Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zasypać zawsze zdążysz :lol: :lol: ,Może ,skoro masz to wymurowane,pomyśl jak to wykorzystać-ping-pong,siłownia ,bilard.Ja też mam 1 piwnicę bez przydziału,ale syn właśnie coś takiego sobie wymyślił.Zawsze możesz wynająć znajomym mieszkjącym w bloku :lol: :lol: jakąś piwniczkę.To TWOJA decyzja,choć wszyscy doradzają.Ala czasem warto posłuchać doradców .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piwnica tak czy nie ? ;-)

 

Ja też przyłączam sie do opinii o kalkulacji kosztów. Zróbcie sobie kalkulację ile będzie kosztował piach i robocizna oraz ile będzie kosztowało wykończenie piwnicy. Może okaże się, że wykończenie będzie tańsze a powszechnie wiadomo, że lepiej mnieć więcej niż mniej ;-)

 

Pozdrawiam wiosennie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Iza! :D

Miło Cię widzieć

i poczytać o tych wszystkich sukcesach.... może jakies zdjątka?

 

U nas niestety bez zmian - wciąż użeramy sie z kolejnymi kłodami rzucanymi nam przez urzędników.

Ale i tak właśnie postanowilismy zakupić cegłe - a co - wbrew wszystkiemu ;-)

 

 

Pozdrawiamy cieplutko

 

Hej Asia!

 

I bardzo dobrze, cegła zakupiona, to tylko czekać aż sie ruszy. To fakt że papierologia w naszym kraju jest imponująca. Wszyscy na górze o tym mówią ale nikt z tym nic nie robi. A wystarczy zajrzeć na Wyspy Brytyjskie -daleko sięgać nie trzeba.

 

...ale ..idzie wiosna, może sie w końcu przebijecie przez te betonowe mózgi i budowa ruszy. Trzymam kciuki.

 

Co do zdjęć, niestety nic nie moge obiecać, bo pamięć mam dobrą ale krótką ;-)

 

Pozdrawiam

I. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knecka - dziękuję za przytoczenie tych wypowiedzi, bo przyznam, ze czytałam te 11 stron jednym tchem i trochę mi umknęło:)

Jak juz pisałam my tez planujemy na poddaszu 3 pokoje, z tym, że zależy mi, aby powiększyć pokoje od ogrodu - dziecięce. dlatego prawdopodobnie zrobimy wejście do garderoby z pokoju 12, pokój 11 powiększymy o część łazienki, tę przesuniemy w stronę frontu budynku, o rany - skomplikowane to, chyba spróbuję załączyć rzut:)

 

Witam

 

O ile moge coś zasugerowac w Waszych zmianach to zastanówcie sie nad wejściem do pokoju nr 11 ze ściany wprost na balkon. Innymi słowy nie tak jak w projekcie tylko z korytarza na wprost. W rzeczywistości powstał tam niewykorzystany kąt, bo nic w sumie nie można tam postawić ze względu na balkon. Własnie sobie to uzmysłowiliśmy jak już to zobaczyliśmy po wybudowaniu.

 

 

****/ natomiast nasze zmiany w projekcie na górze to wejście do garderoby tak jak Wy planujecie, dodatkowo dołozyliśmy jedno oko dachowe właśnie w garderbie :-) oraz powiększenie łazienki o pokój (ten bez balkonu) Jest imponująca choć nie tak duża jak sie spodziewałam :-))) No ale to moje małe marzenie, które wreszcie zrealizowałam. ;-)

Pozdrawiam.

 

 

http://images32.fotosik.pl/167/7962ad1abcb9a457.gif

 

Witam, ja jestem na etapie papierologii. Długo by pisać gdzie już nie byłem i czego nie zalatwiałem, ale nie o tym ten wątek.

Podobają mi sie Waze zmiany i szczerze mówiąc podobnie to sobie wyrysowałem.

Również planuje wejście do garderoby z pokoju 12, wejście do pokoju 11 chyba zmienię i ustawię drzwi na wprost balkonowych. Jedna różnica jaką ja planuję to kosztem pokoju nr 14 powiększę trochę łazienkę, a resztę zagospodaruję na pralnię i suszarnie. Co Wy na to ? Żonie się podoba ponieważ w obecnym domu z tym mamy największy problem. Dzięki temu łazienka się powiększa no i łatwiej utrzymac porządek bez pralki oraz brudnej bielizny ;)Dodam, że nie planujemy budowy piwnicy dlatego pralnia w piwnicy odpada. Wszystkie opinie mile widziane. Poniżej rzut po opisanych zmianach.

http://images33.fotosik.pl/201/3fa7a971910d5ef1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałam podobnie,przed decyzją o piwnicach,ale z pokojami od ogrodu.Pokoje po tej stronie co łazienka ,to maleństwa i też chciałam zrobić pralnię-wyszła w piwnicy :wink: Jesteśmy 3-os.rodziną ,więc niepotrzebne są4 sypialnie.Pokoje od ogrodu połączyłam-jest jeden duuuży,a reszta jak w projekcie.Zmieniłam drzwi w dużej sypialni-są połączone i bez tego murka rozdzielającego.Bardz dobrze to wygląda-moim zdaniem.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Fundamenty postawione i ocieplone. Firma same mury fundamentów wyciagnęła w trzy dni, zdążyli jeszcze przed śniegiem, który spadł przed Wielkanocą. (Do: Anka i Jacek - brakło nam jednej palety bloczków, tj. 60 szt.).

Fundamenty ocieplał już mąż, poszło mu to bardzo sprawnie, tak jakby już to kiedyś robił. Wykonane przez siebie prace napawają dumą.

W tym tygodniu będziemy zasypywać fundamenty i równać teren.

Kolejny etap to zrobienie przyłącza wody - musimy poprowadzić pod drogą asfaltową przewiertem, a to nie jest wcale takie łatwe, natomiast firmy które się tym zajmują nie są zainteresowane robotą.

Wreszcie po długim czasie oczekiwania, chociaż w terminie wynikającym z umowy, na działce będziemy mieć prąd, bo na razie to "pożyczamy" od sąsiada.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety tak to już jest że na tych, co się znają na rzeczy nie możemy liczyć.

Kosztorys sporządził mąż bazując na dostarczanych przeze mnie zestawień kosztów materiałów na dom o zbliżonym metrażu, zamieszczanych w dodatku Nieruchomości do Rzeczpospolitej oraz kosztów robocizny, po dokonaniu rozeznania cenowego na rynku lokalnym.

Trzeba przyznać, że bank nie miał uwag do kosztorysu. Mąż znowu spisał się na medal :wink:

Służę pomocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my od tygodnia mieszkamy.

 

Faktycznie - pogratulować:-) nie ma jak juz osiaść i mieć wszysko pod ręką i kontrolą (wykańczanie wnętrza :-)

 

My za to planujemy może od maja. Na upatrego możnabyło by wcześniej, ale chyba brak siły i motywacji.

 

Postanowienie jest niezłe gdyż na początku maja parę wolnych chwil można zacząć zwozić jakies manele (nie mylić z menelami ;-)))))

 

parr - czy macie kogoś od tynków zewnętrznych ???

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.

 

Z czego polecacie budować Kryształ? Ja zastanawiam się nad Ytongiem 24cm + ocielpenie na ściany nośne? Budował już tak ktoś? Oryginalny projekt jest z 36,5cm bez ocieplenia. Orientujecie się czy 24cm jest wystarczająco mocny? Klasa 400? Krycie dachówką.

 

Proszę o radę (może być na priv: [email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...