Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Ponieważ powoli dochodzimy do etapu pokrycia dachowego mam pytanie co do rozmiru okien dachowych. Czy wstawiacie okna w rozmiarze takim jakie są w projekcie , czyli 78x140 ?, czy może mniejsze. Nie potrafię sobie tego wyobrazić, a może ktoś ma zdjęcia poddasza z jakimś konkretnym rozmiarem okna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Ja już mam stan surowy zamknięty, budowałem z pustaków żużlobeton 30cm (ściany konstrukcyjne) - najtańszy materiał do tego będzie ocieplenie ze styropianu 12cm. Na piętrze ściany działowe z bloczków z betonu komórkowego. Podwójny garaż jest ciekawym rozwiązaniem, ale jak chyba większość osób która wybrała ten projekt dysponuję wąską działką (18,3m ale za do długa na ponad 70m). Mam pytanie jakie dawaliście ocieplenie dachu? Oczywiście pod dachówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledze poczynania kryształowców od jakiegos czasu. Dzieki Wam przekonałem sie do tego sympatycznego projekciku i sam zacząłem budowę. Najgorsze w tym całym bałaganie to papierologia:) Cały etap makulatorowy, jak go nazywam, zajął mi blisko 1,5 roku lecz szczęśliwie dobrnąłem do końca i w zeszły piątek ruszyła budowa. Dżizus jak się cieszę, mam tylko nadzieję że stan surowy będzie jeszcze przed Trzema Królami, bo jak wiemy, ekipa będzie miała kolejny wolny dzień:)

Pozdrawiam i miłego budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się robią? Może kogoś polecisz? U mnie się za chwile będą robić wylewki więc na schody nadchodzi czas... myślałem o takiej jednej firmie z Kobióra, ale nie widziałem żadnego wykonania... Betonowe w Krysztale także robią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adanek

WITAM!

Mam pytanie do zaawansowanych w budowie :D Jak wysokie robiliscie fundamenty? Fachowcy mówili mi, że musi być ok. 1,4m pod ziemia, a w projekcie poziom gruntu jest na -0,5m, garaz -0,38 (dokladnie nie pamietam, nie mam przed soba projektu). W takim razie wychodzi jakies 2m fundamentu :-? Jak Wy laliście? Wybieram sie do kierownika i chce sie uzbroic w jakas wiedze :D Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i gdzież się wszyscy podziali jak ja tu miliona porad potrzebuję? :cry:

 

Np. - jakie dawaliście płytki elewacyjne koło drzwi wejściowych i pomiędzy oknami?

 

albo - gdzie w kuchni macie okapy nad kuchenką i którędy tam doprowadzona jest wentylacja?

 

I tak w ogóle - wciąż powtarzające pytania o to, jak się mieszka w Krysztale? :lol: Bardzo potrzebne ku pokrzepieniu serc budujących i końca jeszcze nie widzących :wink:

 

Pozdrawiamy wszystkich cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...