekcie ewentualnie powiekszonego o 0,5 metra; podobno za późno na zmiany i nadzór może się przypiąć do takiej zmiany). Coś w stylu parasola nad całym tarasem. Co wy na to ? Chcę jeszcze chytrze wykorzystać przestrzeń pod tarasem i zrobić coś w rodzaju piwniczki. Dobra koniec moich pomysłów. Czekam na wasze opinie

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blisko granice sasiadow i u mnie okragły taras sie nie sprawdzi.Robie prostokatny w strone ogrodu..Zadaszenie planuje - markize.Jakikolwiek daszek moim zdaniem zaburzy zupelnie bryłę budynku.

Bede miec problem z pokryciem tarasu. Ja jestem zwolenikiem drewna.Zona jak widziala piekne deski w DLH to powiedziala,ze to jest brzydkie :evil: :cry:

Zapytałem o kontrpropozycje,ale od 2 tygodni odpowiedzi nie otrzymałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie robimy tarasu jak w projekcie. Będzie taki prostąkątny ale niezupełnie :lol: - tak nam bardziej pasuje ułożenie na działce. Co do zadaszenia to od początku planowaliśmy markizę i tego się trzymamy. Mamy już położone kabelki do jej zasilania. Taras planujemy zrobić z kostki betonowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.Casting na wykonawcę zakończony.Wybraliśmy firmę,która zaproponowała logiczną cenę i najważniejsze,że w poniedziałek może wejść.Nie daliśmy jeszcze odpowiedzi-wszystko działo się dzisiaj-ale jesteśmy właściwie zdecydowani.Martwi mnie tylko,że cała budowę pan planuje zakończyć we wrześniu.Będzie robił nasz dom z doskoku,bo ma rozpoczęte dwie budowy.Ale nie mam wyjścia.W poniedziałek wejdą będą robić fundamenty,wymurują ściany piwnic a potem już można rozplantowac ziemię z wykopu.O moim planie spędzenia świąt w nowym domu ,pan powiedział,że mogę zapomnieć :cry: Ale cóż,byle to ruszyło chociaż trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

My ciągle daleko w polu - walczymy z tym nieszczęsnym podziałem :evil: , ale zdeycdowaliśmy się wobec sytuacji panującej na rynku na ruszenie z poszukiwaniem materiałów. W związku z tym mamy prośbę - czy może nam ktoś przesłać na priv wykaz materiałów na Kryształ przy wskazaniu jaką technologią będzie budować (buduje/zbudował) tzn czy tak jak w projekcie czy może z pustaków ceramicznych (grubość ściany, jakie docieplenie itp)?

Z góry dziękujemy

i jak zwykle cieplutko pozdrawiamy wszystkich 8)

i gorąco wszystkim kibicujemy :-)

 

Asiula - Luna jest przępiekna!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam naniesionych zmian jeśli chodzi o taras - liczę raczej na wyrozumiałość :roll: , chociaż to nie będzie chyba problem - skupimy się na pokazaniu innych zmian 8) .

 

Basiu - super, że już nie musicie się martwić. Może jednak uda się wam do końca roku przeprowadzić? W końcu jak już będzie we wrześniu stan surowy zamknięty, to jak wcześniej zaklepiesz sobie pozostałe ekipy i materiały to pójdzie już z górki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...